کمپین دستمال کاغذی کلینکس : توجه به دیگران

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

کلینکس Kleenex در راستای اهداف مسئولیت اجتماعی سازمانی CSR خود دست به انجام یک تحقیق اجتماعی social experiment جالب زده است.
در این کمپین که بانام “به اشتراک گذاشتنِ مراقبت” یا “ShareCare ” اجرایی شده است، سعی دارد به مردم یادآوری کند تا به هم نوعان خود توجه کنند و مراقب یکدیگر باشند.
kleenex
این کمپین با یک ویدئو معرفی‌شده است که در آن، فردی در مترو، در حال عطسه کردن است و افراد وقتی او را می‌بینند از وی دور می‌شوند. چیزی که البته خیلی هم عجیب نیست، چراکه اگر من یا شما هم بودیم احتمال خیلی زیاد همین کار را می‌کردیم.
share-care-kleenex
حال کلینکس در این تحقیق اجتماعی، دستمال‌کاغذی جیبی دوتکه‌ای را آماده کرده است که در بدو ورود مردم به ایستگاه قطار به آن‌ها به‌صورت هدیه ارائه می‌کند. روی یک قسمت از این دستمال‌کاغذی دوتکه نوشته‌شده است “برای شما” و قسمت دیگر “برای دیگران”.
در ادامه وقتی این افراد وارد مترو می‌شوند، فردی که بازیگر است به سمت آن‌ها رفته و عطسه می‌کند. جالب است که رفتار افراد عوض‌شده و با نگاه کردن به دستمالی که در دست دارند، قسمتی از آن را با فرد به اشتراک می‌گذارند.
حال که داستان ویدئو را خواندید، پیشنهاد می کنم حتماً ویدئو را هم ببینید:

به‌نظر من بُعد جدیدی که برندها در مسئولیت اجتماعی سازمانی خود مورد توجه قرار داده‌اند، بسیار موثرتر از قبل است.
جدای از بحث‌هایی همانند اسپانسرینگ یا حمایت‌های مالی از پروژه‌های پژوهشی، فرهنگی و هنری، توجه کردن به مسایل اجتماعی و فرهنگ‌سازی در این حوزه، علاوه بر قابل تقدیر بودن، می‌تواند به مراتب در ذهن مخاطب ماندگارتر باشد.

بیشتر بخوانید:  بارسلونا قهرمان لیگ قهرمانان اروپا با اسپانسر جدید چینی Oppo

“برندها در سال‌های اخیر تمام تلاش خود را کرده‌اند که در کمپین‌های بازاریابی خود به‌شکلی غیرمستقیم به فروش بیاندیشند و بیشتر تمرکز خود را روی مسایلی بگذارند که ذهن مخاطبان را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد.”

kleenex-share-the-care

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0