تیزر تبلیغاتی سامسونگ بر علیه اپل : دیوار را بغل نکنید

در این چند سال اخیر شاهد رقابت و دعاوی حقوقی بین سامسونگ Samsung و اپل Apple بوده‌ایم، ولی در آخرین تیزر تبلیغاتی از سامسونگ شاهد یورش مستقیم این برند به محصول iPhone از شرکت اپل هستیم.
مسلماً شما نیز با معضلِ تمام شدنِ شارژ باطری تلفن همراه خود مواجه بوده‌اید.
سامسونگ در آخرین محصول عرضه شدۀ خود که Samsung Galaxy S5 نام دارد به برترین خصوصیت و مزیت رقابتی این گوشی یعنی بر Outlast with Ultra Power Saving Mode تاکید کرده است.

مطالعه بیشتر: کمپین انرژی پشت پریز

در این خصوصیت هنگامی که گلکسی S5 به ۱۰ درصد از شارژ باطری برسد، می‌تواند تا ۲۴ ساعت در این حالت قرار گیرد ، صفحۀ نمایش بصورت سیاه و سفید درآمده، اپلیکیشن‌های غیر ضروری بسته شده و تنها امکانات ضروری مانند تماس و پیامک فعال بماند.
samsung-galaxy-s5
حالا این خصوصیت و علاوه بر آن امکان تعویض باطری و جایگزین کردن آن با یک باطریِ دیگر، سوژۀ این تیزر تبلیغاتی سامسونگ شده است، ویژگی‌هایی که هیچ کدام از آنها را گوشی‌های اپل ندارد و بدتر از آن اینکه در هیچیک از گوشی‌های اپل امکان تعویض باطری برای کاربر میسر نیست.

تیزر تبلیغاتی سامسونگ Galaxy S5 فضای فیلم‌بردای خوبی را انتخاب کرده است، فرودگاه!
جایی که مسافرین وقت زیادی را در انتظار پرواز می‌گذراند و طبق داستان تیزر می‌توانند زمان خود را با گوشی ‌تلفن همراه‌شان، بازی کردن با آن یا صحبت کردن با کسی که دوستش دارند، سپری کنند. اما در بُعدِ دیگر تیزر کاربران اپل را نشان می‌د‌هد که آشفته و سرگردان به دنبال جایی برای شارژِ گوشی خود هستند.

در این تیزر از مخاطبین دعوت می‌شود که به دلیل نیاز گوشی‌‌شان به شارژ و پریز برق « دیوار را بغل نکنید – Don’t be the wall huggers ».
انتخاب شعاری هوشمندانه مطابق با صحنه‌های از فیلم که نشان می‌دهد مصرف بالای باطری اپل آیفون و عدم امکان تغییر باطری، کاربران اپل را برای کار کردن طولانی نیازمند چسبیدن به دیوار می‌کند!
samsung-dont-be-a-wall-hugger