اینستاگرام یا پینترست ؟ خریداران در کدام شبکه اجتماعی درباره محصولات تحقیق ‌می‌کنند(بخش آخر)

اینستاگرام یا پینترست
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

اینستاگرام یا پینترست ؟ پینترست، آرام آرام به رقیب جدی اینستاگرام تبدیل می‌شود و حتی در یک نظرسنجی، رتبه برابر با اینستاگرام گرفت.
یعنی تعداد کاربرانی که در پینترست برای خرید محصولات مورد نظرشان تحقیق می‌کنند با کاربرانی که در اینستاگرام تحقیق می‌کنند، برابر است!
در 6 قسمت قبلی مقاله، به بررسی نقش اینستاگرم و تاثیر اکسپلور اینستاگرام در تبلیغات، تبلیغات در فیس‌ بوک، نقش آپارات و یوتیوب در تبلیغات ، تبلیغ در توئیتر، تبلیغ در ردیت Reddit و تبلیغ در لینکدین پرداختیم.

در قسمت آخر مقاله به بررسی نقش پینترست در تبلیغات می‌پردازیم و به این سوال جواب می‌دهیم که اینستاگرام یا پینترست ؛ کدام یک در تبلیغات موثرتر است.

پینترست چگونه کار می‌کند؟

رقابت میان دو شبکه اجتماعی اینستاگرام و پینترست به مراحل حساسی رسیده است! هدف یک ‏کاربر پینترست در مرحله اول، کشف و گردآوری محتوای کاربران دیگر است.
پینترست در واقع شبیه به یک موتور جست‌وجو است که کاربران می‌‏توانند از آن برای جست‌وجوی محتوا‌های ویژه یا محصولات استفاده کنند.
به تصویر اشتراک گذاشته شده در پینترست؛ «پین» یا «سنجاق» گفته می‌‏شود. غذا مهمترین عنوان فعال در پینترست است. با ٥٧‌درصد از پین‌کننده‌ها که سعی می‌کنند محتوای مرتبط با صنایع ‏غذایی را مطرح کنند.
ضریب نفوذ بالای خانم‌ها به‌عنوان مخاطبان هیچ جای تعجب نیست که نوردستورم، یکی از مقاصد مد و ‏لوازم جانبی پینترست را به‌عنوان مقصد تجارت الکترونیک خودش انتخاب کرده باشد.

آمار و ارقام پینترست

  • پینترست هرماه بیش از 100 میلیون کاربر دارد
  • 67% از کاربران پینترست زیر 40 سال و 54% از کاربران پینترست بین 34 تا 55 سال سن دارند
  • 93% از کاربران فعال پینترستی از آن برای برنامه ریزی جهت خریدهای آینده استفاده می کنند. و % از کاربران پس از دیدن کالایی در پینترست اقدام به خرید آن می کنند
  • 85 درصد از افرادی که از پینترست استفاده می کنند زن هستند
  • دو سوم از محتوای ذخیره شده در پینترست مربوط به کسب و کارهای مختلف است

برای آگاهی از جدیدترین آمار و ارقام درباره پینترست، این مقاله را بخوانید.

پین کردن تابلو (boards) در پینترست

پینترست افراد را ترغیب ‌می‌کند تا پست‌های مبتنی بر تصویر را پین کنند که تداعی کننده تابلو‌‌های دیجیتالی (digital boards) برای آنها است. این کار در واقع تقلیدی است از ایجاد یک تابلوی واقعی و فیزیکی.
افراد به این پلت فرم می‌آیند تا برای انجام کاری مانند سفر یا تزئینات منزل، الهام گیرند.
به عنوان مثال، کسی که می خواهد دفترکار خود را مجدداً تغییردکوراسیون دهد، ‌می‌تواند یک تابلو “طرح‌های الهام بخش مخصوص دفتر کار”  (Office Inspiration board) ایجاد کند و عکس مبلمان یا وسایل تزئینی را که مایل به خرید آنها است، پین کند.

