گرانترین میوه ‌های جهان کدام هستند؟ + قیمت

گرانترین میوه های جهان

وقتی اکثر مردم به خریدهای لوکس فکر می‌کنند، معمولا به میوه های لوکس اهمیتی نمی‌دهند. در حالی که برخی از افراد دوست دارند وسایلی مانند قایق‌های گران قیمت و یا ساعت‌های لوکس را در اولویت قرار دهند، برخی دیگر ترجیح می‌دهند لیست غذاهای گران قیمت را بررسی کنند. اما جالب است بدانید برخی از میوه های عجیب و غریب و کمیاب می‌توانند هزاران دلار قیمت داشته باشند. برای آشنایی بیشتر شما با این موارد لیست گرانترین میوه های جهان را آماده کرده‌ایم.

لیست گرانترین میوه ها در یک نگاه + قیمت

در این جدول می‌توانید گرانترین میوه ها را به تفکیک و در نگاهی مختصر مشاهده کنید.

نام فارسینام انگلیسیقیمت حدودی این میوه
توت فرنگی جواهر سفیدWhite Jewel Strawberries10 دلار
سیب‌های سکا ایچیSeka Ichi Apples20 دلار
گلابی به شکل بوداBuddha Shaped Pears8 دلار
خربزه پادشاه یوباریYubari King Melon200 دلار
هندوانه‌های مربعیSquare Watermelon100 دلار
مرکبات دکوپونDekopon Citrus80 دلار
انبه میازاکیMiyazaki Mango50 تا 3.600 دلار
هندوانه دنسوکهDensuke Watermelon250 دلار
انگور رومی یاقوتیRuby Roman Grapes90 تا 450 دلار
آناناس هلیگانLost Gardens of Heligan Pineapple15.000 دلار

توت فرنگی جواهر سفید

توت فرنگی جواهر سفید

در حالی که توت‌فرنگی‌ها معمولا با رنگ قرمز شناخته می‌شوند، در ژاپن نفیس‌ترین توت فرنگی با رنگ سفید عرضه می‌شود. این نوع میوه لوکس به «جواهر سفید» معروف شده است. گرچه رنگ نامتعارفی دارد، اما طعم آن بی‌نظیرترین طعم‌ها است، زیرا مزه‌ای عمیق و شگفت‌انگیزی ارائه می‌دهد.

این نوع توت فرنگی یکی از محبوب‌ترین و البته گرانترین میوه‌ها در کشور ژاپن است که با نام White Jewel Strawberries به جهان معرفی شده است و حالا دیگر همه آن را به عنوان جواهر این کشور بسیار مجلل می‌شناسند. می‌توانید انتظار داشته باشید که برای خرید یک دانه از این میوه، تا 10 دلار هزینه بپردازید.

سیب‌های سکا – ایچی

سیب‌های سکا - ایچی

سیب‌های ژاپنی با نام Sekai-Ichi هم علاوه بر این که یک میوه لوکس است، یکی از بزرگ‌ترین سیب‌های دنیا به حساب می‌آیند و به خاطر طعم ملایم خود معروف شده‌اند. قیمت یکی از این سیب‌ها از 20 دلار به بالا شروع می‌شود.

گلابی به شکل بودا – گرانترین میوه چینی

گلابی به شکل بودا - گرانترین میوه چینی

بعد از چندین سال تلاش برای تکمیل این پروژه، یک کشاورز چینی موفق شده است با استفاده از یک قالب سفارشی، گلابی شکل بودا را تولید کند. قیمت هر جفت Buddha-Shaped Pears با توجه به اندازه آنها در زمان رشد، حدود 8 دلار است.

این میوه لوکس، لذیذ و آبدار در استان هبی چین سرچشمه گرفته است، جایی که آقای Xianzhang Hao یک گلابی بودای باورنکردنی را در حیاط خلوت خانه خود به وجود آورده است. چگونه او این شکل شگفت انگیز را ایجاد کرد؟ با قرار دادن گلابی‌های تازه شکل گرفته در قالب‌هایی که شکل بودا را تقلید می‌کنند. در نتیجه این نوع از گرانترین میوه ها مجبور می‌شوند شکل قالب خود را بگیرند. هنگامی که میوه‌ها رشد کردند، باید قالب آنها را حذف کنیم. اما گلابی همچنان به شکل یک بودای کامل می‌مانند.

جالب است بدانید که ایده اولیه چنین سبک از پرورش میوه، از یک افسانه چینی در مورد میوه جادویی بودا شکل گرفته است. گفته می‌شود که هر کسی که این میوه می‌خورد جاودانگی را هدیه می‌گیرد. با توجه به این موضوع، جای تعجب نیست که این گلابی‌ها به همان سرعتی که رشد کند، فروخته شوند.

