گرایش مخاطبان به شبکه‌های اجتماعی در سال 2015 چگونه خواهد بود؟

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

آمارهایی که مخاطبان شبکه‌های اجتماعی را نشان می‌دهد در حال تغییر هستند.
شبکه‌های اجتماعی قدیمی‌تر در حال رسیدن به تکامل هستند درحالی‌که برنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی جدیدتر به‌سرعت در پی جذب کاربران جوان هستند.
در گزارشی از آژانس اطلاعاتی Bussines Insider منابع تحقیقاتی زیادی بررسی‌شده است تا علت تغییر آمار کاربران شبکه‌های اجتماعی مشخص شود؟!
7810920c894682ec78c57b7ba2469935_XL
بخشی از نکات کلیدی این گزارش به شرح زیر است:
فیس‌بوک Facebook همچنان شبکه اجتماعیِ محبوب خانم‌هاست.
بر اساس نظرسنجی که در سال 2013 در ارتباط با جذابیت شبکه‌های اجتماعی انجام شد تمایل خانم‌ها در آمریکا حدود 10درصد بیشتر نسبت به مردان برای استفاده از فیس‌بوک است.
فیس‌بوک محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در میان نوجوانان آمریکاست.
نیمی از کاربران نوجوان فیس‌بوک گفته‌اند که نسبت به سال گذشته بیشتر از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند. همچنین فیس‌بوک نسبت به سایر شبکه‌های اجتماعی، روزانه کاربران نوجوان بیشتری دارد.
facebook users pew
در میان کاربران جوان آمریکایی اینستاگرام اعتبار بیشتری نسبت به توییتر و فیس‌بوک دارد.
بر طبق نظرسنجی موسسه Piper Jaffray که سالانه دو بار از نوجوانان انجام می‌شود، نوجوانان آمریکایی اینستاگرام را به‌عنوان مهم‌ترین شبکه اجتماعی می‌دانند. هم‌چنین این نظرسنجی نشان داد که 83 درصد نوجوانان خانواده‌هایِ ثروتمند امریکا در اینستاگرام عضو هستند.
لینکداین LinkedIn در میان بزرگسالان آمریکایی محبوب‌تر از توییتر است.
کاربران اصلی لینکداین بین 30 تا 49 سال سن دارند یعنی در سال‌های اولیۀ پیشرفت حرفه‌ای خود هستند، پس جای تعجب نیست که جوانان تحصیل‌کرده نیز به سمت شبکه لینکداین گرایش پیدا کنند.
توییتر Twitter در حال حاضر به‌طور نگران‌کننده‌ای به سمت کاربران مرد کشیده شده است
این درحالی است که قبلاً توییتر به‌عنوان شبکه اجتماعی متعادلی به لحاظ جنسیتی شناخته می‌شد. در گزارش مرکز Pew نشان داده‌شده است که 22درصد مردان از توییتر استفاده می‌کنند درصورتی‌که این آمار در مورد زنان تنها 15درصد است.
یوتیوب YouTube نسبت به سایر شبکه‌های تلویزیونی اینترنتی توانسته است مخاطبان بین 18 تا 34 سال را جذب کند.
بر طبق تحقیقات موسسه Nielson بین ماه‌های دسامبر 2013 تا فوریه 2014 نیمی از افراد در این محدودۀ سنی از یوتیوب بازدید کرده‌اند. به لحاظ تماشای محتوا توسط مخاطبان این شبکه نسبت به سایر شبکه‌های تلویزیونی یا دیجیتالی مثل فیس‌بوک یا ESPN در صدر قرار می‌گیرد.
اسنپ‌چت Snapchat جوان‌ترین شبکه‌ی اجتماعی در میان همه شبکه‌هاست.
بر اساس نظرسنجی مرکز Informate از هر 10 کاربر اسنپ چت بیش از 6 نفر در رده سنی 18 تا 24 سال هستند درحالی‌که همین آمار در اینستاگرام به 28درصد می‌رسد و به همین دلیل اسنپ چت شبکه‌ای با جوان‌ترین کاربران را دارد.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0