کمپین محیط زیست ؛ این درخت نیست #NotATree

زمان مطالعه 2 دقیقه17.8K۵

مسلماً از مهمترین دغدغه‌های امروزی ملل جهان، بحثِ حفاظت از محیط زیست، منابع طبیعی و فضای سبز است. همین عامل باعث شده که انجمن‌های دولتی و غیردولتی اقدام به فعالیت‌های مختلفی در اطلاع‌رسانی عمومی برای جوامع شهرنشین انجام دهند.
یکی از فعالترین انجمن‌ها NYRP است که با توجه به محدود بودن درخت و فضای سبز در شهر نیویورک New York کمپین‌های متفاوتی در زمینۀ استرداد و ترمیم این موضوع اجرا می‌کند.
یکی از آخرین کمپین‌های تبلیغاتیِ این انجمن «این درخت نیست Not A Tree» است که با یک پلاکارد ساده با همین عبارت برگزار شده است. این پلاکاردها روی اجسام بی‌جانی قرار گرفته که می‌توانست جای آن درختی کاشته شود.
not-a-tree-banner
این انجمن با هدف آگاه‌سازی مردم از اهمیت این موضوع، با جلب توجۀ آنان توسط کمپین‌های تبلیغاتیِ خود، در سه حالت متفاوت از مردم یاری می‌طلبد:
۱- عرضه درخت رایگان (Free Tree): در این مورد مردم با تعهد به کاشت درخت در محل مناسب، آبیاری، محافظت و نگهداری از نهال می‌توانند نهالی جهت کاشت دریافت کنند.
۲- دریافت کمک نقدی (Donate): خیرین می‌توانند در زمینه‌های توسعۀ امور انجمن، آبیاری درختان و غیره، کمک نقدی کنند.
۳- همیاری (Care): مردم می‌توانند داوطلبانه در جهت حفظ و نگهداری درخت‌ها اعلام آمادگی کنند.

لازم به ذکر است برنامۀ این انجمن کاشت یک میلیون درخت تا سال ۲۰۱۷ است.
not-a-tree-2
اسفندماه ۱۳۹۲ در ایران نیز شاهد اقدامی مشابه با نوع اول (عرضه درخت رایگان) از شهرداری برخی از شهرها بودیم که طبق آمارِ این ارگان‌ها بیش از ۳ میلیون درخت توزیع گردید.
همچنین در برنامه‌ای به نام گپ از رامبد جوان شاهد حرکتی نمادین در کاشت درخت توسط هنرمندان بودیم.
yes-a-tree
با امید به اینکه برنامه‌هایی از این قبیل در ایران نیز سازمان‌یافته‌تر، تاثیرگذارتر و ادامه‌دار مانند مورد بالا انجام گردد.

لینک کوتاه
https://www.imarketor.com/NVBby

207 نوشته

5 Comments

  1. سالانه کمپین های مشابه در موضوعات مختلف در سایر کشورها انجام می گیرد، در ایران هم بعضاَ حرکت های مشابهی آغاز می شوند و متاسفانه تکرار و حمایت نمی شوند، در حالی که حضور و حمایت های اجتماعی برندها از این نوع حرکت ها بسیار می تواند در ایران جواب بدهد، من هم امیدوارم این اتفاق تکرار و مهم تر از آن حمایت شود.

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند