تبلیغات غیرمتعارف و یک نمونه موفق که تایم برای انتخاب 100 زن الهام بخش جهان استفاده کرد

تبلیغات غیرمتعارف
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

تبلیغات غیرمتعارف نقش مهمی در دنیای مارکتینگ این روزها دارد. حتی مجله تایم هم برای انتخاب 100 زن الهام بخش جهان از تبلیغات غیرمتعارف استفاده کرده است. در این مقاله بررسی می‌کنیم که چگونه این دست از تبلیغات حتی به دنیای نشریات سنتی نیز راه پیدا کرده است.

پروژه جدید چند رسانه‌ای تایم

اکنون، تایم با یک پروژه چندرسانه‌ای جدید به عنوان «100 زن سال: رهبران ، مبتکران ، فعالان، سرگرم کنندگان، ورزشکاران و هنرمندانی که برای یک قرن برای افراد دنیا الهام بخش بوده‌اند را تعریف کرده است.‌ این پروژه تا حدودی به منظور احترام به صدمین سالگرد تصویب نوزدهمین اصلاحیه و همچنین روز جهانی زن منتشر شد.
با همکاری شرکت تبلیغاتی Procter & Gamble، تایم، نام 100 زن که هر یک از آنها در 100 سال گذشته در فصل 100 زن الهام بخش به رسمیت شناخته شده‌اند را منتشر کرد. همچنین یک نسخه ویژه از مجله تایم با یک جلد مصور تا شده و یک لینک دیجیتالی برای‌ این پروژه در وب سایت Time.com وجود دارد.

نکاتی جالب از شرکت P&G

یکی از نکات جالب درباره این شرکت که حالا تبلیغات غیرمتعارف تایم را به عهده گرفته این است که بزرگ‌ترین تولید کننده انواع کالاها و خدمات سلامت است.
برندهایی مانند براون، دوراسل، ژیلت، اورال بی، تاید، کرست، فیری، پمپرز، فیوژن، هد اند شولدرز، اورال-بی، دولچه و گابانا، پنتن، کرست، هربال اسنسز، ویکس، تاید، آریل، دانهیل، هوگو باس، عطر گوچی، عطر لاکست، عطر پوما، پرینگلز، عطر کریستینا آگیلرا، عطر اوریل لوین، عطر اسکادا همگی از تولیدات این شرکت است!
P&G به عنوان یکی از غول‌های تبلیغات شناخته می‌شود که همواره تبلیغات خلاقانه برای محصولات خود داشته است. این شرکت همچنین فعالیت‌های زیادی در زمینه تبلیغات مسئولیت اجتماعی  و انسان‌دوستانه داشته و ساخت مستند برای مجله تایم نیز در همین راستا است.

تبلیغات غیرمتعارف

تبلیغات غیرمتعارف تایم چگونه ساخته شد؟

در بخشی از‌ این مجله فیلم مستندی از پشت صحنه فرایند انتخاب‌این 100 زن توسط آلما هارل فیلم ساز کارگردانی شده و توسط استودیوی جیلی ولف فیلمز تولید شده است.
مارک پریچارد، مدیر ارشد برند P&G گفت: «در‌ اینجا، در 100مین سالگرد اصلاحیه نوزدهم و درست در نزدیکی روز جهانی زن ، به نظر می رسد زمان مناسبی باشد که بتوانیم صد زن الهام بخش از 1920 تا 2020 که رهبر ، مبتکر ، فعال ، سرگرم کننده، ورزشکار و … بودند، را بشناسیم. هنرمندانی که به نوعی، قرن گذشته را تعریف کردند».
فراتر از حمایت مالی برای‌این پروژه ، نقش P&G به طور خاص با تولید یک مستند گره خورده است.‌ این شرکت همچنین با هارل در فیلم تجاری Love Over Bias برای بازی های المپیک زمستانی 2018 همکاری کرده بود.
شرکت در پروژه تایم فرصتی است برای پیوستن بیشتر به تبلیغات غیر متعارف، ساختن مارک‌ها از طریق داستان گویی و روایت به جای تیزرهای معمولی 30 ثانیه‌ای که ما قبلاً زیاد می ساختیم و برای آن هزینه می کردیم.‌
این تلاش ها از طریق طرح ابتکاری P&G’s Queen Collective با ملکه لطیفه و همچنین سریال های روایت شده از مارک های P&G مانند SK-II صورت گرفته است، که سال گذشته یک سری مستند را با کیتی کوریک به نام Timlines ارائه داد که انتظارات زنان با سنین مشخص را بیان می کند.
پریچارد گفت: «این چیزی است که ما در مورد نحوه ساختن یک برند تجاری با تجدید نظر در خلاقیت و سرمایه گذاری به آن اشاره می کنیم» و همین کار (پروژه معرفی 100 زن الهام بخش) نمونه‌ای از‌این کار است.

تبلیغات غیرمتعارف

زنان الهام بخش سال 2020 چگونه انتخاب می‌شوند؟

صد زن الهام بخش مجله تایم

زنان الهام بخش شامل خواننده بنسی اسمیت (1923) ، طراح مد کوکو چنل (1924)، خلبان آملیا‌ایرهارت(1935) ، بانوی اول آرژانتین اوا پرون (1946) ، بازیگر زن مریلین مونرو (1954) ، نخست وزیر انگلیس مارگارت تاچر (1982) ، نوازنده (موزیسین) سیناد اکنور (1992) ، سرنا ویلیامز (2003) ، صدراعظم آلمان آنگلا مرکل (2015) و جدیدترین شخص سال ، گرتا تونبرگ (2019) هستند.
کلی کانفی ، سردبیر اجرایی و مدیر سرمقاله‌ این پروژه گفت: «سال 2020 صدمین سالگرد رأی دهی به زنان در‌ایالات متحده آمریکا است. اگرچه زنان سیاه پوست همچنان به مدت چند دهه است که کنار گذاشته شده اند.» «ما فکر کردیم که‌این نقاط عطف لحظه های خوبی برای متوقف کردن و فکر کردن در مورد نزدیک شدن به یکدیگر است. و ما تصمیم گرفتیم که از آنها به عنوان فرصتی برای نگاه به گذشته تاریخ استفاده کنیم و آنچه را که گم شده بود را پر کنیم.»
کمیته انتخاب لیست A برای انتخاب 100 زن که در‌این جلسات نمایندگی می شوند ، شامل کتی کوریک ، سولداد اوبراین، لنا ویته ، بازیگر ام جی رودریگز، سردبیر سابق تین واگیو به عنوان رئیس الین ولوتروت، فعال حقوق مدنی آماندا تشکیل شد. نگوین، بازیگر زازی بیتز و سردبیر سابق تایم، نانسی گیبز بودند.

 

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0