بهترین اپلیکیشن‌های خبری ایرانی و خارجی کدام است؟

بهترین اپلیکیشن خبری
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

بهترین اپلیکیشن خبری کدام است؟ اگر اهل دنبال کردن خبرها باشید حتما این سوالی است که به دنبال پاسخ آن هستید. این سوال نه تنها در ایران بلکه در سرتاسر دنیا به موضوعی پر بحت میان جوانان تبدیل شده است.
سایت‌ها و روزنامه مشهور جهان در ادامه رقابت تنگانگ خود به سراغ اپیلیکشین خبری رفته‌اند. مخاطبان خبرها و روزنامه‌ها جوان شده‌اند و کاربران به جای خرید نسخه کاغذی به دنبال بهترین اپلیکیشن خبری هستند. براساس مطالعه اخیر موسسه رویترز، افراد زیر 35 سال ترجیح می‌دهند از اپ‌های خبری در تلفن‌های هوشمند استفاده کنند.

بهترین اپلیکیشن خبری جهان چیست؟

پاسخ قطعی به این سوال کمی سخت است. جالب است بدانید همه شرکت‌کنندگان در تحقیقات رویترز در تلفن همراه خود یک اپ ایمیل، یک موتور جستجو مانند کروم و اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی مانند واتساپ، اینستاگرام و اسنپ‌‌چت داشتند.
این تحقیق در میان گروه‌های ۲۰ نفر انجام شد. در میان این افراد فقط یک نفر اپ وال استریت ژورنال را داشت و یک نفر دیگر نیز اپ CNN. اپ‌های نیویورک تایمز، گاردین و بی‌بی‌سی در تلفن‌های دو نفر وجود داشت. بنابراین این تحقیقات نشان می‌دهد بی‌بی‌سی، گاردین و نیویورک تایمز جزو بهترین اپلیکشین خبری جهان محسوب می‌شوند.
طبق گزارش رویترز، منتشرکنندگان خبر در حال سازگاری با اکوسیستم دیجیتال هستند. مخاطبان جوان در درجه اول برای دریافت اخبار از بسترهای دیجیتالی استفاده می‌کنند. به این معنی که ناشران برای دستیابی و درگیر کردن این گروه سنی، باید فیلم‌ها، تصاویر و محتوای رسانه‌های اجتماعی طولانی و کوتاه آماده توزیع داشته باشند. ناشران خبر باید با تغییر روایت‌ها از نظر لحن و سبک، مخاطبان جوان را به خود جلب کنند.

بهترین اپلیکشین خبری

پرنصب‌ترین اپلیکیشن خبری ایران چیست؟

• آخرین خبر:  این اپلیکیشن خبری با آمار یک میلیونی نصب در رتبه یک قرار دارد.
• برترین‌ها:  اپلیکیشن برترین‌ها با ۱۰۰ هزار نصب در رتبه دوم کاربران ایرانی قرار دارد.
• باشگاه خبرنگاران: ۲۰ هزار کاربر این اپلیکیشن خبری را دانلود کرده‌اند.
• دکه: این اپلیکیشین را ۲۰ هزار نفر دانلود کرده‌اند.
• خبری: این اپلیکشین نیز در حدود ۲۰ هزار نصب داشته است.
• هفت صبح: ۱۰ هزار نفر اپلیکشین خبری هفت صبح را نصب و از آن استفاده می‌کنند.

بهترین اپلیکیشن خبری ایرانی چیست؟

مهم‌ترین مشکل اپلیکیشین خبری ایرانی این است که خبرهای اختصاصی ندارند. این اپلیکشین‌ها عموما خبرهای سایت‌های دیگر را توسط ربات‌های خبرخوان جمع‌ آوری کرده و منتشر می‌کنند. تنها اپلیکیشنی که خبرهای اختصاصی منتشر می‌کند؛ اپلیکیشین روزنامه هفت‌ صبح است.

