یونیلیور جلوی پخش آگهی تبلیغاتی برای بچه‌ها را می‌گیرد

یونیلیور
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

از سال آینده، یونیلیور، به عنوان شرکت مادر برند بستنی مگنوم و 400 برند دیگر، جلوی تولید و پخش آگهی تبلیغاتی برای بچه‌ها را می‌گیرد. این شرکت بزرگ با استناد به «اصول جهانی جدید» بر مبنای انجام بازاریابی مسئولانه، اعلام کرده که به دلیل محبوبیت فراوان رسانه‌های اجتماعی میان نوجوانان، تصمیم گرفته تا حداقل سن تعیین شده به عنوان جامعه هدف برای آگهی‌های تبلیغاتی خود را از 13 به 16 افزایش دهد.

به گفته مدیران شرکت یونیلیور، آن‌ها درک می‌کنند که کودکان روز به روز به طور فزاینده بیش از پیش در معرض محتوای تبلیغاتی آنلاین از سوی طیف گسترده ای از صنایع قرار می‌گیرند. این ممنوعیت شامل آگهی‌های تبلیغاتی در رسانه‎‌‌های سنتی مانند تبلیغات تلویزیونی و چاپی می‌شود، اگرچه تبلیغات برای فروش در هر کشور قوانین خاص خود را دارد.

علاوه بر تعهد شرکت یونیلیور مبنی بر عدم بازاریابی و تبلیغات برای نوجوانان، مدیران شرکت دیگر دست به جمع آوری داده‌های اطلاعاتی مربوط به مشتریان زیر 16 سال سن نزده، اینفلوئنسر‌ها یا افراد مشهوری را که عمدتا برای گروه سنی فوق جذاب بوده را درگیر تبلیغات نکرده و جلوی تبلیغ محصولاتش برای این گروه سنی را می‌گیرد.

پیش از این نیز، شرکت یونیلیور دست به انجام ابتکاری مشابه به منظور توقف روند تولید و پخش آگهی‌های تبلیغاتی مربوط به بستنی برای کودکان با هدف کمک به مبارزه بر علیه چاقی در آن‌ها زده بود.

مت کلوز، رئیس بخش بستنی یونیلیور گفت: «در حالی که این شرکت یک سری برند‌های معروف در زمینه دسر را مدیریت می‌کند، اما مسئولانه این خوراکی‌‌‌ها را به بازار عرضه خواهد کرد.» در ادامه او خاطرنشان کرد: «این بدان معناست که ما باید نسبت به قدرت و نفوذ رسانه‌های اتماعی و اینفلوئنسر مارکتینگ در انتخاب‌های کودکان آگاهی پیدا کرده و به این امر مهم و ارزشمند بپردازیم.

بیشتر بخوانید:  عملكرد بازاریابی چریکی یا پارتيزانی Guerrilla Marketing

هدف از انجام این کار کاهش احتمال مواجهه کودکان با تبلیغات صنایع غذایی و نوشیدنی و در عوض حمایت از والدین خواهد بود.

منبع: www.designtaxi.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0