3 پیش‌بینی برای رفتار مشتری در سال 2023

پیش بینی رفتار مشتری

هر سال، رفتار مشتری ها نسبت به سال قبل تغییر می‌کند و مشتریان متفاوت از سال قبل هزینه می‌کنند. این به این دلیل است که سلیقه آن‌ها در حال تغییر است، اولویت‌هایشان تغییر می‌کند و رفتارهایشان مانند گذشته نیست. با این شرایط بازاریابان چگونه باید در سال جدید انتظارات خود را برآورده کنند؟ با پیش بینی های مبتنی بر اطلاعات.

در همین راستا و برای کمک به بازاریابان و متخصصان کسب و کار برای برنامه ریزی در سال جدید نتایج یک نظر سنجی معتبر را در این مقاله با هم بررسی می‌کنیم.

بر طبق این نظرسنجی دوسالانه که از حدود 600 بزرگسال آمریکایی در ژانویه 2023 انجام شده است وضعیت روند رفتار مشتری مورد مطالعه قرار گرفته است تا درباره آخرین روندها و داده های مشتریان اطلاعات بیشتری داشته باشیم. در اینجا، ما سه پیش‌بینی اساسی رفتار مشتری را بر اساس تحقیقات وبلاگ HubSpot با شما به اشتراک می‌گذاریم.

پیش بینی رفتار مشتری برای سال 2023

1- امروزه بیشتر مشتریان محصولات مورد نظر خود را بر اساس پیشنهادات اینفلوئنسرها (به جای روش های دیگر) انتخاب می‌کنند.

تحقیقات اخیر نشان داده است که 17٪ از کاربران رسانه های اجتماعی محصولات را بر اساس توصیه اینفلوئنسرها خریداری می‌کنند.  این تعداد در بین جوانان نسل Gen Z به 32٪ می‌رسد. علاوه بر این، 27٪ از کاربران شبکه های اجتماعی اینفلوئنسرها را دنبال می‌کنند.

لیست اینفلوئنسرهای اینستاگرام ایرانی پر مخاطب در سال ۱۴۰۲

بازاریابی آنلاین دهان به دهان مسری است و برندهایی که از قدرت توصیه اینفلوئنسرها مطلع هستند، در سال 2023 فرصت های زیادی برای کسب موفقیت دارند.

رفتار مشتری ها نشان می دهد که آنها معمولاً به پیشنهادات افرادی که با آن‌ها در ارتباط هستند، اعتماد کنند، بنابراین اگر افرادی را با علایق، سلیقه‌ها و حتی ظاهر مشابه با خود ببینند که محصول یا خدمات خاصی را معرفی کرده و از آن تعریف می‌کنند، به احتمال زیاد مشتاق می‌شوند که آن را امتحان کنند.

2- مصرف کنندگان بیشتر از طریق رسانه های اجتماعی خرید می‌کنند. ( رفتار مشتری در شبکه های اجتماعی )

 این موضوع فقط از طریق نظر سنجی ما به دست نیامده است. استفاده از شبکه های اجتماعی مرتب در حال افزایش است و کاربران هر روز زمان بیشتری را در این پلتفرم ها می‌گذرانند. با این وجود منطقی است که افزایش علاقه به محتوای برند باعث تمایل به خرید آنلاین بیشتری شود.

آمار استفاده از شبکه های اجتماعی بر اساس رفتار مشتری

3- مشتری ها بیشتر به سراغ شرکت هایی می‌روند که قبلاً از آنها خرید کرده اند.

رفتار مشتری ها نشان می‌دهد که آنها هنگام خرید آنلاین در شبکه های اجتماعی سه نگرانی عمده دارند. این سه نگرانی عبارتند از:

  • قانونی نبودن شرکت ها (54%)
  • قابل استرداد نبودن محصول (48%)
  • نگرانی در مورد کیفیت محصولات فروخته شده (44%)
سه نگرانی مشتری در خرید اینترنتی

به نظر می‌رسد رفتار مشتری در سال 2023 تمایل بیشتر به خرید آنلاین از رسانه های اجتماعی را نشان دهد. با این وجود برندها باید بدانند، قبل از اینکه انتظار داشته باشند مشتریان به شکل آنلاین از آنها خرید کنند، مهم است که کیفیت، روش و مشروعیت خود را اثبات کنند.

برندهایی که در پلتفرم های اجتماعی حضور دارند باید هویت برند خود را اصلاح کنند تا بیش از پیش قابل اعتماد باشند. و در مورد تصویر و ویژگی های محصولات خود اطلاعات واقعی را در اختیار دنبال کنندگان خود قرار دهند.

جمع بندی پیش بینی رفتار مشتری در سال 2023

رفتار مشتری را مرتب دنبال کنید. رفتار مصرف کننده با گذشت سالها تغییر خواهد کرد. از این رو بازاریابان باید سعی کنند با استفاده از تصمیم گیری و بررسی های آگاهانه این موضوع را بیشتر درک کنند.

با اینکه این نتایج صرفاً پیش بینی های ناشی از تحقیقات هستند، شما به عنوان یک بازاریاب شبکه های اجتماعی باید مخاطبان هدف خود را دنبال کنید. تغییرات رفتار آنها را بشناسید، و خود را برای هرگونه تغییر که می‌تواند باعث حفظ مشتری شود، آماده کنید.

منبع: blog.hubspot.com