7 قاعده ضروری برای بازاریابی ایمیلی

قواعد بازاریابی ایمیلی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

اگر قصد استفاده از بازاریابی ایمیلی برای معرفی خدمات و محصولات خود را دارید، در اولین اقدام باید با اصول این کار آشنا شوید. ابزارهای بسیاری وجود دارند که امکان ایجاد، مدیریت و پایش کمپین بازاریابی ایمیلی را به‌صورت رایگان برای شما فراهم می‌کنند.

درست است که ابزارهای جالبی برای بازاریابی ایمیلی در دسترس هستند، اما این به این معنی نیست که آن‌ها همه کارهای لازم برای موفقیت کمپین بازاریابی شما را به‌طور خودکار انجام می‌دهند. به همین دلیل باید با بایدها و نبایدهای این نوع بازاریابی آشنا شوید. در ادامه این مطلب با 7 قاعده ضروری برای موفقیت کمپین‌های بازاریابی ایمیلی آشنا خواهید شد.

 

1) به‌طور منظم لیست ایمیل‌های خود را به‌روزرسانی کنید

لیست ایمیل‌های شما زیربنای کمپین‌های بازاریابی ایمیلی شماست. به همین دلیل باید همواره این لیست را به‌روز نگه دارید تا اطمینان حاصل کنید که کسانی که علاقعه‌ای به دریافت و یا باز کردن ایمیل‌های شما نشان نمی‌دهند از لیست حذف و افراد مشتاق به لیست افزوده می‌شوند.

 

2) برای قسمت عنوان ایمیل یک متن کوتاه، جذاب و مرتبط تهیه کنید

اختصار در عنوان ایمیل بسیار مهم و حیاتی است. اگر می‌توانید هدفتان را در قالب چند کلمه بیان کنید، راه را درست رفته‌اید. همچنین از ارتباط عنوان با متن بدنه آن اطمینان حاصل کنید.

 

3) ایمیل‌ها را شخصی‌سازی کنید

یکی از نکات مهم در موفقیت کمپین‌های بازاریابی ایمیلی استفاده از مزایای شخصی‌سازی است و یک راه بسیار خوب و البته ساده این کار افزودن نام یا نام خانوادگی دریافت‌کننده ایمیل به عنوان و یا متن آن است. ابزارهایی مثل میل چیمپ (MailChimp) امکاناتی دارند که با استفاده از آن می‌توان به‌صورت خودکار اطلاعاتی مثل نام، نام کمپانی و امثال آن را به ایمیل اضافه کرد.

 

4) منحصربه‌فرد و متفاوت باشید

شما تنها کسی نیستید که از بازاریابی ایمیلی استفاده می‌کنید، افراد معمولاً ایمیل‌های زیادی از شرکت‌های مختلف دریافت می‌کنند اما همه آن‌ها را نمی‌خوانند. برای اینکه بتوانید روی مخاطب خود تأثیر بگذارید و او را جذب خود کنید باید ایمیل‌های شما متفاوت و منحصربه‌فرد باشد. متن ایمیل شما نباید خیلی رسمی و خسته‌کننده باشد.

 

5) در هر ایمیل فقط یک فراخوان اقدام (call to action) داشته باشید

هر ایمیل باید فقط یک هدف داشته باشد. اگر هدفتان ثبت نام کاربر در یک رویداد است، اقدام فراخوان دیگری در ایمیل خود قرار ندهید که باعث سردرگمی کاربران می‌شود.

 

6) ایمیل را در ساعات غیرکاری ارسال کنید

اگر ایمیل‌های خود را در ساعات کاری ارسال کنید به احتمال بسیار زیاد، دریافت‌کنندگان ایمیل، آن را نخواهند خواند و شاید حتی آن را باز نکنند. افراد در ساعات کاری با ایمیل‌های کاری خودشان درگیر هستند، پس بهتر است ایمیل‌ها را در ساعات غیرکاری که مخاطبین در خانه و یا بیرون از محل کار هستند، برایشان ارسال کنید.

 

7) فایده‌ای را که ایمیل برای مخاطب دارد، در 20 کلمه ابتدایی به او منتقل کنید

سوای اینکه عنوان ایمیل باید جذاب و گویا باشد، شما باید در همان چند کلمه ابتدایی مثلا 20 کلمه اول متن ایمیل به مخطب بفهمانید که چرا باید ایمیل را بخواند و باز کردن ایمیل چه فایده‌ای برای او داشته است.

 

ممکن است بازاریابی ایمیلی ساده به نظر برسد، اما نکات و قواعدی دارد که برای موفقیت کمپین‌های ایمیلی لازم رعایت شوند. در این مطلب با 7 مورد از این قواعد آشنا شدید، ولی قطعاً اصول بازاریابی ایمیلی محدود به این قواعد نمی‌شوند.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0