بستن
بازاریابیمقالهموضوع

یاهو نیوز Yahoo News در صدر وب‌سایت‌های خبری آمریکا قرار گرفت

yahoo

اگرچه گوگل Google غول بی‌چون‌وچرای بازار موتورهای جستجو است اما درزمینهٔ رسانه و اخبار، شرکت یاهو Yahoo توانسته است گوی سبقت را از بزرگان این صنعت بگیرد.
تحقیقات به‌عمل‌آمده نشان می‌دهد که اگرچه در ماه نوامبر سال ۲۰۱۴ هافینگتون پست The Huffington Post بیشترین سهم از مشاهده کاربران آمریکایی به وب‌سایت‌های خبری را داشته است، اما یاهو نیوز Yahoo News توانسته است از ماه دسامبر ۲۰۱۴ تاکنون این مقام را از آن خود کند.
yahoo-news
تعداد کل مشاهدۀ سایت یاهو نیوز در ماه گذشته نزدیک به ۲۳۹٫۵ میلیون نفر بوده است که چیزی حدود ۳٫۸۳درصد از کل سهم بازار وب‌سایت‌های فعال در حوزه رسانه و خبر است.
هافینگتون پست با سهمی معادل ۳٫۲۶درصد در جایگاه دوم این فهرست قرارگرفته و وب‌سایت شبکه خبری CNN با ۲٫۷۸درصد از کل مراجعات، جایگاه سوم را از آن خود کرده است؛ این در حالی است که دیگر وب‌سایت‌های قدیمی و فعال در این حوزه اقبال خوبی نداشته‌اند.
گوگل نیوز Google News، فاکس نیوز Fox News و نیویورک‌تایمز The New York Times وب‌سایت‌هایی که روزگاری سهم بسزایی در حوزه اطلاع‌رسانی داشتند، حال با سهمی کمتر از ۲% برای هرکدام در جایگاه آخر فهرست ۱۰ وب‌سایت برتر این حوزه قرارگرفته‌اند.
184097 (1)
جالب است که وب‌سایت‌های اطلاعات آب‌و‌هوا و اخبار سرگرمی توانسته‌اند جایگاهی بالاتر از این خبرگزاری‌ها برای خود دست‌و‌پا کنند.

یاهو در سال ۲۰۱۵ چیزی در حدود ۲٫۶۶ میلیارد دلار از تبلیغات دیجیتال در آمریکا کسب خواهد کرد. هرچند درآمد این شرکت در سال گذشته تنها ۱٫۷ درصد رشد داشته است اما مطابق با پیش‌بینی‌ها در سال ۲۰۱۵ با رشد به‌مراتب بهتری در حدود ۴٫۶ درصد و ۵٫۲ درصد برای سال ۲۰۱۶ مواجه خواهد بود.

اما با توجه به اینکه در ایران هیچ مرجع معتبری برای شناسایی و رتبه‌بندی وب‌سایت‌های خبری و رسانه‌ای وجود ندارد، تنها می‌توان با استناد به اطلاعات مندرج در وب‌سایت الکسا فهرستی از برترین وب‌سایت‌های این حوزه را رتبه‌بندی کرد. بر این اساس خبرگزاری فارس جایگاه اول را در ایران از آن خودکرده است و پایگاه خبری تابناک و باشگاه خبرنگاران جوان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کرده‌اند.
پایگاه‌های خبری عصرایران، مشرق‌نیوز، خبرآنلاین، خبرگزاری دانشجویان ایران و تسنیم جایگاه‌های بعدی در حوزه خبر و رسانه در ایران را دارند.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
برای اینکه یک فروشگاه اینترنتی تعامل بیشتری با مخاطبان خود داشته باشد راه‌های بی‌شماری وجود
تجربه کاربری (UX) به تعامل افراد و محصول بر می‌گردد و با مقیاس‌هایی چون میزان
پیت بلک‌شاو Pete Blackshaw در رابطه با جذب و نگهداری مشتری، کمپانی‌های زیادی را بررسی
برچسب : برترین وب سایت خبریخبرگزاری فارسسی ان انهافینگتون پستوب سایت های برتر خبریوب سایت های پر بازدید خبریوب سایت های فعال در حوزه خبروب‌سایت های رسانهوب‌سایت‌های خبرییاهو نیوز
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

No Comments

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
شبکه‌های اجتماعی ابزاری بسیار قدرتمند هستند. رسانه‌های اجتماعی به همۀ…