کوکا کولا با حرکت رونالدو 4 میلیارد دلار ضرر کرد!

کوکا کولا
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

افت 4 میلیارد دلاری ارزش کوکا کولا با حرکت معنادار رونالدو

هر حرکتی از کریستیانو رونالدو تأثیر بسزایی در افزایش یا کاهش ارزش یک برند دارد. در ادامه ظاهراً رفتار بد او با یک بطری نوشابه کوکا کولا و کنار زدن آن از روی میز در یک کنفرانس مطبوعاتی ضربه بزرگی به این برند وارد کرده است.

اخیراً، در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی پرتغال در برابر مجارستان، او دو بطری نوشابه کوکاکولا را از روز میز کنار زد. ستاره پرتغالی دنیای فوتبال دو بطری نوشابه را کنار گذاشت و پیشنهاد داد به‌جای نوشابه بطری آب بر روی میز بگذارند.

کوکا کولا اسپانسر رسمی یورو 2020 است. به گزارش روزنامه «Marca»، سهام این شرکت در پی وقوع این اتفاق 4 میلیارد دلار کاهش یافت.

بازار سهام ساعت 3 بعدازظهر در اروپا شروع به کار کرد. در آن زمان ارزش هر سهم coca cola نزدیک به 56 دلار و 10 سنت بود. 30 دقیقه بعد، لحظاتی پس از ورود Cristiano Ronaldo و Fernando Santos به اتاق کنفرانس مطبوعاتی در ورزشگاه «Puskas Ferenc» بوداپست، ارزش هر سهم به پایین‌ترین رقم خود یعنی 55 دلار و 22 سنت رسید.

حرکت جدید رونالدو و کنار گذاشتن بطری نوشابه باعث افت شدید 1.6 درصدی ارزش سهام شرکت در بورس شد. از نظر اقتصادی، ارزش سهام کوکاکولا از 242 میلیارد دلار به 238 میلیارد دلار رسید.

این ملی پوش پرتغالی حتی در برخی مصاحبه‌ها گفته که داشتن یک رژیم غذایی سالم، به دور از قند و چربی، برای کودکان اهمیت بسزایی دارد. کریستیانو رونالدو در یک مورد از روابطش با پسر خود گفت و ادعا کرد: «من نسبت به پسرم سخت‌گیر هستم. با وجود مخالفتم او گاهی اوقات کوکا کولا و فانتا می‌نوشد ولی می‌داند که موافق انجام این کار نیستم.»

منبع: www.thedailystar.net

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0