خرید لباس ، اولویت نخست مشتریان 20 تا 30 ساله

خرید لباس

طبق نتایج تازه‌ترین نظرسنجی انجام شده توسط موسسه تحقیقاتی «Piper Sandler»، مشخص شد که پوشاک اولویت نخست نوجوانان و جوانان زیر سی سال را تشکیل داده و 22 درصد از هزینه‌هایشان ماهیانه به خرید لباس و پوشاک اختصاص پیدا می‌کند. هزینه‌های نوجوانان پاییز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز شش درصد رشد داشته است.

محبوب ترین برندها برای خرید لباس

نایکی همچنان در میان برند‌‌‌های پوشاک، برترین گزینه برای خرید به شمار رفته و حتی در عرصه کفش نیز جایگاه محبوب‌ترین برند میان نوجوانان را به خود اختصاص داده است. این در حالیست که شاهد افزایش سهم Converse و Crocs در بازار هستیم.

بیشتر بخوانید: با ارزش ترین برندهای جهان

در دنیای پلتفرم‌های اجتماعی، پاییز امسال 35 درصد از نوجوانان طرفدار پر و پا قرص Snapchat بوده و 30 درصد از نوجوانان بیشتر وقت خود را در تیک تاک می‌گذرانند. در رتبه‌بندی محبوب ترین پلتفرم‌های اجتماعی میان نوجوانان اینستاگرام با 22 درصد استقبال در رتبه سوم قرار دارد. میزان محبوبیت اینستاگرام در یک سال گذشته در میان نوجوانان کاهش یافته است. نتایج این نظرسنجی همچنین حکایت از آن دارد که در یک سال گذشته نوجوانان بیش از پیش به مسائل اجتماعی و سیاسی پرداخته‌اند. در صدر موضوعات مهم نزد نوجوانان می‌توان به محیط زیست، برابری نژادی و مسائل افغانستان اشاره کرد.

با گذشت بیش از یک سال از شیوع کرونا، سبک زندگی روزمره افراد نیز دچار اندکی تغییر و تحول شده است. به دلیل بازگشایی 96 درصدی مدارس به شکل حضوری یا نیمه حضوری از پاییز امسال، سهم پوشاک از سبد هزینه سالیانه نوجوانان اندکی افزایش یافته و برعکس سهم بازی‌های ویدئویی، سهم فیلم و محصولات بهداشتی کمی کاهش یافته است.

در حالی که در فهرست رده‌بندی برند‌های محبوب در میان نوجوانان، تحرکات زیادی در جریان بود، نایکی همچنان در صدر جدول خودنمایی می‌کند.

در ادامه برند‌های دیگری نظیر Crocs و زارا (Zara) نیز به نوبه خود سهمی از بازار را به دست آوردند. Chick-fil-A، استارباکس و Chipotle محبوب‌ترین رستوران‌ها در میان نوجوانان به حساب می‌آیند. در خصوص برند‌های آرایشی همین بس که 46 درصد از نوجوانان طرفدار Ulta و 21 درصد از آن‌ها طرفدار Sephora هستند.

مطالعه بیشتر: نحوه ایجاد ارتباط با مشتریان

تازه‌ترین نتایج نظرسنجی خبر از این واقعیت می‌دهد که جوانان زیر 30 سال نسبت به مسائل سیاسی و اجتماعی آگاه بوده و برای محیط زیست و برابری نژادی اهمیت فراوانی قائلند.

جالب این جاست که اکثریت نوجوانان، یعنی 62 درصد از آن‌ها جنس دست دوم فروخته و 51 درصد از آن‌ها جنس دست دوم می‌خرند.

علی‌رغم بازگشت نوجوانان به مدارس و مراکز خرید، آن‌ها همچنان به صورت آنلاین با همه دنیا در ارتباط‌ هستند و روزانه حدودا چهار ساعت از وقت خود را در شبکه های اجتماعی می‌گذرانند. در میان‌ منابع ویدئویی، نتفلیکس و یوتیوب پیشتاز بوده و آمازون نیز همچنان محبوب‌ترین سایت نزد آن‌هاست.

در پایان گفتنی است 10 هزار نوجوان از 44 ایالت آمریکا در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

لینک منبع: marketingdive.com