تدوین استراتژی‌ دیجیتال مارکتینگ

استراتژی دیجیتال مارکتینگ
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

استراتژی‌ دیجیتال مارکتینگ برای تمام کسب و کار‌ها، به یک ابزار قدرتمند برای ارتباط هر چه بیشتر با مخاطبان تبدیل شده است. دنیای فوق مدرن امروزی دنیایی به شدت رقابتی و متشکل از میلیون ها کسب و کار کوچک، متوسط و بزرگ‌ است، بنابراین برای حضور و موفقیت در این دنیای رقابتی تنها عاملی که سبب موفقیت و دیده شدن هر چه بیشتر و در نهایت افزایش مشتری و فروش می شود، علاوه بر کیفیت بالای خدمات و محصولات، تبلیغات جذاب و هدفمند و موثر است؛ به طوری که طبق مطالعات تا سال ۲۰۲۱، تبلیغات دیجیتال بیش از نیمی از مجموع هزینه تبلیغات در رسانه های مختلف را به خود اختصاص خواهد داد.

به همین دلیل حضور و فعالیت در عرصه آنلاین و در شبکه‌های اجتماعی و به کارگیری استراتژی‌ دیجیتال مارکتینگ در جهت تبلیغ و توسعه محصولات و خدمات نه تنها از اهمیت بسزایی برخوردار است، بلکه حتما بایستی در درجه اول و اولویت هر کسب و کاری باشد.

چنانچه قصد تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار خود را دارید می‌توانید از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان در زمینه تولید محتوا در فضای دیجیتال بهره‌مند شوید و یا برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۹۳۳۷ داخلی 703 تماس بگیرید.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

انواع استراتژی‌ دیجیتال مارکتینگ:

1) حضور در شبکه های اجتماعی

قرن بیست و یکم، قرن اتصال افراد و کسب و کارها و نهاد ها از طریق شبکه های اجتماعی مختلف است و این به معنای حضور فعال و دائمی چندین میلیارد انسان در تمامی شبکه های اجتماعی است بنابراین هر کسب و کاری بایستی ابتدا با توجه به محصولات و خدمات خود و مخاطبان خاص و هدفمند را در شبکه های اجتماعی مورد نظر شناسایی کرده و در آن به فعالیت و تولید محتوا بپردازد.

در ادامه به ارائه نکات مهم در تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ در شبکه‌های اجتماعی، می‌پردازیم:

  • تعیین یک الی چهار شبکه اجتماعی که مخاطبان هدف و مشتریان بالقوه کسب و کار شما در آن حضور دارند.
  •  ایجاد پروفایلی کامل از کسب و کار مورد نظر و ارائه تمامی توضیحات لازم
  • تولید محتوای هدفمند انگیزشی ، آموزشی و تبلیغاتی و مهارتی به صورت مستمر و متناسب با نیازها و اهداف کاربران و مشتریان
  • تبلیغات موثر در شبکه های اجتماعی و دیگر استراتژی ها در جهت جذب کاربران و مخاطبان هدفمند و واقعی

استراتژی شبکه اجتماعی بانک ، موسسات مالی و بورس ، از صفر تا صد!

نمونه کار تولید محتوا در اینستاگرام و تلگرام برند چین‌چین توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان بر مبنای استراتژی‌ دیجیتال مارکتینگ تدوین شده

در جلسات متعددی که با حضور شرکت چین‌چین و آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان تشکیل شد، تصویر کلی و محتوای مناسب و مرتبط با برند چین‌چین، طرح‌ریزی گردید و از آن زمان تا کنون تولید محتوا و مدیریت صفحه اینستاگرام برند چین‌چین بر عهده آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان قرار دارد.
نتیجه فعالیت‌های شش ماهه آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان موجب شد که از میان برندهای فعال در این صنعت شامل مهرام، دلپذیر، بهروز، بیژن، روژین و مجید، صفحه اینستاگرام شرکت چین‌چین از نظر نرخ مشارکت (تا تیر ماه 1398) در رتبه سوم پس از برندهای دلپذیر و بهروز قرار گیرد.

2) تبلیغات روابط عمومی

تبلیغات روابط عمومی عبارت است از استفاده از بخشی و یا تمامی رسانه های عمومی و تخصصی جهان در جهت مطرح کردن برند و کسب و کار خود و در نتیجه کسب اعتبار و بدست آوردن مخاطبان بسیار گسترده و مشتریان جدید. در واقع در نظر داشتن رسانه های عمومی در تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ به دلیل طیف وسیع مخاطبان، اهمیت به سزایی دارد. از این رو مطرح کردن نام برند بصورت مستمر و در قالب‌ها، عناوین و محتواهای گوناگون منجر به آشنایی جامعه در مقیاس وسیع با برند و کسب و کار مورد نظر شده و علاوه بر ایجاد شهرت، مشتریان جدید و با کیفیت را برای هر کسب و کاری به ارمغان خواهد آورد.

برای مشاهده نمونه کار آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان در زمینه تولید محتوای روابط عمومی آنلاین در خصوص مساله بین صنایع غذایی سمیه و شبکه‌های ماهواره‌ای جم، اینجا را کلیک کنید.

3) تبلیغات نمایشی یا تبلیغات CPM

از برترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ، تبلیغات نمایشی یا CPM است که به معنای نمایش محتوا در قالب‌ها، عناوین، اشکال و فرمت های گوناگون در وب سایت‌ها، پلتفرم ها و شبکه های اجتماعی آنلاین مختلف است که با توجه به مقیاس وسیع آن و قابلیت هدف‌گیری بسیار دقیق و تحلیل نتایج و بهینه سازی آن از بهترین و موثرترین استراتژی های تبلیغات آنلاین برای هر کسب و کاری است.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

کلام آخر :

دیجیتال مارکتینگ مبنا و اساس رشد و توسعه هر کسب و کاری در دنیای امروزی است و با به کارگیری برترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ هر کسب و کاری می تواند با بهینه‌ترین هزینه، موثرترین و کاراترین نتایج را برای کسب و کار و برند خود کسب نماید و در جهت توسعه پایدار کسب و کار خود به پیش رود.

چنانچه قصد تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار خود را دارید می‌توانید از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان در زمینه تولید محتوا در فضای دیجیتال بهره‌مند شوید و یا برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۹۳۳۷ داخلی 703 تماس بگیرید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0