استراتژی دیجیتال مارکتینگ در سال 2015 Digital Marketing

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

کار دیجیتال مارکتینگ Digital Marketing یا بازاریابی الکترونیک شبیه به ریختن خرده‌نان برای مخاطبین است تا شما را بیابند، دنبال کنند و درنهایت منجر به خرید یا استفاده از محصولات شما شود. اما برخلاف مسیر مستقیم که رسیدن به انتهای آن آسان است، استراتژی دیجیتال مارکتینگ به شما چشم‌اندازی برای شناسایی و راهبری مسیرهای پرپیچ‌وخمی خرید کالا در ذهن مشتری را ارائه می‌دهد.
هر کاربر از یک راه و روش برای خرید استفاده می‌کند و شناسایی ذهن مشتری کار آسانی نیست اما وقتی صحبت از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می‌شود شباهت‌های فراوانی وجود دارد تا بتوان با آن مخاطب را در مسیر خرید همراهی کرد.
kol1
یک – پیش‌بینی می‌شود بودجه تخصیص‌یافته برای دیجیتال مارکتینگ تا سال 2016 نزدیک به 35 درصد افزایش خواهد یافت .
هر کسب‌و‌کاری می‌داند که نیاز به بازار فروش دارد اما نکته مهم آنجاست که بدانیم چگونه بودجه خود را بین بازاریابی سنتی و بازاریابی آنلاین توزیع کنید و سپس بودجه آنلاین خود را چگونه بین کانال‌ها و ابزارهای دیجیتال تقسیم کنید.
برای استفاده درست و مناسب از بودجه خود، بهتر است ببیند مخاطبین شما بیشتر در کجا فعال هستند یا رقبای شما بیشتر در کدام کانال‌های اینترنتی حضور دارند.
بازاریابی موبایل یا موبایل مارکتینگ Mobile Marketing یکی از در حال رشدترین و سریع‌ترین کانال‌های دیجیتال مارکتینگ است که باید برای آن برنامه داشته باشید.

دو – تولید محتوا و مدیریت محتوا دومین بخش بزرگِ بودجه دیجیتال مارکتینگ است.

در سال 2015 ایجاد و تولید محتوا برای شبکه‌ای اجتماعی، انجمن‌های مشتری محور، وبلاگ‌ها، ویدئوها و … باارزش‌ترین و موفق‌ترین استراتژی خواهد بود.
هرروز کانال‌های بیشتری به وجود می‌آیند که کاربران خاص خود را دارند و برای هرکدام از این کانال‌ها باید محتوای خاص خودش را تولید کرد.
برای یکه‌تاز بودن، روی توسعه محتوای آنلاین تمرکز کنید. یک استراتژی پویا و یک گروه خلاق ایجاد کنید تا محتوای منحصربه‌فرد و جذاب برای مخاطبین برندتان بسازند.

بیشتر بخوانید:  استراتژی فروش جدید پراکتر و گمبل P&G

سه – 28 درصد از بازاریابان بودجه تبلیغات خود را کاهش داده و آن را صرف دیجیتال مارکتینگ کرده‌اند.

سیگنال‌های جدید خبر از تغییرات مهمی از روند بازاریابی سنتی به سمت کانال‌های بازاریابی آنلاین و مدرن می‌دهد. استراتژی‌های سازمان بر اساس نتایجی که به‌آسانی قابل‌اندازه‌گیری باشند تغییر می‌کند. در این مورد دیجیتال مارکتینگ بسیار مؤثر است و بازاریابان اعتمادبه‌نفس بیشتری در استفاده از آن دارند چراکه می‌تواند بازگشت سرمایه ROI بیشتری داشته باشند و آن را به‌خوبی محاسبه کنند.

چهار – بازاریابی موتورهای جستجو با سهم 47 درصدی مهم‌ترین بخش هزینه‌های آنلاین است و 14 درصد از کل بودجه دیجیتال مارکتینگ است.

شرکت‌ها پول زیادی را صرف این می‌کنند که ببینید وضعیتشان در فضای آنلاین و اینترنت چگونه است. اینکه بدانید کجا می‌توانید مشتریان خود را پیدا کنید، کلید موفقیت شما در برقراری ارتباط با آن‌هاست. سرمایه‌گذاری در بازاریابی موتورهای جستجو SEM و بهینه‌سازی نتایج جستجو SEO برای شمایی که می‌خواهید با مشتری در مسیر خرید کالا تعامل داشته باشید بسیار ضروری است.

