کمپین های تبلیغاتی خلاقانه از نگاه سایت AdAge در سال 2021 که باید ببینید

کمپین تبلیغاتی خلاقانه
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

در این مطلب به معرفی کمپین های تبلیغاتی خلاقانه برگزار شده در سال 2021 از نگاه سایت AdAge پرداخته شده است. مشاهده تیزرهای این کمپین‌های تبلیغاتی و اطلاع درباره ایده آن‌ها ممکن است به شما در ایده‌سازی برای کمپین بعدی خودتان کمک کند.

کمپین های تبلیغاتی خلاقانه سال 2021

فورد: شنا در شب (Night Swim)

آژانس تبلیغاتی: AMV BBDO

این کمپین تبلیغاتی خلاقانه، زیبا و فرازمینی از دنیای تبلیغات پا را فراتر نهاده و گروهی از جوانان زیبا و خوش اندام را به تصویر می‌کشد که در ساعات پایانی شب مشغول شنا در آب‌های آرام دریا هستند.

در ادامه مشخص می‌شود که بحث تبلیغ یک خودرو در میان است. محل شنای شناگران با چراغ‌های خودرو‌های پیک آپ رنجر فورد روشن شده و در نهایت همین خودرو‌ها هستند که شناگران جوان را به ساحل می‌رسانند.

هدف از راه‌اندازی این کمپین تبلیغاتی تاکید بر روی یکی از ویژگی‌های اصلی این خودرو است: حد اکثر عمقی که این خودرو می‌تواند از آب گذشته، رانده شده و از آن سالم درآید، 800 میلی‌متر است.

بیشتر بخوانید: پرفروش ترین خودرو در هر کشور چیست؟

فولکس واگن: Electric Wrapped

آژانس تبلیغاتی: Type1/TaxI

در پایان هر سال، پلتفرم پخش موسیقی Spotify با راه اندازی کمپین سالیانه خود موسوم به «Wrapped»، با ترکیب داده‌های اطلاعاتی دریافتی و فناوری مدرن، به کاربران کمک می‌کند تا ببینند در طول یک سال گذشته به چه آهنگ‌هایی گوش داده‌اند. همین اقدام توجه بسیاری از افراد را به سوی خود جلب می‌کند.

با آگاهی از این موضوع، فولکس واگن در کانادا یک سال کامل برنامه‌ریزی و تلاش کرد تا در یک کمپین تبلیغاتی خلاقانه نسخه مخصوص به خود را از مرور آهنگ‌ها در یک سال گذشته ارائه دهد. از ابتدای سال 2021، این برند در صدد بود تا آهنگ‌هایی با سبک «Electric» را به پلی‌لیست خود اضافه کند.

از جمله این آهنگ‌ها می‌توان به «Electric Feel» از گروه موسیقی «MGMT»، «Charged Up» از رپر معروف «Drake»، «Electric» از کتی پری و «ولتاژ بالا» از گروه موسیقی «AC/DC» اشاره کرد. در نهایت این کار منجر به ارائه نسخه خاص و منحصر به فرد فولکس واگن از «Wrapped» شد که هدف از آن تاکید بر روی برنامه کاملا الکتریکی شدن خودروهای VW در چندین سال آینده بود.

Liberty Mutual: The Dally bugle در نیویورک

کمپین تبلیغاتی خلاقانه

آژانس تبلیغاتی: Goodby Silverttein & Partners

شرکت بیمه «Liberty Mutual» برای اعلام خبر اکران نسخه جدید فیلم مرد عنکبوتی تحت عنوان «مرد عنکبوتی: هیچ راهی برای بازگشت به خانه وجود ندارد»، کمی از دنیای اسپایدرمن را به دنیای واقعی و شهر نیویورک آورد.

با همکاری آژانس تبلیغاتی Goodby Silvertein & Partners، این شرکت بیمه در منهتن یک دکه روزنامه فروشی را برپا کرد که نشریه تخیلی کمیک شرکت انتشاراتی و فیلمسازی «Marvel» موسوم به «The Daily Bugle» را به فروش می‌رساند.

بیشتر بخوانید:

در ادامه 3000 نسخه محدود از این نشریه حاوی داستان‌هایی مرتبط با فیلم و همچنین آگهی‌های تبلیغاتی شرکت بیمه «Liberty Mutual» توزیع گردید که نشان می‌دهد این برند بیمه چگونه می‌تواند از شما در برابر تبهکاران ویرانگر دنیای ما محافظت کند.

فرودگاه هلسینکی: «فرودگاه هلسینکی من»

آژانس تبلیغاتی: TBWA / هلسینکی

در قالب یک رویکرد کاملا مدرن برای برندسازی، اپراتور فرودگاه فنلاند موسوم به «Finavia Corporation» با همکاری آژانس تبلیغاتی TBWA / هلسینکی دست به راه‌اندازی یک کمپین خاص و جذاب برای فرودگاه هلسینکی زد.

با اجتناب از سنت دیرینه نامگذاری فرودگاه‌ها با الهام از اسامی افراد مشهور (مانند فرودگاه جان اف کندی در نیویورک و فرودگاه شارل دوگل در پاریس)، این کمپین جدید به مسافران و مردم عادی اجازه می‌دهد تا برای مدتی کوتاه نامشان بر روی تابلوی ورودی اصلی و جدید فرودگاه نقش بندد.

مسافران می‌توانند با وارد کردن نام خود در وبسایت «MyHelsinki Airport» از تماشای اسمشان بر روی تابلوی این ورودی لذت برده، با آن سلفی گرفته و با استفاده از هشتگ #myhelsinkiairport آن را در شبکه‌های اجتماعی با دیگران به اشتراک بگذارند. هدف از طراحی و اجرای این کمپین ضمن ادای احترام به مسافران، کمک به حفظ موقعیت فرودگاه به عنوان قطب اصلی ترانسفر در اروپای شمالی است.

زنده در برابر حضار در استودیو: تبلیغات نوستالژیک به سبک دهه 80

آژانس تبلیغاتی: Maximum Effort

به تازگی در خلال برنامه «زنده در برابر حضار در استودیو»، بینندگان شاهد پخش آگهی‌های تبلیغاتی به سبک دهه هشتاد، به سفارش هاینز و شرکت مشروب سازی «Aviation Gin» بودند. فضای این سری آگهی‌های تبلیغاتی با حال و هوای برنامه مطابقت داشت که احیاگر کمدی‌های تلویزیونی کلاسیک با حضور ستاره‌های درخشان دنیای مدرن امروزی است.

لینک منبع: adage.com