مروری بر پنج کمپین روز پدر (قسمت اول)

کمپین روز پدر
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

در این مقاله به مرور پنج کمپین روز پدر می‌پردازیم که توسط برندهای بزرگ دنیا انجام شده و توانسته موفقیت‌هایی را برای برندها فراهم کند.

بدون شک، وقتی حرف از افزایش میزان دسترسی یک کسب و کار به مخاطبان به میان می‌‌‌‌‌‌‌‌آید، جذب نگاه‌‌‌‌‌‌‌‌های نو و تشویق به تحقق ایده‌‌‌‌های جدید اهمیت زیادی پیدا خواهد کرد. روز پدر، یکی از رویداد‌‌‌‌هایی است که هر ساله شرایط مساعدی را برای افزایش آمار فروش برند‌‌‌‌ها و کسب و کار‌‌‌‌ها از صنایع مختلف به وجود می‌‌‌‌آورد.

اوج هیجان و تبلور احساسات در این روز به افراد اجازه می دهد تا به بهترین شکل ممکن خلاقیت خود را نشان دهند. بله، اگر موفق به درک درست قابلیت‌‌‌‌های فراوان این روز شوید، برگزاری یک کمپین خوب به همین مناسبت برای شما نتایجی خوب و ارزشمند در پی خواهد داشت.

تنها در ایالات متحده آمریکا، میزان هزینه‌‌‌‌های مصرفی در روز پدر در سال 2018 به رقم 15 میلیارد و 300 میلیون دلار رسید. با هدف الهام بخشیدن، کمک به ایده پردازی برای روز پدر و کسب سهم بزرگی از بازار در کمپین روز پدر سال آینده، در ادامه به پنج کمپین تبلیغاتی الهام بخش به مناسبت روز پدر اشاره ای می‌‌‌‌کنیم:

1. بهترین کمپین اجتماعی: میشلوب (ایالات متحده آمریکا)

در آستانه برگزاری رویداد‌‌‌‌هایی مثل روز پدر، رسانه‌‌‌‌های اجتماعی یک زمین بازی بسیار جذاب برای کسانی است که قصد خرید هدایا یا رقم زدن یک خاطره خوب برای پدرشان دارند.
بر اساس این دیدگاه، یک شرکت تولید کننده آبمیوه به نام «میشلوب» اقدام به راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی ویدئو محور در رسانه‌های کرد که با سبکی احساسی مورد تحسین فراوان عموم مردم قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:  مروری بر چند شرکت دیجیتال مارکتینگ برتر ایرانی در پاییز 1402 + فهرست آژانس ها

کمپین روز پدر فوق حول محور یک ویدئوی کوتاه، الهام بخش و دوست داشتنی مبتنی بر تصور ابر قهرمانانه کودکان از پدرانشان می‌‌‌‌چرخد. در این ویدئو شاهد واکنش‌‌‌‌های پدران و مربیانی هستیم که از مشاهده پیام‌‌‌‌های احساسی هیجان زده می شوند. روح احترام و سپاسگذاری در این پیام‌‌‌‌ها موج می‌‌‌‌زند.

در واکنش به این کمپین پاسخ شبکه‌‌‌‌های اجتماعی شگفت انگیز و باورنکردنی بود و هشتگ #ULTRADAD در پلتفرم‌‌‌‌های مختلف مورد توجه همگان قرار گرفت. میشلوب در ادامه کاری کرد تا ضمن ایجاد جذابیت اقدامی مثبت نیز انجام دهد. به این ترتیب با هر بار ادای احترام به پدر از سوی کاربران، 1 دلار به موسسه خیریه پرورش مربی «Up2Us Sports» اهدا می‌‌‌‌شد.

این کمپین بازاریابی با رویکردی بسیار متعادل در روز پدر، افزایش چشمگیر آگاهی از برند را در پی داشت. علاوه بر این واکنش مثبت، فیلم اصلی خود به تنهایی 1 میلیون و هشتصد هزار نفر مرتبه بازدید خورد.

2. بهترین کمپین روز پدر ایمیلی: Harvest Box (استرالیا)

علی رغم تاسیس کانال‌‌‌‌های تبلیغاتی جدید و راه‌‌‌‌های ارتباطی که روز به روز بر تعدادشان افزوده می‌‌‌‌شود، بازاریابی از طریق ایمیل همچنان جایگاه خود را به عنوان یک ابزار بازاریابی فوق العاده قدرتمند در دنیای امروز حفظ کرده است.
در حقیقت 80 درصد از رهبران کسب و کار معتقدند که بازاریابی بدین شکل افزایش قابل توجه تعداد مشتریان را در پی خواهد داشت.

کمپین روز پدر

در حالی که در شرایط فعلی شاهد برگزاری کمپین‌‌‌‌های الهام بخش و مبتکرانه در حوزه بازاریابی ایمیلی و در سطح بین‌المللی هستیم، یک ایمیل مناسبتی هوشمندانه از سوی یک تولید کننده اسنک به نام «Harvest Box» با جذابیت بصری و شوخ طبعی خاص خود از بچه‌‌‌‌ها می‌‌‌‌خواهد که امسال روز پدر به جای کراوات، جعبه اسنک ارگانیک این شرکت را به پدرانشان هدیه دهند.

بیشتر بخوانید:  برند تیم هورتونز : منزلگاه سحر و جادو

جذابیت بصری، ذات سرگرم کننده، پیام رسانی ارزش محور و فراخوان واضح و روشن برای دست زدن به اقدام عملی، موفقیت کمپین روز پدر را تضمین کرده است. اگرچه در زمینه موفقیت کمپین، یک سری معیار‌‌‌‌های موثق و رسمی در دسترس نیست اما توسعه بین‌‌‌‌المللی Harvest Box در حال حاضری شاهدی بر موفقیت این قبیل ابتکارات در حوزه بازاریابی به شمار می‌‌‌‌رود.

منبع: www.digitalmarketinginstitute.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0