ChatGPT چیست ؟ همه آن چیزی که باید در مورد این بات هوش مصنوعی بدانید!

چت جی پی تی chatgpt چیست

چت جی‌پی‌تی ChatGPT چیست؟ در یک عبارت جدیدترین ترند دنیای هوش مصنوعی که توانسته تمامی غول‌های دنیای تکنولوژی را به تکاپو در بیاورد!

امروزه هوش مصنوعی تقریبا در تمامی سطوح زندگی، توانایی رقابت با انسان‌ها را دارد. هوش مصنوعی در سال ۱۹۵۶ میلادی تبدیل به یک شاخه آکادمیک شد و پس از آن هر ساله توسعه پیدا کرد.

در این مقاله به معرفی کوتاه در مورد اینکه ChatGPT چیست می‌پردازیم و به شما پیشنهاد می‌کنیم فایل پیوست مقاله را که شامل نمونه‌هایی از عملکرد این بات هوش مصنوعی است را دانلود و مطالعه کنید.

معرفی ChatGPT

Open AI یک شرکت تحقیقاتی هوش مصنوعی است که در سال 2015 توسط ایلان ماسک و سام آلتمن و دیگر متخصصان حوزه هوش مصنوعی تاسیس شد . مایکروسافت نسخه جدیدی از موتور جست‌وجوی خود با نام بینگ را معرفی کرد که از نسخه ارتقا یافته این فناوری هوش مصنوعی ، پشتیبانی می‌کند که زیربنای ربات ChatGPT  است.

چت جی پی تی chatgpt چیست 2

بیل گیتس بنیان گذار مایکروسافت اعتقاد دارد Chat GPT جهان ما را تغییر می‌دهد چون به اندازه اختراع اینترنت مهم است.به گفته او بهینه‌سازی‌هایی که هوش مصنوعی می‌تواند برای خواندن و نوشتن ارائه کند تاثیرگذاری زیادی خواهد داشت .

او ادعا کرد که طی دو سال آینده برای بهتر کردن هوش مصنوعی و کاربردهای آن پیشرفت زیادی حاصل خواهد شد و برای بهبود نتایج و کارایی محل کار ، مراقبت های بهداشتی و نیز آموزش ، فرصت‌های معناداری ایجاد خواهد شد .

چت جی پی تی chatgpt چیست 4

ChatGPT یک فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی است که کاربران را قادر می‌سازد تا با یک دستیار مجازی با درک زبان های مختلف ، تعامل داشته باشد . برخی آن را گوشه ای از پیشرفت های روز افزون هوش مصنوعی و ترکیب هوش مصنوعی با زندگی افراد می دانند.

به زبان ساده اگر بخواهیم بگوییم ChatGPT چیست ؟  یک چت بات برپایه هوش مصنوعی است که می تواند همانند یک انسان برای یک مکالمه همراهی کند . این چت بات برای درک سوالات در مورد موضوعات مختلف و ارائه پاسخ های دقیق به آن سوالات طراحی شده است.

چت جی پی تی chatgpt چیست 3

پاسخ ها ممکن است همیشه دقیق نباشند، اما این ربات همیشه سعی بر این دارد که  بهترین پاسخ ها را نسبت به سوالات پرسیده شده ارائه دهد تا کاربر احساس کند با یک شخص واقعی در حال صحبت کردن است. به طور کلی، ChatGPT به عنوان یک نیروی انقلابی در نظر گرفته شده است و سهولت استفاده ازآن به عنوان یکی از بهترین ویژگی هایش شناخته شده است.

دانلود گزارش: نگاهی سریع به دنیای پیش روی ChatGPT