۱۰ نکته در مورد تاریخ طراحی گرافیک که نمی‌دانستید

زمان مطالعه 2 دقیقه3.2K۰

دنیای طراحی گرافیک همانند یک اقیانوس وسیعی است که اسرار زیای درون آن نهفته است. در طول چند دهه گذشته شاهد تغییرات و پیشرفت سریع طراحی گرافیک بوده‌ایم و تب یافتن ایده‌های خلاقانه در طراحان گرافیک برای متمایز کردن برند خود از دیگران به چشم می‌خورد.

انواع حوزه‌های طراحی گرافیک مانند طراحی لوگو، طرحی وب‌سایت، طراحی شبکه‌های اجتماعی و … از عوامل مهم و تاثیرگذار یک برند بر مخاطب خود است.
برای یک طراح مهم است که بداند چه تغییراتی در طول تاریخ در مورد طراحی گرافیک رخ داده‌ است تا با بررسی این روند بتواند آینده را پیش‌بینی کند.
History-of-graphic-design
در اینجا به ۱۰ نکته جالب در مورد تاریخچه طراحی گرافیک اشاره می‌کنیم:
۱- طراحی لوگو در قرن سیزدهم و توسط رومیان باستان شروع شد. رومیان با خط هیروگلیف روی حیوانات خانگی علامت‌گذاری می‌کردند تا مالک هر حیوان مشخص شود.

۲- طراحی گرافیک با پیکتوگرام‌های سومریان و هیروگلیف‌های مصریان بین سال‌های ۲۵۰۰ تا ۱۴۰۰ قبل از میلاد آغاز شد.

۳- تایپوگرافی بر پوست حیوانات متعلق به اواسط دهه‌ی ۱۴۰۰ دیده شده است. «یوهان گوتنبرگ» کسی بود که اولین سری حروف را تکامل بخشید. «کلود گاراموند» در سال ۱۵۳۰ اولین کارگاه ساخت حروف فلزی را تاسیس کرد و برای استفاده در صنعت چاپ به فروش رساند.
image-3
۴- در قرن هجدهم طراحی حروف براساس اصول و قوانین ریاضی صورت می‌گرفت. اولین فونت بدون سریف در یک سطر از یک کتاب به نمایش گذاشته شد.

۵- هنر نوین در اواخر دهه‌ی ۱۸۰۰ به‌عنوان شیوه‌ی هنر جهانی پدیدار شد و با سرعت زیادی دنیای طراحی گرافیک را در بر گرفت.

۶- فونت «هلوتیکا» در قرن بیستم به جهانیان معرفی شد و خیلی زود به یکی از پرمصرف‌ترین فونت‌های موجود در بازار بدل شد.

۷- بین دهه‌های ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ پاپ آرت و هنر روان‌گردان جزو سبک‌های رایج طراحی گرافیک محسوب می‌شدند.
design
۸- اواسط دهه‌ی ۱۹۷۰ طراحان توجه بیشتری به فضای میان حروف، فرم‌های پیچیده‌ی حروف، ماشین‌های تایپ و کلاژ کردند.

۹- از دهه‌ی ۱۹۹۰ به بعد سبک هنرهای خیابانی رواج یافت. تولید انبوه تایپ‌فیس‌ها آغاز شد و برای استفاده در کامپیوترها به بازار عرضه شدند.

۱۰- اولین وب‌سایت در سال ۱۹۹۲ راه‌اندازی شد.

منبع: دیزاین‌هیل

لینک کوتاه
https://www.imarketor.com/bO1Zk

809 نوشته
آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند