یاهو نیوز Yahoo News در صدر وب‌سایت‌های خبری آمریکا قرار گرفت

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

اگرچه گوگل Google غول بی‌چون‌وچرای بازار موتورهای جستجو است اما درزمینهٔ رسانه و اخبار، شرکت یاهو Yahoo توانسته است گوی سبقت را از بزرگان این صنعت بگیرد.
تحقیقات به‌عمل‌آمده نشان می‌دهد که اگرچه در ماه نوامبر سال 2014 هافینگتون پست The Huffington Post بیشترین سهم از مشاهده کاربران آمریکایی به وب‌سایت‌های خبری را داشته است، اما یاهو نیوز Yahoo News توانسته است از ماه دسامبر 2014 تاکنون این مقام را از آن خود کند.
yahoo-news
تعداد کل مشاهدۀ سایت یاهو نیوز در ماه گذشته نزدیک به 239.5 میلیون نفر بوده است که چیزی حدود 3.83درصد از کل سهم بازار وب‌سایت‌های فعال در حوزه رسانه و خبر است.
هافینگتون پست با سهمی معادل 3.26درصد در جایگاه دوم این فهرست قرارگرفته و وب‌سایت شبکه خبری CNN با 2.78درصد از کل مراجعات، جایگاه سوم را از آن خود کرده است؛ این در حالی است که دیگر وب‌سایت‌های قدیمی و فعال در این حوزه اقبال خوبی نداشته‌اند.
گوگل نیوز Google News، فاکس نیوز Fox News و نیویورک‌تایمز The New York Times وب‌سایت‌هایی که روزگاری سهم بسزایی در حوزه اطلاع‌رسانی داشتند، حال با سهمی کمتر از 2% برای هرکدام در جایگاه آخر فهرست 10 وب‌سایت برتر این حوزه قرارگرفته‌اند.
184097 (1)
جالب است که وب‌سایت‌های اطلاعات آب‌و‌هوا و اخبار سرگرمی توانسته‌اند جایگاهی بالاتر از این خبرگزاری‌ها برای خود دست‌و‌پا کنند.

یاهو در سال 2015 چیزی در حدود 2.66 میلیارد دلار از تبلیغات دیجیتال در آمریکا کسب خواهد کرد. هرچند درآمد این شرکت در سال گذشته تنها 1.7 درصد رشد داشته است اما مطابق با پیش‌بینی‌ها در سال 2015 با رشد به‌مراتب بهتری در حدود 4.6 درصد و 5.2 درصد برای سال 2016 مواجه خواهد بود.

اما با توجه به اینکه در ایران هیچ مرجع معتبری برای شناسایی و رتبه‌بندی وب‌سایت‌های خبری و رسانه‌ای وجود ندارد، تنها می‌توان با استناد به اطلاعات مندرج در وب‌سایت الکسا فهرستی از برترین وب‌سایت‌های این حوزه را رتبه‌بندی کرد. بر این اساس خبرگزاری فارس جایگاه اول را در ایران از آن خودکرده است و پایگاه خبری تابناک و باشگاه خبرنگاران جوان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کرده‌اند.
پایگاه‌های خبری عصرایران، مشرق‌نیوز، خبرآنلاین، خبرگزاری دانشجویان ایران و تسنیم جایگاه‌های بعدی در حوزه خبر و رسانه در ایران را دارند.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0