بهینه سازی سایت با ویدئو ، توصیه هایی برای بهبود محتوای سایت

بهینه سازی سایت با ویدئو

امروزه افراد به طور میانگین 16 ساعت در هفته به تماشای ویدئو در اینترنت می‌پردازند و 84 درصد از آن‌ها می‌گویند حداقل یک بار تحت تأثیر ویدئوهایی که تماشا کرده‌اند اقدام به خرید خدمت یا محصول خاصی کرده‌اند. طبق آمار یوتیوب 70 درصد موراد تماشای ویدئوها مربوط به دستگاه‌های موبایل است. همه این آمارها نشان از اهمیت ویژه ویدئوها دارند، پس چرا از بهینه سازی سایت با ویدئو بهره نبریم؟

با این مقاله همراه شوید تا با نکات مهم برای بهینه سازی سایت با ویدئو آشنا شوید و حداکثر بهره را از محتوای ویدئویی وبسایت خود ببرید.

شرکت‌هایی که در وبسایت خود از ویدئو استفاده نمی‌کنند ترافیک، مخاطبین و مشتریان بالقوه زیادی را از دست می‌دهند. اکثر کارشناسان بازاریابی به دنبال بهینه کردن ویدئوها برای موتورهای جستجو هستند، در حالی که با استفاده مؤثر از ویدئوها می‌توان وضعیت سایت را نیز بهبود داد.

در صورتی که مایل به بهینه سازی سایت با ویدئو هستید با شرکت لاوان به شماره ۰۲۱۸۸۸۷۰۷۲۲ تماس بگیرید. 

در ادامه با 7 روش برای بهینه سازی سایت با ویدئو آشنا خواهید شد.

  1. مخاطبان را تشویق کنید تا به شما بازخورد بدهند

با تشویق مخاطبین برای به اشتراک گذاشتن نظراتشان درباره ویدئوها، می‌توانید اطلاعات ارزشمند زیادی کسب کنید و با استفاده از این اطلاعات روند تولید محتوای ویدئویی خود را جوری تغییر دهید که توجه مخاطبین بیشتری را جلب کنید.

  1. از طریق به سؤالات مشتریان پاسخ بدهید

یکی از مهم‌ترین نکات برای بهینه سازی سایت با ویدئو این است ویدئویی داشته باشید که اطلاعات ارزشمندی به مشتریان ارائه کند. اگر بخش پاسخ به پرسش‌های متداول سایت خود را به صورت ویدئویی طراحی کنید، اطلاعاتی را که مشتریان به دنبالش هستند در قالبی خلاقانه به آن‌ها ارائه کرده‌اید. اینکه مشتریان علاوه بر دریافت پاسخ سؤالات خود درباره محصولات یا خدمات شما، محیط شرکت و چهره کارمندان شما را نیز ببینند، باعث به وجود آمدن حس اعتماد بیشتر آن‌ها به برند شما می‌شود. حتماً توجه داشته باشید ویدئوها طولانی نشوند و در هر ویدئو فقط روی یک موضوع تمرکز کنید.

  1. با تولید ویدئوهایی برای تشکر از مخاطبین، آن‌ها را به برند خود وفادار سازید

تشکر کردن بخش مهمی از هر ارتباط است. این کار می‌توانید باعث تقویت وفاداری مشتریان و همچنین بهبود تجربه آن‌ها از برند شما شود. وقتی کاربری محتوای خاصی را دانلود یا در خبرنامه شما ثبت نام می‌کند، با یک ویدئوی کوتاه از آن‌ها تشکر کنید و می‌توانید پس از آن از آن‌ها بخواهید که به سؤالات نظرسنجی شما پاسخ دهند. استفاده از ویدئو برای تشکر از کاربران بسیار مفید واقع خواهد شد، چرا که طبق گفته Vanessa K. Bohns در هاروارد بیزنس ریویو Harvard Business Review افراد در مواجهه با درخواست‌هایی که چهره به چهره مطرح می‌شود نسبت به درخواست‌هایی که به صورت نوشته مطرح می‌شوند، 34 برابر مشتاق‌تر به پاسخ دادن هستند.

مطالعه بیشتر: 42 ایده برای محتوای پست

  1. زمان حضور کاربران در سایت را افزایش دهید

اگر از منظر سئو به مسئله نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که ویدئوها با توجه به افزایش مدت زمان حضور مخاطبین در وبسایت تأثیر مثبت زیادی روی سئوی سایت خواهند داشت. چرا که زمان حضور کاربران در سایت یکی از عوامل مهم برای گوگل در رده‌بندی نتایج جستجو است. با استفاده از کلمات کلیدی پرطرفدار در ویدئوهای خود و همچنین تولید نوشتار مناسب برای این ویدئوها می‌توانید رتبه خود را بهبود دهید و کاربران را برای مدت طولانی‌تری در سایت خود نگه دارید.

  1. از پلتفرم هاستینگ مناسب برای ویدئوهایتان استفاده کنید

در ایران برای انتشار ویدئو در پلتفرم‌های پرطرفدار هاستینگ ویدئو محدودیت‌هایی وجود دارد که باعث می‌شود نتوان از خیلی مزایای آن‌ها استفاده کرد. اما پلتفرم‌های مختلف بومی می‌توانند نیاز شما را برآورده کنند. خیلی مهم است با توجه به نیازی که دارید و بررسی دقیق ویژگی‌ها و قابلیت‌های این پلتفرم‌ها مناسب‌ترین را انتخاب کنید.

  1. کاری کنید تا ویدئوی شما در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شود

مهم نیست ویدئوی خود را در کجای صفحه قرار می‌دهید، فقط توجه داشته باشید که در هر صفحه فقط یک ویدئو داشته باشید. اگر می‌خواهید یک ویدئوی خاص شما در گوگل ایندکس شود، اگر ویدئوی دیگری در صفحه وجود دارد، حتماً ویدئوی مدنظرتان را به بالای صفحه منتقل کنید.

  1. برای ویدئوهای خود تامنیل مناسب بسازید

تامنیل ویدئوها نقش مهمی در جلب نظر مخاطبین دارند، چرا که کاربر در هنگام اسکرول کردن وبسایت یا نتایج جستجو با تامنیل ویدئو مواجه می‌شود. تامنیل ویدئو برای جذاب و متقاعدکننده باشد و نیازی نیست که حتماً بخشی از خود ویدئو باشد.

بهینه سازی سایت با ویدئو می‌تواند در دستیابی شما به مخاطبین وفادار و با کیفیت‌تر بسیار مفید واقع شود. ویدئوها به برند شما جان می‌بخشند و باعث می‌شوند بهترین بتوانید با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید.

در صورتی که مایل به بهینه سازی سایت با ویدئو هستید با شرکت لاوان به شماره ۰۲۱۸۸۸۷۰۷۲۲ تماس بگیرید. 

منبع:

https://www.entrepreneur.com/article/355290