 

پربازدیدترین سایت‌های خبری ایرانی

۱. خبرگزاری فارس؛ رتبه الکسا ۱۴

خبرگزاری فارساین سایت در حال حاضر رتبه اول در میان سایت‌های پر بازدید خبری ایران را دارد. خبرگزاری فارس از نظر سیاسی دارای گرایش تند اصولگرایانه است. گفته می‌شود این سایت خبری به یکی از نهادی نظامی وابسته است.
خبرهای اختصاصی خبرگزاری فارس در حوزه‌های حساس معمولا حاشیه ساز و چالش‌ برانگیز است.
تمرکز خبرگزاری فارس در حوزه‌های سیاسی، امنیتی و دفاعی است. یکی از ویژگی‌های مهم این سایت خبری آن است که در همه استان‌ها و شهرهای ایران دفتر و خبرنگار دارد و به همین دلیل توانسته خبرهای حوزه شهرستان را به خوبی پوشش دهد.
کانال تلگرام این سایت در حال حاضر ۸۰۰ هزار نفر عضو دارد. خبرگزاری فارس یک کانال تلگرام دیگر به نام فارس‌پلاس دارد که با زبانی طنز به ارائه مواضع عموما ضد دولت می‌پردازد. این کانال در حدود ۱۰۲ هزار عضو دارد.

۲. پایگاه خبری فرارو؛ رتبه السکا ۱۹

این پایگاه خبری تا مدت‌ها قبل در فهرست سایت‌های پربازدید قرار نداشت اما با تمرکز با اصول سئو توانسته به رتبه‌های بالا دست پیدا کند.
سایت فرارو معمولا مطالب تولیدی و اختصاصی کمی دارد. این سایت تلاش می‌کند با تمرکز بر موضوعات داغ در شبکه‌های اجتماعی، هشتگ‌ها و ترندهای روز، کاربران را به سایت خود بکشاند.
کانال تلگرام فرارو در حدود ۴۵ هزار عضو دارد.

فرارو

۳. پایگاه خبری رکنا؛ رتبه الکسا ۲۲

این پایگاه خبری جزو پایگاه‌های خبری نسبتا تازه تاسیس است اما توانسته جایگاه خود را به سرعت به بالای جدول برساند. برگ برنده سایت رکنا این است که به طور اختصاصی در حوزه پر طرفدار حوادث فعالیت می‌کند.
این سایت با دارا بودن تیمی از خبرنگاران تخصصی حوزه حوادث به منبعی بکر و دست اول برای دوست‌داران خبرهای حوادث تبدیل شده. سایت رکنا البته گاهی اوقات با تیترهای غیر واقعی و زرد مخاطبان خود را گمراه می‌کند.
کانال تلگرام رکنا در حدود ۱۸ هزار عضو دارد.

رکنا

۴. باشگاه خبرنگاران جوان؛ رتبه الکسا ۲۳

این سایت خبری دارای رویکردی اصولگرایانه (به صورت ملایم!) است و به صدا و سیما وابسته است. یکی از برگ برنده‌های این سایت تمرکز بر ویدیوهای خبری جذاب (با مدت زمان کوتاه) است که در شبکه‌های اجتماعی با استقبال خوبی رو به رو می‌شود.
باشگاه خبرنگاران جوان به دلیل آنکه به صدا و سیما تعلق دارد به منابع دست اول خبر دسترسی دارد و در بسیاری از موارد سرعت انتشار اخبار در این سایت بالاست.
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران در حدود ۵۸۰ هزار نفر عضو دارد.

باشگاه خبرنگاران جوان

۵. عصر ایران؛ رتبه الکسا ۲۴

در حال حاضر سایت عصر ایران یکی از محبوب‌ترین سایت‌های خبری است. نکته جالب این است که سایت عصر ایران تقریبا محتوای تولیدی ندارد اما توانسته با تکیه بر یادداشت‌های اختصاصی و جذابِ یادداشت‌نویس‌های مشهور، رتبه بالایی کسب کند.
عصر ایران یکی از نمونه‌های موفق در زمینه جذب مخاطب به شمار می‌رود. این سایت به سرعت خبرهای حساس در شبکه‌های اجتماعی را رصد می‌کند و با انتشار ویدیو و یادداشت و تحلیل درباره آن، مخاطبان زیادی به دست می‌آورد.
کانال تلگرام این سایت در حدود ۱۲۵ هزار نفر عضو دارد.

عصر ایرانمنبع: https://www.statista.com/