آماری جالب درباره فالوور‌های شبکه اجتماعی شما

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

86% کاربران شبکه‌های اجتماعی تجارت را دنبال می‌کنند، در نگاه اول شاید این‌گونه به نظر برسد که آنان به دنبال فروش‌های ویژه و تخفیف‌ها هستند اما درواقع این ارتباط بسیار عمیق‌تر است.

چرا کاربران کمپانی‌ها را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنند؟

کاربران شبکه‌های اجتماعی به فروشگاه‌هایی که دنبال می‌کنند اعتماد دارند.بله! آن‌ها می‌خواهند از تخفیف‌ها مطلع شوند .بااین‌وجود ، بیش از 70% لایک ها بر روی شبکه‌های اجتماعی از طرف دنبال کننده‌هایی است که از محصول یا خدمات خوششان آمده است، بااین‌حال آنان به دنبال مطالب مربوط  مانند پیشنهادها، اخبار و غیره هستند.یک تجارت موفق کاربران خود را می‌شناسد و سلایق و علایق آنان را مسیر رشد خود قرار می‌دهند.اگر شما یک تجارت کوچک و محلی دارید پست کردن اخبار و رویدادهای محلی می‌تواند ایده خوبی برای تجارت شما باشد.در آخر روز مشتریان به دنبال برقراری ارتباط با تجارت در فضایی خارج از دنیای فیزیکی یا دیجیتال هستند زیرا که آنان برای دیدگاه تجارت ارزش قائل هستند و باور دارند که آنان جزئی از ارزش‌ها هستند و دلسرد نمی‌شوند.

چه رفتارهایی فالوور‌ های شما را ناامید و عصبانی می‌کند.

اسپروت سوشال (Sprout Social) یک تحقیق بر روی بیش از هزاران کاربر فیس‌بوک و تویتر و اینستاگرام انجام داد تا دریابد چه چیزی کاربران را عصبانی و دل سرد می‌کند. تحقیق نشان داد نزدیک به 60% کاربران از زیاد پست کردن تبلیغات عصبانی می‌شوند، تبلیغات زیاد کاربران متوجه می‌کند که پروفایل‌هایی که دنبال می‌کنند مطالب موردنظر آن‌ها را پست نمی‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که بهتر است به‌جای متقاعد کردن جمعیتی محدود به کمک پست‌های کم کیفت، خودتان باشید تا بتوانید مشتریان واقعی برای خودتان دست‌وپا کنید.

38% بر این باورند که استفاده از لغات عامیانه آزاردهنده است و 32% دیگر بر این باورند که زمانی که برند سعی می‌کند خنده‌دار باشد و در واقعیت نیست بسیار آزاردهنده و ناامیدکننده است. پس تا زمانی که نمی‌دانید فالوور‌های شما به دنبال چه چیز هستند بهتر است در پست‌های خود میانه‌رو باشید.

دلایلی که کاربران به دنبال کردن شما ادامه نمی‌دهند چیست؟ (unfollow)

فالوور‌
ما دلایل عصبانی شدن کاربران را توضیح دادیم اما درواقع چه چیزی آنان را از ادامه  دادن دنبال کردن (یا همان آنفالو کردن) شما منصرف می‌کند؟

بسیاری از افراد شما را دنبال می‌کنند زیرا پروفایل و اکانت شما را دوست دارند و شما باید به یاد داشته باشید برای اینکه بتوانید آنان را نگه‌دارید باید با آنان در ارتباط باشید. 25% کاربران تجارت‌ها را دنبال می‌کنند تا با آن‌ها در تماس باشند .

اسپروت سوشال (Sprout Social) براساس تحقیقات خود اعلام کرد که 46% از کاربران صفحات را به دلیل تبلیغات زیاد کنار می‌گذارند .41% نیز به دلیل پست کردن مطالب بی‌ربط دیگر آن‌ها را دنبال نمی‌کنند.پس تاکتیک‌های خود را گسترش دهید و تنوع مطالبی را که پست می‌کنید افزایش دهید برای این کار می‌توان از مطالبی که کاربران را درگیر خود می‌کند مانند پازل‌ها و یا تست‌های گوناگون استفاده کنید.

ایجاد یک مسیر منتهی به خرید.

ما تاکنون میدانیم که چرا کاربران کمپانی‌ها را دنبال می‌کنند به دنبال چه هستند و چه چیزهایی آنان را عصبانی می‌کند و منجر به آنفالو کردن می‌شود.قدم بعدی تبدیل فالوور‌ها به مشتریان واقعی است. بر اساس نتایج تحقیقات، خرده‌فروشی‌ها محبوب‌ترین تجارت‌ها در شبکه‌های اجتماعی هستند.این در حالی است که برای متقاعد کردن 60% دنبال کننده‌ها برای خرید یک محصول لازم است آن‌ها محصول را بین 2 تا 4 بار (بعضی بین 6تا 8 بار)در شبکه اجتماعی ببینند این در حالی است که تبلیغات زیاد باعث می‌شود آن‌ها صفحه شما را آنفالو کنند.پس چگونه باید این تعادل را رعایت کرد؟

محتوا گسترده تولید کنید.

فالوور‌
برای ایجاد کشش در فالوورهایتان باید پست‌هایتان را تکرار کنید. اسپروت سوشال می‌گوید: “اگر 57% فالوور‌های شما ممکن است از شما خرید کنند و هرکدام باید بین 2 تا 4 بار محصول‌ها را ببینند تا به خرید آن متقاعد شوند، چرا فالوور‌های خود را با پیام‌های متفاوت هدف نگیرید؟.”

فالوور‌ها باید تصاویر محصولات را چندین بار ببینند اما شما باید در این میان از مطالب دیگر نیز استفاده کنید مگر اینکه بخواهید فالوور‌هایتان را با یک نوع مطلب ثابت بمب باران کنید.پس روش خود را متعادل کنید و به یاد داشته باشید،محتوی شما در وهله اول باید برای بیننده‌هایش ارزش قائل شود.

تجارت‌ها برای موفق شدن باید بر روی شبکه‌های اجتماعی تکرار کنند اما باید این هم به یاد داشته باشید که دنبال کننده‌ها با دیدن یک پست ثابت ،8 بار پشت سرهم متوجه خواهند شد تجارت شما برای آنان جز همان پست ثابت، ارزش دیگری برای ارائه کردن نخواهد داشت.شبکه‌های اجتماعی می‌توانند بر تجارت شما تأثیر به سزایی بگذارند و کران پایین شما را افزایش دهند. با استراتژی صحیح و ارائه دادن ارزش فالوور‌هایتان، شما تجارتی موفق خواهید داشت.

منبع : independentretailer.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0