کرونا و برگر کینگ، برگر بی‌مزه برای کسانی که واکسن کرونا نمی‌زنند

همبرگر بدون مزه برگر کینگ

یکی از مهم‌ترین موضوعات داغ این روزها، تزریق واکسن کرونا است. برخی از افراد با واکسیناسیون مخالف هستند و برخی دیگر نیز تا کنون واکسینه شده‌اند. در این میان، برندهای مختلف نیز با اجرای کمپین‌های تبلیغاتی، سعی در تشویق مردم به تزریق واکسن کرونا دارند.

کمپین برگر کینگ؛ تشویق مردم برای تزریق واکسن کرونا

فست فود زنجیره‌ای و محبوب برگر کینگ در روسیه با همکاری آژانس دیجیتال مارکتینگ «Nectarin» یک کمپین تبلیغاتی یکپارچه را برای ترویج واکسیناسیون با نام «Nothingwhopper» راه انداخته که در آن از ارائه یک برگر بی‌مزه برای افرادی که واکسینه نشده‌اند، می‌گوید.

هدف این بود که برگزاری یک کمپین تبلیغاتی عالی و تمام عیار بتواند اهمیت واکسیناسیون را برای مردم بیان کند، چرا که واکسیناسیون در میان روس‌ها چندان محبوب نیست. از آن جا که نشانه اصلی کرونا، از دست دادن حس چشایی است، برگر کینگ طعم و مزه برگر‌هایش را فدای واکسیناسیون کرد.

 

به مدت یک روز، ویروس کرونا سایت برگر کینگ را هک کرد و طعم و مزه را از همه برگر‌ها به سرقت برد. برای انجام این کار، نان‌های خالی و برگر‌هایی عاری از هر نوع محتویات جایگزین‌‌ برگر‌های منو شدند. این دقیقا همان حس و حالی است که ویروس کرونا به انسان می‌دهد؛ با وجود ویروس کرونا، زندگی دیگر طعم و مزه گذشته را ندارد.

برگر کینگ به مشتریانش این نکته را یادآوری می‌کند که اگر واکسن نزنید همین برگر‌های بی مزه در انتظارتان خواهد بود!

بیشتر بخوانید: آگهی تبلیغاتی تاثیرگذار برگر کینگ

در ادامه کمپین، یک بیلبورد شناور بر روی رودخانه‌ای در مسکو، به مدت یک هفته، ناپدید شدن محتویات برگر را به تصویر می‌کشید.

برگر کینگ در کرونا

در شعب مختلف برگر کینگ، دیگر از طعم بی‌نظیر برگر‌های این رستوران خبری نبود؛ به جای پر کردن برگر‌ها، چند تکه نان خالی با این پیام به افراد عرضه شد که ضمن اشاره به شیوع ویروس کرونا، انجام واکسیناسیون را به آن‌ها یادآوری کند. به طور کلی، 7 هزار نفر با چنین صحنه‌هایی روبرو شدند.

بیشتر بخوانید: راز خوشمزگی برگر کینگ

حتی هنگام خروج از رستوران، یک سازه به شکل برگر معلق در هوا انتظارشان را می‌کشید. این برگر نه تنها توجه همگان را به سوی خود جلب می‌کرد، بلکه امکان اسکن یک کیو آر کد و در نتیجه کشف نشانی مراکز واکسیناسیون با استفاده از اپلیکیشن یک شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی به نام «Yandex» را به‌وجود می‌آورد. به این شکل از مشتریان خواسته می‌شد تا برای انجام واکسیناسیون وقت بگذارند.

نظر شما درباره این کمپین تبلیغاتی چیست؟

 

منبع:

https://www.adsoftheworld.com/media/integrated/burger_king_nothingwhopper