کمپین دیجیتال مارکتینگ موثر تویوتا پریوس Toyota Prius

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

کمپین دیجیتال مارکتینگ تنها به تبلیغات بنری و موفقیت CTR در آن خلاصه نمی‌شود، بلکه یکی از ویژگی‌های کمپین‌های آنلاین امکان تبدیل تبلیغات بصری به یک رویداد اثربخش و منبعی از اطلاعات مفید است.

در این راستا کمپین ایرتویا را بررسی می‌کنم که جدا از موفقیت و یا ناموفق بودن آن، به اثربخش بودن آن می‌پردازیم.
ایرتویا در ادامه کمیپن‌های روابط عمومی خودروی هیبریدی از جمله کنفرانس‌های خبری، کارگاه‌های آموزشی برای سازمان‌ها، سمینار تخصصی سهم آلایندگی خودرو و … اقدام به برگزاری یک مسابقه آنلاین کرد. مسابقه قرعه‌کشی ایرتویا بخشی از کمپین تبلیغاتی آنلاین تویوتا پریوس بود که بعنوان لندینگ پیج این کمپین دیجیتال مارکتینگ طراحی شده بود.
مراجعه کنندگان به لندینگ پیج مورد به شرکت در مسابقه قرعه‌کشی با جایزه سفر به ژاپن و ملاقات از خط تولید تویوتا دعوت می‌شدند.
نکته قابل توجه در این کمپین که به اثربخشی آن بسیار کمک می‌کرد طراحی 10 سوال در مورد خودروهای هیبریدی تویوتا مخصوصا مدل پریوس بود.

کمپین دیجیتال مارکتینگ
مهم نیست چقدر کمپین آنلاین شما ساده باشد زیرا کمپین دیجیتال مارکتینگ ایرتویا براحتی توانست با طرح‌ سوالاتی مخاطب را به مطالعه ویژگی‌های خودروهای هیبریدی هدایت کند. (در صفحه‌ایی دیگر از سایت)

در مسابقه قرعه‌کشی ایرتویا سوالات طوری طراحی شده بود که در بسیاری از مواقع همان سوالاتی بود که ممکن است مخاطب پس از شنیدن خودرو هیبریدی به ذهنش برسد و در بخش دیگر نیز به اطلاع رسانی برند و تاریخچه تولید و قدمت کالا می‌پرداخت. اتفاقی که در هیچ یک از مواردی مانند بیلبورد، آگهی چاپی، تبلیغ تلویزیونی و حتی بنرها متعدد اینترنتی میسر نمی‌شد.

بیشتر بخوانید:  تیک آبی اینستاگرام را در پنج مرحله دریافت کنید Blue Tick On Instagram

ولی با یک استراتژی مناسب و طراحی کمیپن تبلیغاتی در قالب یک مقایسه با هزینه پایین توانست اطلاعات مورد نظرش را به جمع کثیری از مخاطبین برساند.

قرعه کشی پریوس سفر به ژاپن

دیو واینر : “تبلیغات روز به روز هدفمندتر می شود و هدف گذاری های تبلیغاتی روز به روز دقیق تر! تا جایی که دیگر چیزی از تبلیغات باقی نمی‌ماند جز اطلاعات، چون تبلیغات ۱۰۰٪ هدفمند چیزی جز انتقال اطلاعات نیست.”

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0