بازاریابی در بحران را چگونه انجام دهیم؟ دیجیتال مارکتینگ را دریابید!

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

بازاریابی در بحران ویروس کرونا و شرایط قرنطینه این روزها اهمیت زیادی پیدا کرده است. خصوصا اینکه بسیاری از کسب و کارهای حضوری و فیزیکی تعطیل شده‌اند و خرید و فروش اینترنتی اهمیت بسیار بیشتری پیدا کرده است. دیجیتال مارکتینگ جزو جدایی‌ناپذیر این دوران است!
این مقاله توسط Maleeka T. Hollaway متخصص برندینگ در سایت  entrepreneur.com منتشر شده که بخش‌هایی از آن را مرور می‌کنیم:

بازاریابی در بحران را چگونه انجام دهیم؟

با توجه به اوضاع جهان در حال حاضر، زمان آزاد برای بیشتر شرکت‌ها ، صاحبان مشاغل کوچک و کارآفرینان بیشتر از گذشته شده است. اگر به درستی از زمان آزاد خود و شرکت‌تان استفاده کنید، قطعا بازاریابی در بحران را به بهترین شکل انجام خواهید داد.
در اینجا پنج استراتژی وجود دارد که ‌می‌توانید برای افزایش تأثیرگذاری بر روی مخاطبان انجام دهید و ما هم امیدواریم تا شما بتوانید شرایط سخت قرنطینه را تا حدودی کاهش دهید.

بازاریابی در بحران

1) برای فالوئرهای خود داستان‌های جذاب بگویید

اکنون زمان مناسب برای برگشتن از هنجارها است. مردم به دنبال راه‌هایی برای فرار از دیوانگی دوران قرنطینه هستند! آنها به دنبال راه‌هایی برای یادگیری، کسب درآمد و خندیدن هستند. این کار بهترین استراتژی بازاریابی در بحران است. باور کنید!

انسانیت خود را نشان دهید و چگونگی حرکت کردن خود در این زمان را به اشتراک بگذارید. یک داستان خانوادگی خنده‌دار دارید؟ آن را به اشتراک بگذارید. آیا آموزش در خانه به فرزندانتان برای اولین بار کار آسانی به نظر نمی‌رسد؟ این را به اشتراک بگذارید. شما هرگز ‌نمی‌دانید محتوای شما به چه کسی خواهد رسید. مشتری یا مشتری بالقوه شما ممکن است تصمیم بگیرد که با شما همکاری کند زیرا این شما هستید که تصمیم به اشتراک گذاری گرفته‌اید.

 2) اینفلوئسر مارکتینگ را فراموش نکنید!

پنج اینفلوئنسر تاثیرگذار را انتخاب کنید که ‌می‌دانید ‌می‌خواهند با محتوای شما درگیر شوند. آن‌ها را در پست‌ها یا فیلم‌های خود برچسب‌گذاری (تگ) کنید. از آن‌ها بخواهید بیان کنند که آیا با مطالب شما موافق هستند یا مخالف و به شما بگویند که چرا.
حتی ممکن است از آنها بخواهید که یک نکته مفید دیگر به مطالب خود اضافه کنند تا ارزش بیشتر و بهتری را ارائه دهند. وقتی آن‌ها از مطالب شما خوششان بیاید و این موضوع را اعلام کرده و یا به اشتراک بگذارند،  حتمال مشاهده بینندگان درباره محتوای مطالب شما را افزایش ‌می‌دهد.

3) به همه کامنت‌ها پاسخ دهید

اکنون زمان پاسخگویی به تمام پیام‌های صندوق ورودی و نظرات در پست‌های اینستاگرام، فیس‌بوک و… شما است. البته شما (یا شخصی که در تیم شماست) هرگز نباید خیلی مشغول برقراری ارتباط با افرادی باشید که شما را درگیر تجارت ‌می‌کنند. این نکته در بازاریابی در بحران بسیار مهم است.
زمانی که شخصی شما یا شرکت شما را در یک پست، تگ ‌می‌کند، به خصوص اگر آن‌ها از شما خریداری کرده‌اند، با تشکر از آن‌ها به تقویت محبوبیت خود کمک ‌می‌کنید. مشتریان وفادار در زمان پاسخگویی به یک کامنت وجود ‌می‌آیند.

مطالعه بیشتر: نکات کلیدی دیجیتال مارکتینگ

4) نظر کاربران را منتشر کنید

بزرگترین و بهترین شکل ساخت اثبات اجتماعی، تبلیغات و تعریفات دهان به دهان مشتریان است. مردم عاشق اخبار خوب هستند.
تصمیمات خریداران تحت تأثیر چیزی است که آنها از دیگران در خارج از شرکت ‌می‌خوانند و ‌می‌شنوند و آنها که حرف مثبت (یا منفی) برای گفتن دارند.
برای خریداران خود انگیزه‌ای را برای انجام دادن بررسی‌ها ارائه دهید. توصیفات کتبی عالی هستند ، اما فیلم بهتر است  زیرا به بینندگان این امکان را ‌می‌دهد تا احساس خریدار را جلب کنند و واقعیت را کمی‌ بیشتر ارئه دهند.

5) بستر خود را تقویت کنید و از مردم بخواهید که جزئی از برنامه باشند

مهم نیست که بستر فکری شما ممکن است چقدر بزرگ یا کوچک باشد، اما این یکی از ارزشمندترین دارایی‌های شما است. حقیقت این است که مردم تمایل دارند جزئی از چیزی باشند که از آن استفاده می‌کنند و مشتری آن هستند. پس چرا درها را نمی‌گشایید تا مردم از بسترهای شما برای پر کردن سکوهای خالی خود استفاده نکنند؟

اگر یک وبلاگ دارید و به محتوای بیشتری احتیاج دارید، از همکاران مهمان بخواهید تا به شما در رشد مخاطبان کمک کند. اگر پادکست دارید و احساس ‌می‌کنید برای ادامه مکالمه به صدای دیگری احتیاج دارید، یک تماس علنی برای مهمانان احتمالی ارسال کنید. به اشتراک گذاشتن بسترهای نرم افزاری این امکان را به شما ‌می‌دهد تا برای مخاطبان جدید جنجال ایجاد کنید و مهمانان شما نیز ‌می‌توانند همین کار را انجام دهند.

اگر ‌می‌خواهید در حال حاضر فراتر از آنچه اکنون هستید بروید، افراد دیگری را نیز درگیر کنید تا به شما در رسیدن به آنجا کمک کنند. حتماً اطمینان حاصل کنید کسانی که از بسترهای شما استفاده ‌می‌کنند، واجد شرایط هستند. شما ‌می‌خواهید کسانی را انتخاب کنید که مقادیر مشابهی را با شما به اشتراک ‌می‌گذارند تا بتوانید تصویر نام تجاری خود را دست نخورده نگه دارید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0