7 ترند سئو برای افزایش بازدید ارگانیک

ترند سئو

بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا همان (SEO) یک حوزه‌ی در حال تکامل بصورت پیوسته است که همواره ترندها و استراتژی‌های جدیدی در آن پا به عرصه می‌گذارند. اگر به دنبال افزایش ترافیک یا بازدید ارگانیک وبسایت خود هستید، حائز اهمیت است که با جدیدترین ترند ها و راهبردهای سئو (SEO) آشنا باشید.

بهینه‌سازی موتور جستجو ، سئو (SEO) چیست

اگر که بدنبال افزایش ترافیک ارگانیک خود هستید، این مقاله به هفت ترند برجسته در زمینه سئو (SEO) اشاره کرده است که در سال جاری باید به آن‌ها توجه کنید.

سئو چیست؟

فهرست مطالب ترند های برجسته سئو (SEO)

بهینه سازی جستجوی صوتی ، یکی از ترند های مهم سئو Voice Search Optimization

سئو (SEO) برای بهینه سازی جستجوی صوتی

با محبوب شدن دستیارهای صوتی نظیر Siri و Alexa ، بهینه سازی وب سایت از نظر جستجوی صوتی روز به روز مهمتر می‌شود. با توجه به این که افراد در هنگام صحبت کردن از کلمات و سبک متنوع تری نسبت به تایپ کردن استفاده می‌کنند، مهم است که به لحن و نوع زبانی (رسمی/عادی) که در هنگام حرف زدن با دستیارهای صوتی بکار می‌برند دقت کنید.

پیشنهاد افراد متخصص برای بهینه سازی جستجوی صوتی وب سایتتان شامل استفاده از زبان متعارف، وصل کردن کلمات کلیدی طولانی یا Long Tail به همدیگر و پاسخ به پرسش‌های متداول در محتوای نوشته شده می‌شود.

۲۰ سایت برتر ایران کدام هستند؟

محتوای ویدیویی، ترند ارزشمند سئو (SEO) Video Content

ترند سئو در محتوای ویدیویی

استفاده از محتوای ویدیویی در سال‌های اخیر روند رو به رشد شدیدی داشته است. به نظر می‌رسد که این روند به عنوان یک ترند سئو در آینده نیز ادامه دار خواهد بود.

استفاده کردن از ویدیو در صفحات وب سایت شما می‌تواند باعث افزایش تعامل و وقت سپری‌شده کاربران در سایت شود و رتبه‌ی وب سایتتان را در نتایج جستجو بالاتر ببرد. به منظور بهینه سازی ویدیوهای وب سایت، حتماً باید کلمات کلیدی مرتبط را در بخش‌های عنوان، توضیحات و برچسب‌ها (تگ) درج کنید.

E-A-T یا تخصص ، اقتدار، اعتماد

E-A-T مخفف کلمات Expertise، Authoritativeness و Trustworthiness است که در بهینه سازی موتورهای جستجو به معنای تخصص، اعتبار و قابل اطمینان بودن محتوای سایت است. این موضوعی است که در حال حاضر اهمیت ویژه‌ای به آن داده می‌شود.

گوگل به عنوان یک ترند سئو (SEO) در حال اختصاص اعتبار ویژه‌ای برای وبسایت‌هایی که تخصص، اعتبار و قابل اعتماد بودن را از خود نشان می‌دهند، قائل است.

این بدین معناست که شما باید خودتان ویا برندتان را بعنوان یک متخصص در زمینه‌ی کاریتان به همگان بشناسانید. باید برای مخاطبانتان اعتماد ایجاد کنید و خودتان را بعنوان یک خبره و مرجع این کار، معرفی کنید.

بهینه سازی موبایلی یا سئو موبایل Mobile Optimization

نمایش محتوا در موبایل

با توجه به افزایش روزافزون استفاده افراد از دستگاه‌های موبایل برای دسترسی به اینترنت، بهینه سازی موبایل یکی از ترند های مهم و ضروری سئو (SEO) سایت است.

جهت بهینه سازی سایتتان برای نتایج جستجوی موبایل‌ها، بایستی وب سایتتان از یک طراحی ریسپانسیو یا واکنش‌گرا با قابلیت سازگاری با انواع اصلی صفحه‌های نمایش گوشی برخوردار باشد.

