کمپین بازاریابی نسکافه برای نزدیک کردن همسایه ها به هم

نسکافه محبوب‌ترین برند شرکت نستله است. نسکافه فقط یک قهوه فوری نیست بلکه یک فرهنگ زندگی است؛ این چیزی است که همیشه مدیران نستله تلاش کرده‌اند در بازار هدف به مخاطبان خود القا کنند.

نسکافه در کمپین‌های بازاریابی خود سعی می‌کند بیشتر خود را به‌عنوان یک ارتباط‌دهنده در فضای اجتماعی و برقرار کننده رابطه بین مردم معرفی کند؛ چیزی که با مفهوم شعار برند نسکافه همخوانی دارد: “همه‌چیز با یک نسکافه شروع می‌شود”

مطالعه بیشتر: کمپین چریکی نسکافه در کرواسی

خیلی وقت‌ها ما از نزدیک‌ترین آدم‌های اطرافمان بسیار دور هستیم. همین موضوع دستمایه کمپین بازاریابی نسکافه شده است.
nescafe-the-nextdoor-hello-600-10021
کمپین بازاریابی نسکافه با نام ” سلام به همسایه بغلی The Nextdoor Hello ” در میلان ایتالیا برگزار شده است.

در این ایده به شکل شبانه یک ساختمان توسط تیم نسکافه تغییر کرده و بین بالکن هر دو واحد آپارتمان یک میز با دو لیوان نسکافه قرار گرفت. صبح‌هنگام تمام ساکنین ساختمان با پیامی مواجه می‌شوند که روی آن نوشته شده است: “به افرادی که نزدیک شما هستند نزدیک شوید.”
maxresdefault (1)
همسایه‌هایی که کمتر همدیگر را می‌بینند و با هم صحبت می‌کنند به‌خاطر وجود یک میز مشترک و دو لیوان نسکافه با هم شروع به گپ زدن می‌کنند و این همان نتیجه‌ای است که نسکافه خواستار رسیدن به آن است.
Frame-Nextdoor-Hello-5
نسکافه تلاش کرده تا با برگزاری این کمپین بازاریابی دیوارهایی که فاصله‌ای را بین همسایه‌ها ایجاد می‌کند بشکند.

ویدئوی کمپین بازاریابی نسکافه را ببینید:

چیزی که متاسفانه در جامعه شهری و آپارتمان‌نشینی کشور ما هم بسیار زیاد دیده می‌شود و متاسفانه ارتباطات بین همسایه‌ها به سردی سوق پیدا کرده است.
آیا برای شما هم پیش‌آمده است صرفاً بخاطر اینکه یکی از همسایگان ساختمان شما در آسانسور بوده است، از سوار شدن به آن خودداری کنید؟!