پنج – 60 درصد از بازاریابان حوزه تجارت-تجارت B2B از ترافیک وب برای سنجش میزان موفقیت خود استفاده می‌کنند و نه میزان فروش

یکی از عوامل موفقیت استفاده از گوگل آنالیتیکز است. امکان مشاهدۀ روند عملکرد و اندازه‌گیری بازگشت سرمایه ROI با این ابزار بسیار آسان است.
این اعداد و ارقام خام به‌خوبی می‌تواند تصویری روشن و واضح از وضعیت موفقیت کمپین آنلاین شما نشان بدهند، اما ترافیک وب‌سایت تنها موضوع مهم نیست؛ اگر می‌خواهید در تحلیل بازاریابی محتوا موفق باشید باید همیشه وضعیت رقبا را رصد کنید.

بیشتر بخوانید:  اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ Digital Marketing که باید بدانید

شش – 84 درصد از شرکت‌های موفق برنامه‌ای برای استفاده از اتوماسیون بازاریابی در سال 2015 دارند.

محتوا به‌صورت زنده در حال تولید و جریان است و مدیریت مؤثر آن به شکل دستی و سنتی به نظر غیرممکن می‌آید. ابزارهای اتوماسیون به شرکت‌ها امکان می‌دهد ارتباط منسجمی بین مشتری و ایجاد محتوای شخصی‌سازی‌شده با مخاطب را فراهم آورد.
همچنین این امکان را می‌دهد تا ایمیل مارکتینگ و تجزیه‌و‌تحلیل وب‌سایت، تقسیم‌بندی، مدیریت کاربران و اجرای کمپین آنلاینِ چند کاناله را به شکل مجتمع داشته و یک نتیجه مؤثر در ارتباط با بازاریابی و فروش به دست آورد.

هفت – 73 درصد از بازاریابان معاملات B2B از ویدئو به‌عنوان تاکتیک دیجیتال مارکتینگ استفاده می‌کنند و 7 درصد از بازاریابان در حال افزایش برنامه‌های خود روی بازاریابی در یوتیوب هستند.

هنگامی‌که صحبت از بازار محتوای ویدئوی به میان می‌آید، شرکت‌های بزرگ برای معرفی محصولات و خدمات خود به‌سرعت به سراغ یوتیوب می‌روند. اما واقعیت این است که لازم نیست برای ساخت ویدئو، خیلی هم بزرگ باشید و هزینه کنید، کافی است به سراغ اسمارت‌فون خود بروید و کمی خلاقیت را چاشنی ایدۀ خود بکنید.

هشت – 67 درصد از کاربران توئیتر ترجیح می‌دهند از برندهایی خرید کنند که دنبالشان Follow می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین مزایای توئیتر انتقال سریع اطلاعات است که باعث می‌شود در طول روز مطالب تازه‌ای منتشر کرد. مدیریت و برنامه‌ریزی ارسال توئیت و اشتراک‌گذاری آن کاری بسیار آسان است.
همچنین توئیتر به شرکت‌ها امکان می‌دهد به شکل مستقیم با مخاطبین خود در ارتباط باشند و رودررو به حل مسائل و مشکلات آن‌ها بپردازند.

بیشتر بخوانید:  مک‌دونالد در ایران شعبه می‌زند McDonalds

نه – جستجوی ارگانیک Organic search ارزش بالایی دارد

جستجوی ارگانیک بسیار باارزش است چراکه کاربر بدون هیچ فشار تبلیغاتی و به‌سادگی شما را پیداکرده است. هرچند رسیدن به این جایگاه و پیدا شدن شما توسط مخاطب به شکل ارگانیک زمان‌برتر از شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات دهان‌به‌دهان و … است اما تأثیر آن‌هم به نسبت بیشتر است.

ده – تبلیغات بنری آنلاین بزرگ‌ترین بخش هزینه‌های آنلاین با سهم 34 درصدی است و چیزی حدود 10 درصد از کل بودجه دیجیتال مارکتینگ را در برمی‌گیرد.

دیجیتال مارکتینگ بسیار انعطاف‌پذیر است. شرکت‌ها می‌توانند مقیاس موفقیت کمپین آنلاین خود را باتجربه کسب کردن از کمپین‌های ناموفق و شکست‌خورده افزایش دهند.
همچنین با توانایی کسب کردن در مورد پیگیری روند موفقیت یک کمپین در چند ساعت، می‌توان به‌سرعت نسبت به تغییر استراتژی و برنامه‌های آتی کمپین برنامه‌ریزی کرد.
digital-marketing-essentials-award
وقتی شما تمام این خرده‌نان‌های کوچک و بزرگ را در مسیر مشتری قرار دهید، او را به سمت مقصدی که می‌خواهید می‌کشید و استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما در سال 2015 مؤثرتر خواهد بود.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0