مثالی از این تابلوها در زیر آمده است:

اینستاگرام یا پینترست

مارکتینگ در پینترست

برای این که راحت‌تر محصولاتتان را پیدا کنید، ‌می‌‌توانید راه اندازی یک حساب کاربری پینترست را مدنظرقرار دهید و چند تابلو برای برجسته کردن محصولات خود تهیه کنید.
به عنوان مثال، اگر شما در حال مارکتینگ یک شرکت مسافرتی هستید، ‌می‌‌توانید برای هر کشوری که به آنجا برنامه سفر ارائه می دهید ، تابلویی بسازید. در هر تابلو ‌می‌‌توانید تصاویری از فعالیت‌‌های سیاحتی قرار دهید که به وب سایت شما پیوند دارند.
سپس، اگر شخصی در تلاش است تا سفری را به کشوری که شما به آنجا تور دارید، برنامه ریزی کند. ممکن است یکی از پست‌های شما را ببیند  و آن را به تابلوی “الهام‌بخش سفر” (Travel Inspiration board) خود پین کند.
برای ارائه مثالی ملموس در مورد چگونگی استفاده ‌‌برندها از پینترست، در زیر یک تابلوی (board)  جهیزیه است که توسط فروشگاه تارگت ایجاد شده است و تصاویر محصولاتی را نشان ‌می‌‌دهد که عروس و داماد ممکن است بخواهند آنها را به فهرست هدایای خود اضافه کنند.

پینترست

هر یک از تصاویر پین شده، به وب سایت شرکت پیوند دارد تا کاربران بتوانند این مطلب را در صفحه پینترست خود به اشتراک بگذارند یا برای خرید یا ثبت نام محصول، مستقیماً بر روی پست کلیک کنند.

تبلیغات کلیکی PPC در پینترست

اگر بودجه تبلیغاتی دارید، ‌می‌‌توانید راه اندازی تبلیغ پرداخت به ازای کلیک در پینترست را نیز در نظر بگیرید.
تبلیغات پینترست باعث ‌‌می‌شود پست‌های شما توسط افرادی با خصلت جمعیتی خاص که مطابق با مشتریان مدنظر شما است، دیده شود.
این پلتفرم همچنین به شما امکان ‌می‌‌دهد تا عکس‌های مختلف را با هم مقایسه کرده و تبلیغات را برای کاربران پینترست هدف گذاری کنید که در لیست مخاطبین شما قرار دهد.

پین بورد (pin board) خلاقانه ایجاد کنید

همانطور که گفته شد پس از پین کردن یک عکس، از شما خواسته می‌شود که یک بورد ایجاد کنید. باید بوردهای درست و مناسب را ایجاد کنید.
این بورد باید عنوانی خلاقانه، خوب و توصیفی عالی داشته باشد. از آنجایی که پینترست یک پلت‌فرم عکس محور است، مطمئن شوید که در بوردهای خود بر روی «فعالیت ها» تمرکز کرده‌اید نه بر روی محصولات و کالاها!

همین حالا پینترست خود را ایجاد کنید

اگر تا به حال پینترست کسب‌وکار خود را ایجاد نکرده‌اید؛ همین حالا شروع به کار کنید! نوصیه ما این است که این شبکه اجتماعی غافل نشوید و بین دو راهی اینستاگرام یا پینترست ؛ هر دو را انتخاب کنید!

 

شما از کدام پلت فرم برای یافتن یا تحقیق راجع به محصولات استفاده می کنید؟

یوتیوب : 30%

اینستاگرام: 6%

پینترست: 6%

ردیت : 4%

لینکدین: 2%

توییتر: 1%

اندازه نمونه:  304

جمعیت مورد بررسی: ایالات متحده

نوع نظرسنجی: جواب واحد

منبع: https://blog.hubspot.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0