بهترین اپلیکیشن دهه 2010 تا 2020 (بخش اول) / از اینستاگرام تا دوست‌یابی!

بهترین اپلیکیشن دهه 2010 تا 2020
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

بهترین اپلیکیشن دهه 2010 تا 2020 شامل فهرست بلند بالا و گاه شوکه‌کننده‌ای است! در دهه گذشته، اپ‌ها به یک بخش تقریباً اساسی در زندگی ما تبدیل شده‌اند. در این سلسله مقالات این فهرست را مرور می‌کنیم. قسمت‌های دیگر این مقاله با عنوان اسپاتیفای Spotify جزو اپلیکشین‌های برتر سال، نتفیلیکس همچنان جزو برترین اپلیکیشن‌های کاربران و خرید از آمازون همچنان به صرفه است! را بخوانید.

بهترین اپلیکیشن دهه 2010 تا 2020 چگونه انتخاب شدند؟

از زمانی که iOS App Store و Google Play در سال 2008 همراه با آنچه که جدیدترین عناوین نام داشت، راه اندازی شده‌اند؛ میلیون‌ها اپلیکیشن را میزبانی می‌کنند که به ما در برقراری ارتباط، ملاقات با افراد جدید، گوش دادن به موسیقی و کشتن خوک‌ها با پرندگان (بازی Angry Birds) کمک می‌کنند.
مطمئنا ما هنوز از تلفن‌های خود برای برقراری تماس استفاده می‌کنیم اما اپ‌ها آنقدر محبوب هستند که اکنون برنامه‌هایی وجود دارند که به شما می‌گویند چقدر زمان را صرف استفاده از اپ‌ها در تلفن خود می‌کنید.
این لیست از اعضای تحریریه سایت CNET جمع آوری شده که دارای ترتیب خاصی نیست اما شگفت‌انگیز است!

بهترین اپلیکیشن دهه 2010 تا 2020

اینستاگرام

* چه کار می‌کند؟ اینستاگرام به شما امکان می‌دهد عکس‌ها و ویدئو‌ها را به اشتراک بگذارید.
* انتشار اولیه: 2010
* چرا در لیست بهترین اپلیکیشن دهه 2010 تا 2020 قرار دارد:

اینستاگرام طرز تفکر ما در مورد عکس‌ها را تغییر داده است و برای بسیاری از ما عادات غذایی مان را تغییر داده است (برای مدتی نمی توانستم شروع به خوردن شام کنم تا اینکه تصویر آن را کاملاً ثبت کرده باشم).
همچنین در طی سال‌ها به ابزاری فوق العاده مؤثر در مارکتینگ تبدیل شده است و همچنان در حال رشد است. زیرا اکنون به 1 میلیارد کاربر در ماه رسیده است.
من فکر ‌می‌کنم دلیل محبوبیت ادامه‌دار آن هم این است که همچنان ازجنبه‌های پراهمیتی تکامل پیدا می‌کند. اضافه کردن مواردی مانند استوری و بومرنگ در چند سال گذشته آن را تازه نگه داشته و گنجاندن این ویژگی‌ها، راهی عالی برای ادامه گسترش کاربرانش است.
باوجودی که اینفلوئنسرها همچنان سعی دارند به ما بقولانند که زندگی‌های واقعا اغراق آمیز دارند تا بتوانند محصولات خود را به ما بفروشند. و بسیاری از مردم هنوز هم به طور کاملا غیر مسئولانه رفتار می‌کنند تا بتوانند آن “عکس عالی” را ثبت کنند، اینستاگرام هنوز یکی از ساده‌ترین و سرگرم کننده‌ترین پلت فرم‌های اجتماعی موجود است.

توئیتر

* چه کار می‌کند؟ یک رسانه اجتماعی برای ارسال متن ، عکس و فیلم.
* انتشار اولیه: 2010
* چرا در لیست بهترین اپلیکیشن دهه 2010 تا 2020 قرار دارد:

سیزده سال پس از رونمایی ، هیچ کس با این گزاره مخالفت نمی‌کند که توییتر نحوه برقراری ارتباط جهانیان را کاملاً تغییر داده است. از بهار عربی که معترضین از توئیتر نه تنها برای هماهنگی بلکه برای رساندن پیام خود به جهان استفاده کردند تا رهبران جهان مانند دونالد ترامپ که هم اکنون ‌می‌توانند بلافاصله برای هر شخص انلاین در کره زمین پیام ارسال کنند.
مشخص است که برقراری ارتباط دیگر مثل سابق نخواهد بود. گرچه توئیتر نتوانسته است اظهارات نفرت آمیز را مدیریت کند، اما هنوز یکی از بهترین و آموزنده ترین شبکه‌های اجتماعی است.

