گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام چگونه به جذب مشتری کمک می‌کند؟ (قسمت چهارم)

گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام یکی از روش‌های عالی برای جذب مشتری است. این کار اما به سادگی امکان‌پذیر نیست و برای انجام آن باید همه ریزه‌کاری گذاشتن ویدئو و استوری در اینستاگرام را بلد باشید. در قسمت‌های قبلی مقاله به بررسی روش‌های کلی جذب مشتری در اینستاگرام، قرار دادن لینک در بیو اینستاگرام و نوشتن کپشن مناسب برای اینستاگرام پرداختیم. در این قسمت از مقاله روش‌های گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام را بررسی می‌کنیم.

استفاده از ویدئوی اینستاگرام را بلد باشید

برای گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام در ابتدا باید با نحوه بارگزاری ویدئو در اینستاگرام کاملا آشنا شوید. الگوریتم اینستاگرام، با فیلم‌ها و عکس‌ها دقیقاً مشابه رفتار می‌کند. این بستگی به مخاطبان شما دارد. مخاطبان جین (نویسنده مطلب jennstrends.com/Instagramlinks) می‌دانند که او ویدئو کار نمی‌کند. اگر او ویدئویی پست کند، گمان می‌برد هیچ کس نبیند. اما برخی تولیدکننده‌های پادکست یا افراد دیگری که براساس محتوای ویدیویی و صوتی مخاطب جمع کرده‌اند، به احتمال زیاد نتایج بهتری خواهند گرفت.
ویدئو می‌تواند یک دقیقه‌ای باشد، بنابراین می‌توانید در آن درخواست انجام کار بگنجانید و توضیح دهید که عامل جذب مشتری چیست، چرا باید ثبت نام کنند یا اینکه با آمدن به این رویداد و غیره چه چیزی نصیب آنان خواهد شد.
اکنون IGTV نیز داریم که یک مؤلفه بزرگ برای استفاده در مشتری پروری است. فیلم‌های IGTV پیش نمایش 1 دقیقه‌ای در فید خواهند داشت. هنگامی که پیش نمایش به پایان رسید ، بینندگان می‌توانند در صورت تمایل به تماشا ، به IGTV بروند.

گذاشتن لینک در اینستاگرام

حتی اگر در استوری‌ها لینک Swipe Up ندارید، هر کسی می‌تواند لینکی را در شرح یک ویدیوی IGTV قرار دهد. به این ترتیب می‌توانید به جای گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام از این قابلیت استفاده کنید.
در بخش توضیحات می‌توانید حداکثر از 30 هشتگ روی ویدیوهای IGTV خود استفاده کنید و می‌توانید لینک هر حسابی را در IGTV قرار دهید. اما تا وقتی که به IGTV سرنزنند ، نشان داده نمی‌شود ، بنابراین باید پیگیر آن باشند.
باید اولین دقیقه ویدیوی IGTV خود را واقعاً خوب و قانع کننده جلوه دهید تا آن‌ها را به رفتن به قسمت IGTV  و تماشای بقیه محتوا ترغیب کنید. اما وقتی به آن مراجعه کردند ، می‌توانید آن‌ها را برای یک و نیم دقیقه نگه دارید ، یک دقیقه و 15 ثانیه.
آن‌ها پس از ورود به  IGTV فقط باید چند ثانیه دیگر تماشا کنند. و اکنون در IGTV ، دربخش توضیحات برای درخواست به انجام کارتان لینک قابل کلیکی هست که می گوید: “حتما توضیحات این ویدیو را باز کرده و روی لینک کلیک کنید.”

برای گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام به سایز عکس دقت کنید

تصاویر مربع یا تصاویر عمودی با نسبت 4: 3 برای هرچه بیشتر جا گرفتن در صفحه نمایش، عالی هستند. عکس و فیلم افقی از منظره‌ها خوب نیستند زیرا فضا را در بالا و پایین از دست می‌دهید.
تصاویر مربعی چون برای این پلتفرم طراحی شده است از فضا حداکثر استفاده را می‌کند. تصویر عمودی با نسبت 4: 3 — ، حالت پرتره، کمی بلندتر از عرض – فضای بیشتری در فید اشغال می‌کند و به همین دلیل احتمالاً بیشتر جلب توجه می‌کند. فضای بیشتری برای عبور از آن دارید. زمان بیشتری که آن‌ها توقف کرده و نسبت به آن تصویر اقدامی‌کنند.

رازهای استوری اینستاگرام و گذاشتن لینک

یک استوری دنباله دار می‌تواند افراد را به وب سایت شما سوق دهد – اما این شما هستید که باید این کار را بکنید. اگر لینک Swipe Up ندارید ، در پایان دنباله خود می‌توانید بگویید “بر روی لینک موجود در بیوی من کلیک کنید” و نام کاربری خود را هشتگ کنید. به این ترتیب ، کاربران مجبور نیستند به پروفایلتان برگردند ؛ آن‌ها می‌توانند صرفا روی لینک موجود در استوری شما کلیک کنند.
جین (نویسنده مطلب jennstrends.com/Instagramlinks) گاهی اوقات در یک استوری، هشتگ قابل کلیکی به پروفایل خود قرار می‌دهد، آن را کوچک انتخاب کنید و یک برچسب GIF را درست در بالای آن تگ بگذارید که می‌گوید: “اینجا را کلیک کنید “Click Here” آن‌ها حتی نام کاربری در پشت آن را نیز نمی بینند.
آن‌ها فقط برچسب را می‌بینند. و هنگامی که آن‌ها بر روی آن برچسب کلیک می‌کنند ، چون نام کاربری تگ شده در پشت آن است ، اکنون یک برچسب هایپرلینک است.
یک نکته در مورد حالت تاریک: جین (نویسنده مطلب jennstrends.com/Instagramlinks) هشدار می‌دهد که شیوع فزاینده حالت تاریک در هر دو دستگاه Android و iOS به این معنی است که اگر شما اقدام به طراحی تصاویر برای ظاهرشدن در پس زمینه سفید کرده‌اید.
اکنون باید ببینید که محتوای شما روی پس زمینه سیاه نیز چه شکلی است. اگر تصاویر سیاه و سفید کار می‌کنید ، اطمینان حاصل کنید که آن‌ها در مقابل رنگ سیاه کنتراست خوبی داشته باشند.
اگر واقعاً به این موضوع توجه کنید، می‌توانید ببینید که آیا تغییری در تعامل مشاهده می‌کنید یا خیر. هر کس می‌تواند از حالت تاریک استفاده کند اما همه این کار را نمی‌کنند.
بنابراین نظرها متفاوت است. برخی از افراد به طور خودکار حالت تاریک را در یک زمان مشخص روشن می‌کنند که بدین معنی است که آن‌ها می‌توانند در یک روز دو نوع متفاوت از مطالب یکسان را مشاهده کنند.
می‌توانید از فتوشاپ یا ابزار طراحی دیگری استفاده کنید تا ظاهر محتوای خود را تغییر دهید. اگر رنگ اختصاصی دارید و یا سبک زیبایی شناسی خاصی دارید ، کافی است یک تحلیل سریع انجام دهید تا ببینید که در پس زمینه سیاه چگونه عمل می‌کند. شاید بهتر به نظر برسد، شاید واقعاً تفاوت چشمگیری نداشته باشد ، اما ارزش دارد که در نظر داشته باشید.