کمپین تبلیغاتی KFC با استفاده از یک توییت انتقادی

کمپین تبلیغاتی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

زمانی که  KFC ناچار شد برخی از شعبه‌های خود در انگلستان و ایرلند را به دلیل کمبود گوشت مرغ تعطیل کند، برای عذرخواهی از طرفدارانش به اجرای یک کمپین تبلیغاتی عجیب روی آورد!

افراد زیادی در مقاطع مختلف از نحوه سرو سیب زمینی سرخ کرده در KFC ناراضی بوده و این نارضایتی را در اشکال مختلف بیان می‌کردند. تا اینکه اکانت @upgrade_music توییتی با این مضمون منتشر کرد:

KFC عزیز
هیچ کس سیب زمینی سرخ کرده‌های تو را دوست ندارد.
ارادتمند شما
کل مردم دنیا…

دیجیتال مارکتینگ

برندها در زمینه برخورد با انتقادات و تبدیل تهدید به فرصت به طور چشمگیری با یکدیگر متفاوتند. KFC از این توییت انتقادی به بهترین شکل ممکن استفاده کرد. به این شکل که کمپین تبلیغاتی خود را با همین توییت برگزار کرده و در انتها از ارائه سیب زمینی‌های جدید در KFC پرده برداشت.

کمپین تبلیغاتی

آژانس خلاقیت مادر Mother creativity agency که قبل از این نیز کمپین تبلیغاتی FCK را برای این برند اجرا کرده بود، برای اطلاع رسانی در زمینه تغییر سرو سیب زمینی سرخ شده در KFC با هوشمندی تمام و تنها با استفاده از یک توییت انتقادی، کمپین جدیدی را راه اندازی کرد.

در فاز بعدی این کمپین به معرفی سیب زمینی‌های جدید در KFC پرداخته شد که نسبت به سیب زمینی‌های قبلی خوش طعم‌تر و بهتر هستند و به صورت درسته و همراه با پوست سرو می‌شوند.
برندی مانند KFC با توجه به محبوبیتی که در طی سال‌ها کسب کرده است، همواره از نظرات طرفداران و همچنین منتقدان برای هر چه بهتر شدن استفاده می‌کند و همین موضوع نیز یکی از رازهای موفقیت چشمگیر این برند در طی سال‌هاست.

کمپین تبلیغاتی

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0