آیا AirPods 3 غیر قابل تعمیر است؟ چرا تعمیر ایرپاد 3 غیرممکن است؟

AirPods 3 غیر قابل تعمیر است

وب سایت iFixit که راهنمای باز کردن و بستن و انجام انواع تعمیرات انواع دستگاه‌های الکترونیکی از تمام برندها را در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهد به تازگی یکی از جدیدترین محصولات اپل یعنی ایرپاد 3 را تحت بررسی قرار داده است و طبی امتیازدهی خود به AirPods 3 امتیاز 0 را در میزان قابل تعمیر بودن داده‌است.

این موضوع بدین معناست که اگر AirPods 3 را تهیه کرده‌اید و یا قصد تهیه کردن آن را دارید و در آینده AirPods 3 شما به مشکل سخت‌افزاری برخورد کند چاره‌ای جز تعویض آن نخواهید داشت.

معرفی ایرپاد 3

قابلیت های Airpods 3

ایرپاد 3 نسل جدید هندزفری‌های وایرلس محبوب اپل است که در تاریخ 26 مهر 1400 در مراسم رسمی و آنلاین اپل معرفی شدند.

ویژگی‌های اصلی و جدید AirPods 3 نسبت به نسخه قبلی‌اش طراحی ارگونومیک و شبیه به AirPods Pro، استفاده از Force Touch برای انجام دستورات و ارتباط کاربر با ایرپاد، مقاومت در برابر نفوذ مایعات، ارتقا کیفیت صدا و پشتیبانی از قابلیت صدای 3 بعدی یا Spatial Audio از اپل است.

برای اطلاعات بیشتر درباره این محصول پیشنهاد می‌کنیم تا مطلب بررسی ایرپاد 3 را مطالعه نمایید

چرا AirPods 3 غیر قابل تعمیر است؟

غیر قابل تعمیر بودن AirPods 3 به دلیل طراحی قطعات داخلی آن است که به نحوی طراحی شده‌اند که در صورت باز شدن دیگر سرهم نخواهند شد.

تعمیر AirPods 3

به عنوان مثال طراحی خاص اتصال باتری AirPods 3 بدون لحیم است و در صوت جدا شدن اتصال باتری به برد اصلی این اتصال دیگر برقرار نخواهد شد.

یک دلیل دیگر برای غیر قابل تعمیر بودن AirPods 3 کابل‌های حساس داخل آن هستند که در صورت محکم باز کردن گوشی AirPods 3 احتمال پاره شدن آن‌ها وجود دارد.

AirPods 3 غیر قابل تعمیر است

به علاوه آن بدنه گوشی AirPods 3 نیز با پیچ یا خار بسته نشده است و برای باز شدن حاشیه این قسمت آسیب خواهد دید و برای تعمیر آن نیاز به انجام جوش پلاستیک است که مهارت زیادی را می‌طلبد و حتی در صورت انجام شدن آن به دلیل ابعاد بسیار کوچک گوشی AirPods 3 قطعاً به حالت اولیه خود باز نخواهد گشت.

امتیاز صفر AirPods 3 در تعمیر پذیری

امتیاز تعمیر ایرپاد 3

با تمام این تفاسیر سایت iFixit به AirPods 3 امتیاز 0 از 10 را برای تعمیرپذیری داده است و AirPods 3 را غیر قابل تعمیر خوانده است.

اگر AirPods 3 شما خراب شود اپل گوشی AirPods 3 را برای شما با هزینه 69 دلار برای هر گوشی تعویض می‌کند.

اگر هم مشکل خرابی باتری داشته باشید هزینه اپل برای برطرف کردن مشکل شما 49 دلار برای هر گوشی خواهد بود.

بیشتر بخوانید: