25 درصد از تمامی وب‌سایت‌ها از وردپرس WordPress استفاده می‌کنند

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

بر اساس گزارش W3Techs دو رقیب نزدیک به وردپرس WordPress مجموعاً کمتر از 5 درصد از سهم بازار را در اختیار دارند.
وردپرس WordPress که مدت‌ها به‌عنوان اولین سیستم مدیریت محتوا در استفاده آنلاین شناخته‌شده است، اکنون به نقطه عطف خود رسیده است و در حال حاضر 25 درصد از تمامی وب‌سایت‌ها را در اختیار دارد.
در حقیقت شاخص‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد وردپرس بیشتر از این ارقام رشد خواهد داشت. در ماه اکتبر 29.5 درصد از کل وب‌سایت‌های جدید از وردپرس استفاده می‌کردند و معمولاً این وب‌سایت‌های جدید هستند که نشان می‌دهند بازار به کدام سمت خواهد رفت.
wordpress-w3stats
اگر نگاهی به سایت‌هایی که سیستم مدیریت محتوای خودشان رو به‌تازگی عوض کردن بی اندازیم، خواهیم دید که سهم استفاده از وردپرس نسبت به Joomla، Drupal و Blogger بیشتر است. اگرچه CMSهایی مانند Magento ، Squarespace و Shopify که سایت‌های بیشتری از وردپرس با آنها راه‌اندازی شده است؛ اما به‌طورکلی در مقایسه با تعداد کاربرهای وردپرس این ارقام ناچیز است.
وردپرس نه‌تنها محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوا CMS است، بلکه استفاده از آن به‌سرعت درحال‌توسعه است. در هر 74 ثانیه یک وب‌سایت با شروع وردپرس راه‌اندازی می‌شود. این عدد در برایShopify که در جایگاه دوم قرار دارد به 22 دقیقه می‌رسد.

مؤسس وردپرس Matt Mullenweg با درج این خبر در وبلاگ خود نوشت: “فرصت بزرگ این است که هنوز هم 57 درصد از وب‌سایت‌ها از هیچ سیستم مدیریت محتوای مشخصی استفاده نمی‌کنند و من فکر می‌کنم هنوز هم جای رشد برای ما وجود دارد.”

بیشتر بخوانید:  سینما ماشین و تجربه رفتن به دنیایی متفاوت

قابل توجه است که در ابتدای سال 2015 براساس گزارشی که شرکت امنیت آنلاین CodeGuard منتشر کرده بود، وردپرس سهم بیش از 79 درصد از کل 250 هزار وب‌سایت شرکت‌های خرد که کدگارد مانیتور می‌کند را دارا بوده است.
Codeguard-state-of-the-web-report-716x600

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0