خربزه پادشاه یوباری؛ گرانترین میوه ژاپن

بالاترین جایگاه در لیست گرانترین میوه ژاپنی به خربزه یوباری کینگ یا همان Yubari King Melon اختصاص داده شده است.  هر کدام از این خربزه‌ها تقریبا 200 دلار به فروش می‌رسند. این خربزه شیرین که به نمادی از زندگی خوب تبدیل شده است، به طور انحصاری در شهر کوچک یوباری (استان هوکایدو ژاپن) کشت می‌شود.

خربزه پادشاه یوباری؛ گرانترین میوه ژاپن

به یاد بسپارید که کشت آن در دهه 1980 رایج شده است و به نجات اقتصاد محلی بعد از بحران زغال سنگ در این کشور کمک شایانی کرده است. این میوه باید کاملا کروی شکل باشد تا بسیار با کیفیت به نظر برسد. در حراجی سال 2021، دو خربزه از این نوع به قیمت 2.7 میلیون ین یا 20.370 یورو فروخته شده‌اند.

محبوب ترین نوشیدنی ها که بسیار خطرناک هستند!

هندوانه مربع

هندوانه مربع

هندوانه‌های مربعی (Square Watermelon) به گونه‌ای طراحی و تولید می‌شوند که به راحتی در یخچال‌های کوچک ژاپنی قرار بگیرند. این میوه های لوکس هر کدام حدود 100 دلار قیمت دارند و شکل ظاهری آنها حمل و نقل میوه را آسان‌تر می‌کند.

مرکبات دکوپون

مرکبات دکوپون

اگر یک ماندارین آن‌قدر بزرگ شود که وزن آن بیش از یک پوند (436 گرم) برسد، چیزی شبیه به مرکبات دکوپون  (Dekopon Citrus) خواهیم داشت. یک بسته شش تایی از این میوه‌های پرتقالی شکل بزرگ تقریبا 80 دلار برای ما هزینه دارد.

انبه میازاکی – گرانترین میوه انبه

انبه میازاکی -  گرانترین میوه انبه

انبه Taiyo No Tamago، گاهی به عنوان انبه میازاکی (Miyazaki Mango) هم شناخته می‌شود. این میوه گران قیمت به دلیل محتوای قند و رنگ زیبای خود بسیار مورد توجه است. قیمت این نوع انبه‌ها بین 50 تا 3600 دلار تخمین زده می‌شود.

هندوانه دنسوکه

هندوانه دنسوکه

هندوانه‌های Densuke هم در لیست گرانترین میوه ها قرار می‌گیرند؛ زیرا با قیمتی که از 250 دلار شروع می‌شود، به بازار عرضه شده‌اند. این نوع میوه‌ها به دلیل شیرینی فوق العاده و بی دانه بودن شهرت دارند. هندوانه دنسوکه بی‌تردید گران ترین نوع هندوانه در تمام جهان است.

گران ترین شهر دنیا کدام است؟ از پکن تا هنگ کنگ!

انگور رومی یاقوتی – گرانترین میوه انگور

انگور رومی یاقوتی - گرانترین میوه انگور

قیمت یک خوشه از Ruby Roman Grapes بین 90 تا 450 دلار در نظر گرفته می‌شود. جالب است بدانید که هر سال تنها 240.00 دسته از این نوع انگور تولید می‌شود به همین دلیل است که علاوه بر لقب گران ترین میوه، جزو کمیاب‌ترین و لوکس ترین میوه های جهان هم شناخته می‌شود.

این انگور با قطر حبه‌هایش که اندازه برخی از آنها به اندازه یک توپ پینگ پنگ هم می‌رسد مشهور شده است. البته به دلیل رنگ متمایز، قرمز، روشن و براقی که دارد هم هر کسی را برای خرید و مصرف تشویق می‌کند. طعم کاملا متعادل؛ آبدار و شیرین این میوه برای رسیدن به چنین کمالی به پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های کشاورزی و استانداردهای بی‌نظیر نیاز دارد.

آناناس هلیگان – گرانترین میوه انگلستان

آناناس هلیگان - گرانترین میوه انگلستان

این میوه‌ها آناناس‌هایی هستند که با نام Lost Gardens of Heligan Pineapple شناخته شده و در باغ‌های گمشده هلیگان کورنوال (بخش جنوب غربی انگلستان) رشد می‌کنند. هر کدام از این آناناس‌ها به قیمت حدودا 15.000 دلار فروخته می‌شوند. جالب است بدانید که این میوه برای رشد مناسب به مقادیر زیادی کود اسب تازه نیاز دارد.

منابع:

chefspencil.com

en-vols.com

delish.com