کمپین تبلیغاتی گوگل | تابستان امسال چه چیزهایی را در گوگل جستجو خواهید کرد؟

کمپین تبلیغاتی گوگل
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

تابستان امسال چه چیزهایی را در گوگل جستجو خواهید کرد؟

به تازگی مطلع شدیم که کمپین تبلیغاتی گوگل با همکاری استودیو خلاقیت «Uncommomn» اولین پروژه خلاقانه مشترک خود را اجرا کرده است. این کمپین تحت عنوان «تابستان امسال چه چیز‌هایی را جستجو خواهید کرد؟» با کاهش محدودیت‌ها در انگلستان، ضمن شرح داستان آزادی و نمایش نقش گوگل در همه دستاورد‌های زندگی از اهداف روزمره گرفته تا آرمان‌های مهم و اساسی، به هر طریقی از کاربران دعوت می‌کند تا با خود فکر کنند تابستان امسال در گوگل به جستجوی چه چیز‌هایی خواهند پرداخت؟

تابستان 2021 نمایانگر لحظه‌ای مهم از آزادی فردی و جمعی است.

با گرمای هوا و رفع محدودیت‌ها در انگلیس مقارن شده است. با این وجود سؤالاتی به ذهن خطور می‌کند که مثلاً چرا این تابستان عجیب و غریب کاری کرده تا اضطراب و نگرانی ناشی از ورود مجدد به اجتماع از طریق بازسازی روابط گرفته تا عشق و عاشقی در دل ما ایجاد شود؟

این پروژه احساسی جدید موجب گردیده تا فکر و ذهن 68 میلیون نفر مردم انگلیس به خود مشغول شود.

جدیدترین کمپین تبلیغاتی گوگل با نمایش یک فیلم قوی و تأثیرگذار کلید می‌خورد. فیلم حول محور تأثیر جستجو در زندگی روزمره ما می‌چرخد. این فیلم دو دقیقه‌ای بر روی این موضوع تأکید می‌کند که چگونه آن دسته از سؤالاتی که ناخودآگاه در نوار جستجوی گوگل قرار می‌گیرند، توان آن را دارند تا امید‌ها و رویا‌های ما در تابستان پیش رو را نشان دهند.

فیلم بر مبنای این درک شاعرانه ساخته شده که همه ما در جستجوی چیزی هستیم.

با رفع محدودیت‌ها در انگلیس، داستان با طلوع آزادی و احتمال دست زدن به ماجراجویی‌های جدید در تابستان امسال شروع می‌شود. در ادامه این موضوع انعکاس پیدا می‌کند که چرا همگان بابت این موضوع به هیجان نیامده و به دلیل این قرنطینه طولانی مدت به درونشان اضطراب راه یافته است. ما می‌بینیم که افراد به اعترافی تلخ دست زده و سؤالاتی مشابه را در گوگل مطرح می‌کنند: «چگونه با مردم صحبت کنیم؟» یا «چه چیز بار دیگر ما را نگران خواهد کرد؟»

کمپین تبلیغاتی گوگل

این آگهی همچنان به غور و کاوش در میان نتایج جستجو در گوگل می‌پردازد و شاهد آن هستیم که بخشی از سؤالات پیش از برگزاری مسابقات یورو 2021 مربوط به فوتبال می‌باشد که قرار است در خاک انگلیس برگزار شود. در مقایسه با سال 1996 و آخرین باری که بازی‌ها در این کشور انجام شدند، حالا مجدداً بین جامعه و فوتبال پیوندی ناگسستنی ایجاد شده است. فیلم با نمایش افرادی که از این بازی زیبا لذت می‌برند به بازتاب این نکته مهم می‌پردازد. از آن جمله می‌توان به فوتبالیست سابق و مدیر فوتبال حرفه‌ای فعلی، Gareth Southgate، اشاره کرد.

با رفع محدودیت‌ها، برخی روابط به طور جدی از سر گرفته می‌شوند.

گوگل می‌تواند به درک بهتر ما از یکدیگر کمک کند. ما شاهد آن هستیم که پدر‌ها در جستجوهایی اعتراف آمیز مشتاق‌اند تا سطح روابط با فرزندانشان را بهبود بخشیده و ارتقاء دهند. در ادامه در قالب لحظاتی تکان دهنده و کاملاً شخصی افرادی را به یاد می‌آوریم که در دوران شیوع کرونا آن‌ها را از دست داده‌ایم.

کمپین تابستانی گوگل

سپس این فیلم دست بر روی جستجو‌های احساسی و نشاط آوری می‌گذارد که حول محور ارتباطات انسانی می‌چرخد. برای مثال افراد از گوگل می‌پرسند که چه زمانی می‌توانند افراد را دوباره در آغوش بگیرند، ببوسند و با آن‌ها قرار ملاقات بگذارند. نتایج این جستجو‌ها بازتابی از این حقیقت است که بسیاری از افراد برای یک مدت طولانی از عزیزانشان دور بوده‌اند. به علت شیوع کووید -19 عروسی‌ها برای مدت بیش از یک سال برگزار نشده‌اند.

این فیلم مژده می‌دهد که این قبیل مناسبت‌های شاد بار دیگر جشن گرفته خواهند شد.

کار با لذت، شادی، نشاط و امید به پایان می‌رسد. ما می‌بینیم که مردم چه زمانی می‌توانند دوباره با فراغ بال از خانه بیرون بروند و مهمانی بگیرند. در نهایت به اعتقاد گوگل هیچ چیز مثل طلوع خورشید نماد امید نیست. هر روز جدید شروعی تازه است. هر جستجو کاری امیدبخش به شمار می‌رود و شما هستید که هر سفر امیدوارکننده‌ای را رقم می‌زنید.

کمپین تبلیغاتی گوگل

به گفته Nishma Robb، مدیر بازاریابی برند و شهرت در گوگل، جدیدترین کمپین تبلیغاتی گوگل از نظر لحن و میزان جاه طلبی طوری طراحی شده تا لحظه‌ای واقعاً بی‌نظیر از کاهش محدودیت‌ها در انگلیس را منعکس کند. در کمپین تبلیغاتی گوگل بر روی نقش گوگل در کمک به مردم برای رسیدن به پاسخ مسائل روزمره گرفته تا مهم و اساسی، تأکید گردیده زیرا امسال تابستانی جدید شروع می‌شود.

گوگل از همه دعوت می‌کند تا به این سؤال بیندیشند: «در این تابستان به دنبال چه هستند؟»

منبع: www.ibbonline.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0