بستن
آمار و ارقامدیجیتال مارکتینگشبکه اجتماعی

بازاریابی در اینستاگرام مهمترین برنامه بازاریابی کسب و کارها در سال ۱۳۹۸

instagram

اینستاگرام پرطرفدارترین شبکه اجتماعی در ایران است و علی‌رغم محدودیت‌هایی که برای استفاده از سرویس‌های تبلیغات آن در ایران وجود دارد، بازاریابی در اینستاگرام همچنان اولویت اول کارشناسان برای اجرای فعالیت‌های بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ شرکت‌هاست.

طبق نظرسنجی انجام‌شده در اسفند ۱۳۹۷ توسط آیمارکتور، ۵۱ درصد کارشناسان بازاریابی و تبلیغات، بازاریابی در اینستاگرام را مهم‌ترین حوزه فعالیتهای مارکتینگ کسب و کار خود در سال ۱۳۹۸ معرفی کرده‌اند.

جایگاه ویژه بازاریابی در  اینستاگرام در ایران

اینستاگرام بیش از ۲۵ میلیون کاربر ایرانی دارد و هر روز برندهای بیشتری به این شبکه اجتماعی می‌پیوندند. محدودیت دسترسی به دیگر شبکه‌های اجتماعی در ایران بر اهمیت این شبکه اجتماعی افزوده است. از جمله فعالیت‌های بازاریابی در اینستاگرام که برندهای ایرانی انجام می‌دهند می‌توان به بازاریابی محتوا، برگزاری مسابقه‌ها و کمپین‌های تولید محتوا توسط مشتریان (UGC) و کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ اشاره کرد. همچنین به دلیل محدودیت استفاده از خدمات تبلیغات ارائه شده توسط اینستاگرام، کارهای تبلیغاتی در ایران از طریق انتشار پست در پیج‌های پرطرفدار انجام می‌شود (برای آشنایی بیشتر با تبلیغات در اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی به مقاله آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان در این زمینه مراجعه کنید).

اینستاگرام محبوبترین پلتفرم بازاریابی دیجیتال

تلگرام و وبسایت اولویت‌های بعدی کارشناسان بازاریابی

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید در این نظرسنجی که ۷۱۰ نفر از کارشناسان بازاریابی و تبلیغات مشارکت داشتند، فعالیت در تلگرام و وبسایت اولویت‌های دوم و سوم کارشناسان برای فعالیت‌های بازاریابی بود. نکته جالب اینجاست که تلگرام علی‌رغم فیلترینگ کماکان جایگاه مهمی در برنامه‌های بازاریابی شرکت‌ها دارد. چراکه تلگرام کماکان در صدر پلتفرم‌های اجتماعی پرکاربرد و پرطرفدار در ایران قرار دارد. در تصویر زیر می‌توانید نتایج نظرسنجی در رابطه با میزان محبوبیت پلتفرم‌های مختلف اجتماعی را ببینید.

تلگرام پرکاربردترین پلتفرم اجتماعی

اهمیت وبسایت و سئو برای کارشناسان بازاریابی

سئو یا بهینه سازی موتور جستجو از نظر کارشناسان بازاریابی در اولویت چهارم قرار دارد و جمع آمار سئو و وبسایت نشان می‌دهد که ۲۰ درصد از کارشناسان اولویت اولشان طراحی وبسایت و تولید محتوای مناسب برای آن است که نشان می‌دهد برندها دیگر نمی‌خواهند فقط در فضای مجازی حضور داشته باشند بلکه می‌خواهند نتایج جستجوی گوگل را نیز تسخیر کنند. از دیگر نتایج مهم این نظرسنجی می‌توان به سهم اندک تبلیغات بنری اشاره کرد که در سال‌های نه چندان اولویت اول بسیاری از کارشناسان بازاریابی و تبلیغات بود.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
روش تولید محتوا برای متولدین دهه هشتاد یکی از چالش‌های جدید کسب‌وکارهای اینترنتی است. شاید
تریپ ادوایزر که  یک بستر تماما آنلاین برای سفر و راهنمای مسافران است، تصمیم گرفته
اینستاگرام مارکتینگ یا بازاریابی اینستاگرامی، زمینی جدید و بکر برای تبلیغات و بازاریابی است که
برچسب : بازاریابی در اینستاگرامبازاریابی در شبکه های اجتماعیبازاریابی شبکه های اجتماعیتبلیغات دیجیتالدیجیتال مارکتینگ
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
گفته می‌شود که اینفلوئنسر معروف، راشل براثن، برای هر پست…