برندهای موفق در تیک تاک؛ برندهایی که عملکرد Tik Tok خوبی در سال 2021 داشتند

موفق ترین برندها در تیک تاک
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

نتایج تحقیق و بررسی عملکرد برند‌ها در سال 2021 نشان داد که برند‌هایی از جمله Clinique، Ford، Gap، Jif و Bissell در سال گذشته میلادی در تیک تاک حضوری پر رنگ و برجسته‌ای داشته‌اند و جزو برندهای موفق در تیک تاک بوده‌اند.

بر این اساس، 56 درصد از کاربران و 67 درصد از تولیدکنندگان محتوا در این اپلیکیشن احساس می‌کنند که نسبت به سایر نرم‌افزار‌ها، در تیک تاک ارتباط بسیار نزدیک‌تری با برند‌ها دارند به ویژه وقتی که برند‌ها به این شعار معروف پایبند می‌مانند:

«آگهی تبلیغاتی نسازید، به جای آن ویدئو‌های جذاب در تیک تاک بسازید.»

این بدان معناست که برند‌ها بهتر است محتوایی معتبر و در عین حال بکر تولید کنند.

تیک تاک با اشاره به نمونه‌هایی موفقیت آمیز از تاثیر برند‌ها بر روی دنیای کسب‌و‌کار و شکل گیری فرهنگی نو و مثبت در میان اقشار جامعه، می‌تواند به بازاریابان کمک کند تا دریابند چه چیزی بین کاربران طنین انداز شده و بین همه کاربران طرفدار دارد.

بیشتر بخوانید: نحوه تولید و انتشار محتوا در تیک تاک

برند‌های موفق در تیک تاک در سال 2021 همگی یک اصل مشترک را رعایت کرده‌اند و آن ایجاد یک موج شادی و خلاقیت در جامعه است.

در حالی که نمی‌توان صد درصد تضمین کرد که یک کمپین یا پست در تیک تاک وایرال شود، بسیاری از لحظات شاد و پربار در این پلتفرم را زنده شدن حس نوستالژی رقم زده است. برای مثال، گپ و گفتگو راجع به یک هودی قهوه ای نوستالژیک برند Gap با هشتگ #gaphoodie بیش از 8 میلیون و 900 هزار نفر بازدید کننده داشت.

بیشتر بخوانید: چگونه یک مطلب را وایرال کنیم؟ Viral

در نتیجه Gap با بازگرداندن این هودی نوستالژیک به قفسه‌های فروشگاه‌های خود پس از وقفه ای 10 ساله، به این نیاز مردم پاسخ داد و به کاربران تیک تاک فرصت داد تا در مورد رنگ هودی جدید برند در یک رای‌گیری شرکت کنند.

آن دسته از برند‌هایی که ماهیت پلتفرم و کاربرانش را درک کرده و حول محور این شناخت دست به تولید محتوا می‌زنند، می‌توانند بیش از دیگران در معرض دید قرار گرفته و افزایش آگاهی از برند یا افزایش آمار فروش را رقم بزنند.

به عنوان نمونه، کره بادام زمینی Jif از خواننده رپ، لوداکریس، خواست تا چالش #JifRapChallenge را راه‌انداخته و کاربران را تشویق کند تا از این طریق کلیپی از خود و خوانندگی به سبک رپ با یک قاشق کره بادام زمینی Jif در دهان را با بقیه کاربران به اشتراک بگذارند.

 

این تبلیغ به عنوان یکی از بهترین آگهی های سال 2021 نیز شناخته شد.

تشویق به مشارکت از سوی برند‌ها می‎تواند میزان تعاملات کاربران را افزایش داده و به تبع آن، پیام برند را به گوش عده بیشتری از افراد برساند.

جذابیت و هیجان بالای یک اقدام تبلیغاتی می‌تواند موفقیت در داخل و خارج از پلتفرم را تضمین نماید.

بررسی علل موفقیت برند‌ها در تیک تاک در سال 2021 بازاریابان را متوجه این نکته می‌کند که چگونه می‌توان از این اپلیکیشن برای برقراری ارتباط با پایگاه کاربران خود و افزایش آگاهی نسبت به برند در میان یک گروه از مصرف کنندگان جوان که از تبلیغات سنتی بیزارند، بهره برد.

در این میان محتوای بکر و خامی که با فرمت تیک تاک همسو است، مسلما ضامن پیروزی و موفقیت خواهد بود.

 

لینک منبع: marketingdive.com