کمپین تبلیغاتی کیت کت در وسط بازی فیفا به بازیکنان فرصت استراحت می دهد

کمپین تبلیغاتی کیت کت

کیت کت با همکاری آژانس تبلیغاتی «Wunderman Thompson» آمستردام، تیم «Kitto Kath Squad» را راه انداخته تا ضمن نفوذ در محبوب ترین بازی فوتبال جهان یعنی فیفا، به گیمر‌ها بگوید که می‌توانند اندکی در اواسط بازی استراحت کرده و به راحتی برنده بازی شوند.» کمپین تبلیغاتی کیت کت با استفاده از شعار تاریخی خود تحت عنوان «Have a Break» به گیمر‌ها در رقابتی ترین حالت بازی فیفا یعنی محبوب ترین بازی فوتبال بر روی کره زمین، فرصت استراحت می‌دهد. رقابتی ترین حالت بازی فیفاهمان لیگ قهرمانان آخر هفته (FIFA Ultimate Team» یا همان «FUT» است.

در جریان بازی‌های لیگ قهرمانان آخر هفته، گیمر‌ها در ازای دریافت جوایز بزرگ در دنیای مجازی، سه روز فرصت دارند تا در 20 بازی آنلاین در برابر حریفانی که به طور تصادفی همسان سازی شده اند، برنده شوند. کیت کت در این کمپین تبلیغاتی با این کار می‌خواست به گیمر‌ها در مالزی کمک کند تا از فشار ناشی از تعطیلات آخر هفته خلاص و تا جایی که امکان دارد برنده بازی شوند . مالزی جایی است که در آن جا، فیفا میان جوانان 25 تا 35 ساله محبوب ترین بازی و در میان جوانان 18 تا 24 ساله دومین بازی پر طرفدار است.

گیمر‌های بی خبر از همه جا در مالزی زمانی توسط کیت کت غافلگیر شدند که حریف آن‌ها تحت عنوان «The Kitto Kath Squad» یک گل به خودی به ثمر رساند و در ادامه بازی را ترک کرد. در نهایت یک پیروزی سریع و آسان نصیب آن‌ها شده و در حقیقت از فرصت استراحتی که کیت کت برایشان تدارک دیده بود بهره می‌بردند.

مطالعه بیشتر: کمپین ویروسی بازی سطل آب

به گفته وائل جابی، مدیر بازاریابی استراتژیک و ارتباطات جهانی در کیت کت، شعار «have a break, have a kitkat» برای اولین بار در دهه 1950 میلادی مورد استفاده قرار گرفت و به لطف ذکر این شعار در چنین موقعیت‌هایی، به وضوح نشان داده می‌شود که چگونه می‌توان از مزایای اندکی استراحت در جریان همه موقعیت‌ها زندگی بهره برد. با کمک گرفتن از یک اسب تروا مدرن و نفوذ به بازی فوتبال از درون، کیت کت توانست شعار معروف خود را به دنیای مجازی آورده و به گیمر‎‌ها در طول بازی و رقابت شدید موجود اندکی فرصت استراحت بدهد.

به عقیده نیک اسلویج و جوی بوترز، مدیران ارشد خلاقیت در آژانس تبلیغاتی Wunderman Thompson آمستردام، در حالی که بازی‌های آنلاین جالب و سرگرم کننده هستند، به تمرکز و توجه کامل شما نیاز دارند، بنابراین مسابقات فوتبال در فضای مجازی می‌توانند بسیار رقابتی شوند، به خصوص مادامی که جوایز زیادی در انتظار برندگان باشد. در ادامه این کمپین تبلیغاتی کیت کت این دو نفر از تجربیات خود به عنوان گیمر استفاده کرده و از جذابیت دادن هدیه به حریفان کمک گرفتند تا به برند کمک کنند به روشی معتبر و متداول با این جامعه ارتباط برقرار کرده و شعار سمبلیک خود را دنیای بازی‌های آنلاین به زبان آورد.