تاثیر شگفت‌آور تبلیغات محیطی بر قدرت برند

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

شاید برایتان عجیب باشد که حجم تبلیغات محیطی و تبلیغات محیطی دیجیتال در حال افزایش است. از کنار این جمله ساده نگذرید، چرا که تحقیقات انجمن تبلیغات محیطی آمریکا نشان می‌دهد که میزان بازگشت سرمایه به ازای هر دلار هزینه برای تبلیغات محیطی 5.97 دلار است.  با اینکه تبلیغات محیطی در دسته روش‌های سنتی قرار دارد با این وجود، در سال جاری درآمد حاصل از این روش تبلیغات 33.5 میلیارد دلار بوده است. این در حالی است که بسیاری از برندها به دنبال شخصی‌سازی تبلیغات خود هستند. شرکت‌های بزرگ بر مبنای رفتار مخاطبین و مشتریان خود هدف‌گذاری کرده و به هر گروه تبلیغات مختص خود را نشان می‌دهند و در تلاشند که تبلیغات خود را از طریق گوشی‌های هوشمند و … به مخاطبین برسانند.

تبلیغات محیطی و شرکت‌های تکنولوژی محور

رشد محبوبیت و استفاده از هدف‌گذاری تبلیغات، تکنولوژی‌های موبایلی و رسانه‌های پشتیبان تبلیغات دیجیتال نشان‌گر آن است که تعداد زیادی از مخاطبان که غرق در گوشی‌های هوشمند خود هستند، پنجره تبلیغات بنری را می‌بندند و یا رد می‌کنند. اما در زندگی واقعی نمیتوان تبلیغات را بلاک یا رد کرد. در دنیایی که در هر سو تصاویر  مختلف به چشم می‌خورند، نمیتوان قدرت تبلیغات محیطی را کتمان کرد. امروزه 4 شرکت از 10 شرکتی که بیشترین هزینه را صرف تبلیغات محیطی و بیلبوردی می‌کنند، شرکت‌های تکنوژی محوری مثل اپل، گوگل، آمازون و نتفلیکس هستند.

برای مثال استراتژی تبلیغات محیطی نتفلیکس بسیار هوشمندانه انتخاب شد. به منظور جذب استعداد‌های مورد نیاز برای تولید محتواهای مد نظر خود، 150 میلیون دلار صرف تبلیغ بر روی بیلبورد سانست استریپ در هالیوود کرد.

نانسی فلچر در ادویک نوشت که در دنیای سرمایه‌داری امروز که حتی یک گارسون هم می‌تواند فیلم تولید کند، نتفلیکس برای تبلیغات خود تصمیم به استفاده از بیلبورد گرفت. بیلبورد‌ها بزرگ هستن و نتفلیکس به درستی آنان را طراحی کرده است. بیلبوردها در تقاطع خیابانی نصب شده‌اند که بیشترین تعداد مخاطبان مورد نظر شما همه روزه از آن عبور می‌کنند، این تبلیغات محیطی حتی باعث می‌شوند که مخاطبین برای دیدن آن‌ها لحظاتی از فضای گوشی خود بیرون آمده و به آن‌ها نگاه کنند.

فراگیر شدن بیلبوردهای دیجیتال

بیلبوردهای دیجیتال و یا صفحه‌های تبلیغات دیجیتال محیطی نیز در حال فراگیر شدن هستند و می‌توانند برای کسب‌وکارهای کوچک اثربخش‌تر باشند. با توجه به تحقیقات پرایس ورهاوس کوپرز، از سال 2010 شرکت‌ها 35 درصد بیشتر از گذشته برای این تبلیغات هزینه صرف می‌کنند. جن هنسلی –مدیر Link- می‌گوید ” این صفحات در مکان‌های ثابت در تقاطع خیابان‌های مهم و اطراف محل‌های دسترسی به حمل و نقل عمومی، نصب می‌شوند و به شرکت‌ها اجازه می‌دهند، اطلاعات مورد نیاز مخاطبینشان را در لحظه در اختیار آنان قرار دهند.” برای مثال می‌توان به بیلبورد‌هایی اشاره کرد که موقع ناهار، تصاویر رستوران‌های اطراف را نشان می‌دهند.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0