دیزنی ، 100 سالگی شرکت والت دیزنی و نگاهی به تاریخچه آن

100 سالگی دیزنی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 5

در 16 اکتبر 1923، برادران Disney – والت و روی – «استودیوی انیمیشن برادران دیزنی» را تأسیس کردند. در آن زمان هرگز کسی نمی توانست حدس بزند که این استودیوی کوچک فیلم سازی قرار است در صد سال آینده به یکی از بزرگترین امپراتوری های رسانه ای در جهان تبدیل شود. اگر به تاریخچه 100 سالگی شرکت دیزنی علاقه دارید این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

ویدیوی منتشر شده توسط Disney به مناسبت 100 سالگی این شرکت را اینجا ببینید:

100 سالگی شرکت دیزنی

همانطور که در جدول تاریخچه زمانی دیزنی دیده می شود، در 100 سال گذشته شرکت مرتباً در حال توسعه بوده و فعالیت های خود را به تدریج گسترش داده است. با اینکه در ابتدا Disney بیشتر بر روی فیلم  انیمیشن هایی مانند “کشتی بخار ویلی” و “سفید برفی و هفت کوتوله” متمرکز بود و این می توانست موفقیت بزرگی برای آنها باشد، دیزنی اولین فیلم لایو اکشن خود به نام “جزیره گنج” را در سال 1950 تولید کرد.

پنج سال پس از آن اولین Disney land در کالیفرنیا افتتاح شد. یک پارک تفریحی مبتنی بر کاراکترهای این شرکت. والت دیزنی ، بنیانگذار کمپانی تا زمان افتتاحیه دنیای بزرگتر دیزنی در اورلاندو در سال 1971زنده نماند.  او در سال 1966 در سن 65 سالگی بر اثر سرطان ریه درگذشت.

بهترین جارو رباتیک برای تمیز کردن هوشمند خانه + قیمت

با تغییر نام کمپانی به “شرکت والت دیزنی”، این شرکت از یک استودیوی فیلمسازی اولیه به یک شرکت واقعی، با تمرکز بیشتر بر مجموعه امور تجاری، تبدیل شد. در سال‌های پس از آن، Walt Disney به دفعات شرکت‌های مختلف را تصاحب کرد، در نتیجه دانش و مجوزهای بیشتری را به دست آورد. همین امر باعث شد تا Disney بتواند موقعیت خود را در بازار صنعت سرگرمی بیشتر تثبیت کند.

با خرید مارول و لوکاس فیلم ، فیلم های شاخصی همچون جنگ ستارگان یا انتقام جویان توانستند به شرکت دیزنی راه پیدا کنند.

با توجه به سبد تجاری عظیم در تاریخچه Disney، راه اندازی یک پلتفرم نمایش خانگی برای آن دور از تصور نبود. +Disney اولین بار در نوامبر 2019 در ایالات متحده راه اندازی شد، و مارس سال بعد، سرویس پخش آن در بخش هایی از اروپا نیز در دسترس بود.

تنها یک سال پس از راه اندازی، +Disney توانست بیش از  100 میلیون کاربر در سراسر جهان داشته باشد. دیزنی پلاس از آن زمان به رقیبی جدی برای Netflix و Amazon Prime Video تبدیل شده است.

100 سالگی دیزنی

منبع: statista.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 5