کمپین هالووین هاینز ، خلاقانه ، متفاوت و 100 درصد طبیعی!!!

کمپین هالووین هاینز
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

هاینز Heinz ، یکی از اصلی ترین تولیدکنندگان سس های گوجه فرنگی و فرآورده های مرتبط با آن است. برند جهانی هاینز به تازگی یک کمپین خلاقانه و جذاب برای هالووین Halloween اجرا کرده است. این کمپین هالووین توسط شرکت Wunderman Thompson اسپانیا طراحی شده است.

کمپین هالووین هاینز با شعار “برای یک هالووین 100٪ طبیعی” مجموعه ای از بیلبوردهای شهری و پست های شبکه های اجتماعی است تا گوجه فرنگی های طبیعی موجود در محصولات هاینز را به شکلی متفاوت و البته ترسناک به نمایش بگذارد.

کمپین هالووین هاینز Heinz Halloween 2023

کمپین هالووین هاینز

Wunderman Thompson اسپانیا برای اجرای این کمپین بیش از 120 گوجه فرنگی را برش زدند تا بتوانند تصویر مورد نظر را ” برای یک هالووین 100% طبیعی ” پیدا کنند.

در نگاه اول، پست های شبکه های اجتماعی و بیلبوردهای این کمپین یک محتوای ساده و سنتی به همراه یک سری نورپردازی مطابق با موضوع هالووین به نظر می رسد؛ اما هنگامی که بینندگان با دقت بیشتری به این تصاویر نگاه می کنند، ناگهان با ظاهر ترسناک یک گوجه فرنگی مواجه می شوند.

تیاگو رپ، رئیس بخش ارتباطات و برندسازی کرافت هاینز ، گفته است: “به عنوان یک برند محبوب، هالووین یک فرصت فرهنگی برای ارتباط ما با مشتریانمان بود تا بتوانیم مشتریان خود را خوشحال و شگفت زده کنیم. شرکت Wunderman Thompson Spain پیشنهاد داد تا با روشی سرگرم‌کننده تخصص ما در زمینه گوجه فرنگی را در یک کمپین مرتبط با هالووین نشان دهد.”

پیش از این تصور نمی شد که گوجه فرنگی نیز بتواند وحشتناک باشد. اما وقتی از یک گوجه فرنگی در یک شرایط خاص عکاسی شود بعضی از این گوجه‌ها می‌توانند بسیار ترسناک باشند. حتی بدون استفاده از هیچ گونه ابزار ویرایشی، می توان وحشت را در چهره بسیاری از آنها دید.

کمپین هالووین هاینز

پاکو بادیا ، ECD در Wunderman Thompson اسپانیا اضافه کرد: “با استفاده از یک محصول مناسب ما توانستیم برای هالووین هاینز یک کمپین بین المللی ترسناک و طبیعی ایجاد کنیم.”

عکاسی این کمپین به عهده جوزپ ماریا روکا بود. او برای کمپین هالووین هاینز صدها گوجه فرنگی طبیعی را برش داده تا بتواند طبیعی ترینن حالت ترسناک چهره را در آنها پیدا کند. در ساخت این کمپین هیچ گوجه فرنگی دور ریخته نشد. در واقع، تمام گوجه‌ فرنگی‌ های استفاده شده در کمپین هالووین هاینز پس از عکاسی برای تهیه گازپاچو استفاده شدند.

این کمپین اکنون در سراسر اسپانیا، شیلی، ترکیه، مصر، عربستان سعودی، بحرین، کویت، سلطان نشین عمان، امارات متحده عربی و قطر اجرا می شود.

کمپین هاینز ، چگونه فقط با استفاده از گوجه فرنگی طبیعی تمام دنیا را وحشت زده کنیم؟

تبلیغات هاینز کمپین هالووین

هاینز ثابت کرد که در هالووین، ترسیدن صد در صد طبیعی است.

با نشان دادن این موضوع که گوجه ‌فرنگی ‌های طبیعی معمولاً چهره‌ ترسناکی دارند، طبیعی بودن سس های کچاپ هاینز مورد توجه مخاطبین قرار گرفت. کمپین هالووین هاینز که در یکی از پرمخاطب ترین زمان های سال اجرا می شود.

این کمپین توانسته است در کمتر از 24 ساعت به بیش از 15 میلیون بازدید در 13 کشور برسد. کمپین هالووین هاینز به عنوان یکی از 5 کمپین برتر هالووین توسط Ad Age نامگذاری شده است.

این کمپین توانسته است نقاط خاص و جذابی را به هم مرتبط کند؛ استراتژی و شخصیت هاینز، گوجه فرنگی، که عنصر اصلی آن است و هالووین یکی از جشن هایی که بیشترین مهمانی و گفتگو در آن برگزار می شود و طبیعتاً توانسته کارساز باشد.

مقایسه آیفون ۱۵ با بقیه آیفون های اپل ! کدامیک بهتر هستند؟

چالش پیش روی هاینز

تبلیغات هاینز

هاینز کچاپ تولید می کند اما ماده اصلی آن گوجه فرنگی است. در سال 2021، هاینز توانست جایگاه جهانی جدیدی را برای خود بدست بیاورد و ثابت کند که ماده اصلی سس های کچاپش گوجه فرنگی طبیعی است.

کمپین های مختلفی با هدف مبارزه با تصور مصرف کنندگان مبنی بر اینکه سس کچاپ هاینز یک محصول صنعتی است و اساساً از گوجه فرنگی تولید نمی شود اجرا شده است.

بنابراین Heinz از هر فرصتی که در آن بتوان گوجه ‌فرنگی های هاینز را به روشی خلاقانه و خوشایند در مرکز توجه قرار دهد استفاده می کند.

چه چیزی الهام بخش کمپین هالووین هاینز بود؟

تبلیغات

برخی از میم های اینترنتی وایرال شده این حس را نشان می دادند که گوجه فرنگی های بریده شده اغلب چهره وحشتناکی دارد. موضوعی ساده و در عین حال قدرتمند که تا به حال هیچ برندی آن را بررسی نکرده بود.

به نظر می رسید که این «گوجه‌ فرنگی ‌های وحشتناک» می‌توانند روشی منحصر به فرد برای ایجاد ارتباط بین طبیعی بودن گوجه‌ فرنگی هاینز و ایجاد یک حس طنز در مخاطب باشد.

تفکر پشت این تبلیغ چه بود؟

تبلیغات کمپین هالووین

هیچ چیز طبیعی تر از ترسیدن در هالووین نیست. بنابراین در کمپین هالووین هاینز تصمیم بر این شد تا از  گوجه ‌فرنگی ‌های برای ترساندن مخاسب استفاده شود و گفته شود که ترسیدن در هالووین 100% طبیعی است.

صدها گوجه ‌فرنگی بریده شد تا ترسناک‌ ترین ‌آنها انتخاب شود. بیلبوردها در گوشه گوشه لندن و بارسلونا اجرا و در نهایت تبدیل به تصویری پر سر و صدا در هالووین شد.

محتوای Heinz در شبکه های اجتماعی نیز بخش دیگری از این کمپین است.

پیشرفت کمپین هالووین هاینز

بیلبورد هاینز

کمپین هالووین هاینز با حداقل میزان سرمایه گذاری در 13 کشور راه اندازی شد و تنها در یک روز توانست بیش از 15 میلیون بازدید به دست آورد. یکی با بالاترین بازخوردهای تبلیغات از میان همه برندها و در سراسر جهان.

منابع:

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0