هوش مصنوعی Artificial Intelligence (AI)

تاثیر هوش مصنوعی در سئو (SEO)

هوش مصنوعی به طور گسترده‌ای در SEO برای بهبود نتایج جستجو و شخصی‌سازی تجربه کاربری استفاده می شود. برخی از ترند های استفاده از هوش مصنوعی در سئو (SEO) شامل بهینه سازی محتوا برای پردازش زبان متعارف و عادی، شناسایی منظور و هدف کاربر و ایجاد نتایج شخصی‌سازی شده بر اساس رفتار کاربر است.

تجربه کاربری User Experience (UX)

تجربه کاربری همیشه در SEO مهم بوده است، اما در سال 2023 اهمیت آن بیشتر هم خواهد شد.

به عنوان یک ترند سئو (SEO)، گوگل درحال اعمال اولویت بیشتری بر سایت‌هایی که تجربه کاربری قابل توجهی ارائه می دهند است. در این رتبه بندی، عواملی مانند سرعت سایت، سازگاری با گوشی‌های موبایل و آسانی مسیرهای تعریف شده بین صفحات مختلف سایت نقش مهمی دارند.

لذا از این اطمینان حاصل کنید که استفاده کردن و گشتن بین صفحات سایت شما برای کاربر آسان است، سرعت بالا آمدن سایتتان زیاد بوده و طراحی و دیزاین خلاقانه‌ای دارد.

اطلاعات خلاصه شده، قسمت‌های کوچک و مختصری از متن نوشته هستند که در صفحه اول سرچ گوگل و زیر فیلد جستجو، در داخل کادرهایی بعنوان پاسخ به عبارات جستجو شده‌ی کاربر نشان داده می‌شوند.

پاسخ برجسته

حضور محتوای سایت شما در این قسمت‌ها می‌تواند در رتبه بندی نتایج جستجو به شما کمک کند. همچنین وب‌سایت و محتوایتان را در معرض دید کاربران بیشتری قرار دهد.

برای بهینه سازی محتوای خود جهت قرار گرفتن در قسمت اطلاعات خلاصه شده، حتماً مطمئن شوید که به صورت واضح و مختصر به پرسش‌های متداول کاربران با استفاده از شماره‌گذاری یا بولت پوینت‌ها پاسخ داده باشید.

شرکت دیجیتال مارکتینگ در ایران

جمع‌بندی ترند های سئو (SEO)

به روز بودن همراه با آخرین ترند های سئو (SEO) برای افزایش ترافیک ارگانیک وب سایت شما بسیار حائز اهمیت است. با این حال، SEO و مسائل مربوط به آن که در حال رشد و تکامل هستند، می‌توانند پیچیده نیز باشند. حتی یک شخص ماهر و باتجربه نیز شاید نتواند نتیجه‌ی مدنظر خود را به آسانی کسب کند.

اگرچه این هفت مورد به شما در شروع کار کمک می‌کند، اما لازم است بیان کنیم که گوگل قبل از رتبه بندی وب سایت شما، بیش از ۲۰۰ عامل را در محتوای شما بررسی می‌کند.

سرمایه‌گذاری در امر سئو (SEO)  عموماً یک سرمایه‌ی هزینه‌بر نیست. به خصوص زمانی که از خدمات یکی از بهترین شرکت‌ها مانند شرکت دیجیتال مارکتینگ لاوان استفاده می‌کنید.

تمامی تلاش‌ها بر اساس نتایج می‌باشد و نرخ بازگشت سرمایه‌ی خوبی را برای شما فراهم می‌کند. استفاده از این روش‌ها به شما کمک می‌کند تا در رتبه‌بندی جستجوهای اینترنتی در سال ۲۰۲۳ و حتی بعد از آن پیشرو باشید.

سوالات متداول درباره ترند های سئو (SEO)

چگونه یک سایت پربازدید داشته باشیم؟

به وسیله ابزارهای آمار گیری از روند بازدید صفحات وب سایت خود مطلع شوید. نکات مربوط به سئو را رعایت کنید. به تبادل لینک با سایت ها و وبلاگ های مرتبط بپردازید.

افزایش بازدید گوگل چگونه رخ می دهد؟

حتماً از کلمه کلیدی خود در پاراگراف اول متن استفاده کنید. تگ های H1 , H2 را در متن خود به صورت مناسب قرار دهید. الگوریتم های گوگل را مرتب چک کنید و استراتژی های سئو خود را با توجه به آن به روز کنید.

منبع: www.scoopearth.com