بستن
بازاریابیتبلیغات

کمپین محیط زیست ؛ این درخت نیست #NotATree

not-a-tree-banner

مسلماً از مهمترین دغدغه‌های امروزی ملل جهان، بحثِ حفاظت از محیط زیست، منابع طبیعی و فضای سبز است. همین عامل باعث شده که انجمن‌های دولتی و غیردولتی اقدام به فعالیت‌های مختلفی در اطلاع‌رسانی عمومی برای جوامع شهرنشین انجام دهند.
یکی از فعالترین انجمن‌ها NYRP است که با توجه به محدود بودن درخت و فضای سبز در شهر نیویورک New York کمپین‌های متفاوتی در زمینۀ استرداد و ترمیم این موضوع اجرا می‌کند.
یکی از آخرین کمپین‌های تبلیغاتیِ این انجمن «این درخت نیست Not A Tree» است که با یک پلاکارد ساده با همین عبارت برگزار شده است. این پلاکاردها روی اجسام بی‌جانی قرار گرفته که می‌توانست جای آن درختی کاشته شود.
not-a-tree-banner
این انجمن با هدف آگاه‌سازی مردم از اهمیت این موضوع، با جلب توجۀ آنان توسط کمپین‌های تبلیغاتیِ خود، در سه حالت متفاوت از مردم یاری می‌طلبد:
۱- عرضه درخت رایگان (Free Tree): در این مورد مردم با تعهد به کاشت درخت در محل مناسب، آبیاری، محافظت و نگهداری از نهال می‌توانند نهالی جهت کاشت دریافت کنند.
۲- دریافت کمک نقدی (Donate): خیرین می‌توانند در زمینه‌های توسعۀ امور انجمن، آبیاری درختان و غیره، کمک نقدی کنند.
۳- همیاری (Care): مردم می‌توانند داوطلبانه در جهت حفظ و نگهداری درخت‌ها اعلام آمادگی کنند.

لازم به ذکر است برنامۀ این انجمن کاشت یک میلیون درخت تا سال ۲۰۱۷ است.
not-a-tree-2
اسفندماه ۱۳۹۲ در ایران نیز شاهد اقدامی مشابه با نوع اول (عرضه درخت رایگان) از شهرداری برخی از شهرها بودیم که طبق آمارِ این ارگان‌ها بیش از ۳ میلیون درخت توزیع گردید.
همچنین در برنامه‌ای به نام گپ از رامبد جوان شاهد حرکتی نمادین در کاشت درخت توسط هنرمندان بودیم.
yes-a-tree
با امید به اینکه برنامه‌هایی از این قبیل در ایران نیز سازمان‌یافته‌تر، تاثیرگذارتر و ادامه‌دار مانند مورد بالا انجام گردد.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
ماشین‌های فروش محصول Vending Machine از ابزارهای مفید در فروش هستند که نقش بسزایی در
شرکت خطوط هواپیمایی کی‌ال‌ام کمپین بزن قدش یا High Five را در دو شهر آمستردام
لندرور Land Rover در راستای معرفی آخرین محصول از خودروهای شاسی‌بلند SUV اقدام به راه‌اندازی
برچسب : #notatreenew york restoration projectایده درخت کاریپلاکاردتبلیغاتدرختدرختکاری در نیویورکروز درختکاریکمپینکمپین درختکاریکمپین محیط زیست

5 دیدگاه

  1. سالانه کمپین های مشابه در موضوعات مختلف در سایر کشورها انجام می گیرد، در ایران هم بعضاَ حرکت های مشابهی آغاز می شوند و متاسفانه تکرار و حمایت نمی شوند، در حالی که حضور و حمایت های اجتماعی برندها از این نوع حرکت ها بسیار می تواند در ایران جواب بدهد، من هم امیدوارم این اتفاق تکرار و مهم تر از آن حمایت شود.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
همان‌طور که در مطلب قبلی مربوط به جام جهانی فوتبال…