فیسبوک

* چه کار می‌کند؟ یک رسانه اجتماعی و بستر شبکه سازی
* انتشار اولیه: 2010
* چرا در لیست بهترین اپلیکیشن دهه 2010 تا 2020 قرار دارد:

مانند توئیتر، رونمایی از فیسبوک در ابتدای دهه رقم خورد ، اما با نزدیک به 2.5 میلیارد کاربر فعال، تبدیل به پلت فرم برتر رسانه‌های اجتماعی در جهان شد.
این امکان را به شما می‌دهد تا با دوستان قدیمی و اعضای خانواده در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید و با توئیت‌های طنز، ویدئوی گربه‌ها، درخواست برای بازی فارم ویل و اخبار، هم واقعی و هم نه چندان واقعی، سرگرم شوید.
پس از رونق کوتاه مدت MySpace ، فیسبوک رسانه‌های اجتماعی را با جریان اصلی محبوب کرد. با این حال، در میان رسوایی‌های مربوط به حریم خصوصی کاربران و هجوم اخبار جعلی ، این پلت فرم از زمان انتخابات سال 2016 تحت نظارت جدی قرار گرفته است.

Tinder / Bumble / Grindr

بهترین اپلیکیشن

* اینها چه کار می‌کند؟ اپ‌های دوستیابی ، که توسط سازوکار ساده فیلترکننده آنها محبوب شده است.
* انتشار اولیه: 2012 (Tinder) ، 2014 (Bumble) ، Grindr (2009)
* چرا در لیست بهترین اپلیکیشن دهه 2010 تا 2020 قرار دارد:

قبل از این، هیچگاه عمل پیدا کردن یک فرد، صرف نظر از نیازها و خواسته‌های شما ، به این راحتی انجام نشده است (در مورد Tinder و Bumble ، اگر علاقه داشتید، بر روی عکس همسر بالقوه، با انگشت به سمت راست بکشید. اگر دوست نداشتید ، انگشت خود را به سمت چپ بکشید.)
مردم برای هر کاری از این اپ‌ها استفاده می‌کنند، از آشنایی‌های زودگذر گرفته تا قرار ملاقات‌های گاه به گاه تا روابط طولانی مدت.
Grindr ، یک اپ دوست یابی است که برای جامعهLGBTQ  ساماندهی شده است ، اولین موردی بود که معرفی می شد ، اما Tinder به طور کلی فضای دوستیابی را تغییر داد. ناگهان می توانستید انتخاب‌های خود را تقریباً بلافاصله فیلتر کنید تا دقیقاً همان چیزی را که به دنبال آن هستید ، به دست آورید!

نقشه گوگل / نقشه اپل

گوگل مپ بهترین اپلیکیشن دهه 2010 تا 2020

* چه کار می‌کنند؟ محبوب ترین اپ‌های نقشه / جهت یابی در جهان.
* نسخه اولیه: 2007 (گوگل مپ) ، 2012 (اپل مپ)
* چرا در لیست بهترین اپلیکیشن دهه 2010 تا 2020 قرار دارد:

من بدون استفاده از یکی از اینها سفر نمی‌کنم. حس جت یابی من افتضاح است ، تا 30 سالگی شروع به رانندگی نکرده بودم و هنوز هم اکثر خیابان‌ها را به نام نمی‌شناسم. جدا ، افتضاحم و به اینها نیاز دارم. این اپ‌ها Mapquest  را به صورت انقلابی متحول کردند.
اکنون شما ‌می‌توانید به هر نقطه از جهان سفر کنید بدون اینکه بخواهید دقیقاً بدانید آن مکان در کجا واقع شده است. فقط مانند بازی GTA جهت‌ها را دنبال کنید و حتی ببینید مقصد شما از بیرون چه شکلی است. اگرچه من شخصاً گوگل مپ را ترجیح می دهم ، از زمان راه اندازی فاجعه آمیز چند سال گذشته ، اپل مپ بسیار بهبود یافته است.

* منبع: https://www.cnet.com/

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0