۲۰ وب‌سایت برتر ایران در رتبه‌بندی الکسا ‎ Alexa.com – اسفند 1395

20 وب‌سایت برتر ایران
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

رتبه‌بندی الکسا یکی از معیارهایی است که وب‌سایت‌های ایرانی موفقیت خود را در نتیجه رتبه‌بندی آن می‌دانند. در خرداد سال 1394 نگاهی کردیم به 20 وب‌سایت برتر ایران با توجه به رتبه بندی الکسا که می‌توانید آن را بخوانید.

حال امسال در اسفند 1395 و با توجه به اتمام سال خورشیدی می‌خواهیم نگاهی دوباره داشته باشیم به فهرست 20 وب‌سایت برتر ایران و با حال و هوای تغییرات این رتبه‌بندی آشنا شویم.
20 وب‌سایت برتر ایران
جایگاه اول در فهرست 20 وب‌سایت برتر ایران در سال 1395 همچون گذشته متعلق است به سایت ورزش سه. سایتی خبری ورزشی که می‌توان آن را به عنوان معتبرترین مرجع اخبار ورزشی ایران در نظر گرفت.

فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا توانسته است با دو پله صعود در این فهرست جایگاه دوم را از آن خود کند. فروشگاهی که بازار خرید اینترنتی را در ایران فرهنگسازی کرد. یکی از سرویس‌های دیجی‌کالا اوپن باکس یا جعبه باز است که با اجرایی شدن آن و نظر به استقبال زیادش در اکثر مواقع با مشکلات ترافیک سرور زیاد روبرو بود.

شبکه اجتماعی آپارات با حفظ جایگاه قبلی خود همچنان در مقام سوم باقی‌مانده است. آپارات تلاش کرده است در چند ماه اخیر با اضافه کردن خدمات بیشتر به پلتفرم خودش مخاطبان بیشتری را جذب کند؛ هرچند در اواخر سال با صدا و سیما وارد چالش‌های متفاوتی شد.

سامانه شاپرک به عنوان مرجع انتقال تراکنش‌های بانکی توانسته است در رتبه‌بندی سال 1395 با 4 پله صعود در جایگاه چهارم قرار بگیرد.

وب‌سایت بلاگفا با نزول از مقام دوم در سال گذشته اینک در جایگاه پنجم قرار گرفته است. این سایت در سال جاری دچار مشکلات فراوانی شده بود.

پورتال جامع بیتوته به کمک تولید محتوای بروز خودش توانسته است با صعود 7 پله‌ای به جایگاه ششم فهرست 20 وب‌سایت ایران برسد.

اولین‌های فهرست:
وب‌سایت تبیان، وب‌سایت تلوبیون، وب‌سایت باشگاه خبرنگاران جوان، سرویس رایگان اشتراک ویدئو نماشا، وب‌سایت مرجع آکاایران، وب سایت بلاگ و وب‌سایت بانک ملی ایران برای اولین بار به این فهرست وارد شده‌اند.

بیشترین صعود:
وب سایت نیازمندی‌های آنلاین دیوار با 8 پله صعود توانسته است خود را در جایگاه هشتم این فهرست قرار دهد. فروشگاه اینترنتی بامیلو نیز با همین میزان صعود اینک در مقام یازدهم قرار گرفته است.

بیشترین نزول:
سرویس وبلاگ میهن بلاگ متعلق به صبا ایده با افت شدید بازدید مواجه شده و از رتبه ششم به جایگاه هجدهم این فهرست افول کرده است.
شاید اتفاقی که در این فهرست بسیار قابل توجه است افت شدید سایت خبری تابناک است که با 10 پله سقوط در آخرین جایگاه این فهرست قرار گرفته است.

فهرست 20 وب سایت برتر ایران – اسفند 1395

۱- سایت ورزش سه (1)
۲- فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا (4)
۳- شبکه اجتماعی آپارات (3)
۴- شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت شاپرک (8)
۵- سرویس وبلاگ بلاگفا (2)
۶- پورتال جامع بیتوته (13)
۷- بانک ملت (12)
۸- نیازمندی‌های آنلاین دیوار (16)
۹- وب‌سایت تبیان (جدید)
۱۰- وب‌سایت تلوبیون (جدید)
۱۱- فروشگاه اینترنتی بامیلو (19)
۱۲- وب‌سایت باشگاه خبرنگاران جوان (جدید)
۱۳- خبرگزاری فارس (7)
۱۴- وب‌سایت مرجع آکاایران (جدید)
۱۵- سرویس رایگان اشتراک ویدئو نماشا (جدید)
۱۶- رسانه بلاگ (جدید)
۱۷- سایت سازمان سنجش (14)
۱۸- سرویس وبلاگ میهن بلاگ (6)
۱۹- بانک ملی ایران (جدید)
۲۰- سایت خبری تابناک (10)

خداحافظی با 20 وب سایت برتر ایران:
اما وب سایت‌هایی که از این فهرست خارج شده‌اند عبارت هستند از:
شبکه اجتماعی فیس‌نما
سرویس وبلاگ پرشین‌بلاگ
سایت تبلیغات پاپ آپ ادز
سرویس وبلاگ رزبلاگ
سرویس آپلود عکس پیکوفایل
سرویس خبرگردی شهر‌خبر
سایت خبری مشرق نیوز

چنانچه نظری در مورد این فهرست دارید آن را با ما در میان بگذارید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0