گردهمایی بازاریابی جهانی در تهران پایان یافت Global Marketing Summit

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

« گردهمایی بازاریابی جهانی » روز یکشنبه اول آذرماه 1394 در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران به کار خود پایان داد. این گردهمایی با حضور بیش از ۳۰۰ نفر در حالی روز دوم خود را سپری کرد که مدیران برجسته بازاریابی از شرکت‌هایی چون گوود برند Goodbrand، ام‌اند‌سی ساچی M&C Saatchi، یونیلور Uniliver و… تجربیات خود را با شرکت‌کنندگان به اشتراک گذاشتند.

گرهارد بارکوس، شریک گوود برند در خاورمیانه، از سخنرانان روز پایانی گردهمایی بازاریابی جهانی با اشاره به ایجاد مزیت رقابتی با تغییر روش‌های ایجاد ارزش از طریق کسب‌وکار گفت: تحولات اقتصادی و نقش جدید ایران در دنیا، فرصت‌های منحصربه‌فردی را برای کسب‌وکار در ایران ایجاد می‌کند. اما باید توجه داشت که در کنار این فرصت‌ها چالش‌هایی هم وجود دارد که فعالان اقتصادی باید آمادگی روبه‌رویی با آن را نیز داشته باشند.
global marketing summit
بارکوس درباره نسبت روابط عمومی و بازاریابی نیز گفت: هیچ فاصله‌ای نباید بین بازاریابی و روابط عمومی وجود داشته باشد و این دو برای به نتیجه رسیدن یک کسب‌وکار باید همراه با یکدیگر حرکت کنند.

وی با بیان اینکه ابتکارات در رسانه‌های اجتماعی موضوعی فراگیر و مهم است، گفت: شرکت‌ها باید به مسئولیت‌ها و رسانه‌های اجتماعی به عنوان موقعیتی برای پیشبرد یک کسب‌وکار موفق نگاه و البته از فضای رسانه‌های اجتماعی استفاده بهینه داشته باشند.

همچنین توماس جنسن، مدیر ارشد ارتباطات سازمانی در شرکت خدمات جهانی ام‌اند‌سی ساچی و رئیس ارتباطات شرکتی مایکروسافت در خاورمیانه و آفریقا گفت: اهداف کلی در بین شرکت‌های بزرگ و کوچک در دنیا یکسان است و شرکت‌ها باید رسانه‌های اجتماعی خود را برای ارتباط شفاف با مخاطبان منسجم کنند؛ این اتفاق سبب می‌شود که برندسازی یک سازمان برای مخاطبان بهتر صورت گیرد.
global marketing summit 2015
توماس جنسن با تاکید براینکه امروزه محتوا در دنیای کسب‌وکار حرف اصلی را می‌زند، گفت: دیگر کسب‌وکارها نمی‌توانند به صورت جزیره‌ای عملکرد داشته باشند. مسئولان کسب‌وکارها باید مراقب پیام‌هایی که از محصول و برندشان از سراسر دنیا به سمت آنها سرازیر می‌شود باشند، چراکه معتبرترین فرد سخنگو درباره برند یک سازمان افراد درون آن یا کارمندان آن نیستند، بلکه مشتریانی هستند که به عنوان یک مصرف‌کننده به نظر آنها راحت‌تر اعتماد می‌شود.

آلپر اروگلو، مدیر رسانه‌های جهانی یونیلور، باریش زواراغلو، متخصص بازاریابی جهانی و رئیس پیشین محصولات مصرفی والت دیزنی و ایرینا پاشینا، مدیر بازاریابی و ارتباطات SAP SE از دیگر سخنرانان این گردهمایی در روز دوم بودند.

همچنین در این گردهمایی که توسط شرکت پی‌ورلد با همکاری شرکت ماناپیام برگزار شد، کارگاهی با موضوع «چگونه در اقتصاد مبتنی بر لایک استراتژی بازاریابی صحیح بسازیم» توسط هوبرت گریلیش، مدیر سابق بازاریابی و ارتباطات فیلیپس اجرا شد.

گفتنی است، گردهمایی بازاریابی جهانی توسط شرکت پی‌ورلد «Pworld» با همکاری شرکت ماناپیام در روزهای ۳۰ آبان و اول آذرماه در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد. مجله اینترنتی آیمارکتور به‌عنوان حامی رسانه‌ای در این گردهمایی شرکت داشت.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0