راه های افزایش فالوور در اینستاگرام – قسمت اول

راه های افزایش فالوور در اینستاگرام

بر کسی پوشیده نیست که فرصت‌های کسب‌وکار در اینستاگرام به سرعت در حال رشد هستند. تقریباً 80 درصد از کاربران 1 میلیارد نفری فعال اینستاگرام در ماه، حداقل یک حساب تجاری را فالو می‌کنند. همزمان با رشد پلتفرم و ایجاد ویژگی‌های تعاملی بیشتر مانند  استوری اینستاگرام، شرکت‌ها به طور منظم از اینستاگرام به عنوان یک ابزار برای مردمی‌تر کردن برندها، استخدام کارمندان، نمایش محصولات و فرهنگ شرکت، ایجاد حس خوب برای مشتریان و شروع  کسب‌وکار جدید استفاده می‌کنند. اما تا زمانی که شما مشهور نباشید، واقعاً سخت است که در اینستاگرام بدون هیچ کار و تلاشی فالوورهای زیادی به دست بیاورید. ما در این مقاله شما را با راه های افزایش فالوور در اینستاگرام برای جمع‌آوری حداقل 1000 فالوور باکیفیت برای حساب کاربری شخصی یا حرفه‌ای اینستاگرام آشنا می‌کنیم.

برای افزایش فالوور در اینستاگرام باید:

 1. پروفایل خود را ایجاد و بهینه کنید.
 2. از قبل، یک تولیدکننده محتوا تعیین کنید.
 3. به دنبال بهترین ابزارهای عکاسی و ویرایش عکس باشید.
 4. یک برنامه منظم برای بارگذاری محتوا در پروفایل خود تعیین کنید.
 5. از لحن متناسب با پلتفرم استفاده کنید.
 6. کپشن‌های جذاب و با قابلیت اشتراک‌گذاری را بنویسید.
 7. پست‌های خود را با هشتگ‌های مرتبط بهینه کنید.
 8. با کاربران از طریق فالو کردن، لایک و کامنت تعامل کنید.
 9. ارتباطات خود را با افرادی که مخاطبانی شبیه به مخاطبان شما دارند، ارتقاء دهید.
 10. در اینستاگرام رقابت‌ها و بحث‌هایی برای تشویق کاربران به تعامل بیشتر ایجاد کنید.
 11. ازاستوری اینستاگراماستفاده کرده و ویژگی‌های تعاملی آن را بررسی کنید.
 12. ویژگی‌های پخش زنده ویدئویی اینستاگرام را امتحان کنید.
 13. لینک پروفایل خود را در وب سایت و شبکه‌های اجتماعی خود نیز به اشتراک بگذارید.
 14. از اینستاگرام نشان تأیید (تیک آبی) بخواهید.

1) پروفایل خود را ایجاد و بهینه کنید

قبل از همه چیز، پروفایل اینستاگرام خود را ساخته و تنظیم کنید تا سر و شکل خوبی به آن داده، فالوورهای احتمالی خود را با شخصیت خود آشنا کرده و به آن‌ها دلیلی قانع‌کننده بدهید تا شما را فالو کنند.

چگونه؟ اطمینان حاصل کنید که نام کاربری شما قابل‌تشخیص و به راحتی قابل جستجو است؛ مانند نام کسب‌وکار شما. اگر نام تجاری شما از قبل ایجاد شده باشد، سعی کنید آن را به عنوان بخش اول نام کاربری خود در اینستاگرام حفظ کنید تا افرادی که در جستجوی کسب‌وکارتان هستند بیشتر به شما نزدیک شوند. برای مثال، لباس ورزشی لورنا جین در استرالیا از نام کاربری @Lornajaneactive استفاده می‌کند. اولین قدم برای افزایش فالوور در اینستاگرام قابلیت جستجوی پروفایل شماست.

تنظیمات حساب کاربری

مرحله 1

اطمینان حاصل کنید که نام کامل تجاری خود را در قسمت “Name” که در بخش “Options”  قرار دارد، اضافه کرده باشید. کسب‌وکار و یا نام شما در زیر تصویر پروفایل و تحت نام کاربری در جستجو ظاهر می‌شود.

مرحله 2

اطمینان حاصل کنید که پروفایل شما در حالت عمومی است. برای ایجاد پروفایل عمومی، اینستاگرام را باز کنید، از طریق گزینه «Options» مطمئن شوید که حالت «Private Account» خاموش است.

عمومی کردن حساب کاربری اینستاگرام

مرحله 3

تصویری را برای پروفایل که مرتبط با برند و مشابه سایر شبکه‌های اجتماعی باشد (مثلاً آرم شرکت) انتخاب کنید.

مرحله 4

با استفاده از اطلاعات جذاب درباره برند خود، قسمت بایو را پر کنید.  اطلاعاتی مانند این به شما امکان می‌دهند تا افراد را از آنچه شما می‌دانید مطلع کرده و به آن‌ها دلیلی برای فالو کردن پروفایل شما می‌دهند. این که چه کسی هستید و یا آنچه انجام می دهید را لحاظ کنید و مطمئن باشید که اشاراتی را به شخصیت خود داشته باشید.  در اینجا چند نمونه برای درک بیشتر وجود دارد:

@WeWork: “زندگی را بسازید و فقط به گذران زندگی بسنده نکنید”

@CalifiaFarms: “ساختن یک آینده گیاهی و خوشمزه”.

مرحله 5

یک لینک به بایو اضافه کنید تا افراد به راحتی بتوانند از اینستاگرام به وب سایت شما دسترسی داشته باشند. فضای اختصاص داده شده برای URL ارزشمند و مهم است. هنگامی که 10000 فالوور داشته باشید، می‌توانید از لینک‌های کشویی در استوری اینستاگرام خود استفاده کنید. تا آن زمان، بایو تنها مکان در اینستاگرام است که در آن شما می‌توانید لینک‌های قابل کلیک را قرار دهید، پس بهتر است از آن عاقلانه استفاده کنید. توصیه می‌کنیم از یک لینک کوتاه و سفارشی استفاده کنید تا کلیک روی آن آسان‌تر شود.

مرحله 6

در نهایت، گزینه اطلاع‌رسانی را فعال کنید، تا هنگامی که افراد عکس‌های شما را به اشتراک می‌گذارند یا نظر می‌دهند، از آن مطلع شوید. این به شما اجازه می‌دهد تا با سرعت بیشتری با آن‌ها تعامل کنید. برای فعال کردن اطلاع‌رسانی، به «Options» رفته و سپس گزینه «Push Notification Settings» را لمس کنید. گزینه « From Everyone» را انتخاب کنید.

یک نکته مهم: توصیه نمی‌کنیم حساب اینستاگرام خود را به توییتر و فیسبوک لینک کنید، زیرا در این حالت پست اینستاگرام شما به صورت خودکار در حساب‌های دیگر منتشر می‌شود. اما قاعدتاً پست‌ها در شبکه‌های اجتماعی مختلف باید متفاوت باشند.

2) از قبل، یک تولیدکننده محتوا تعیین کنید

درست مانند حساب‌های اجتماعی دیگر که یک نفر (شاید دو نفر) آن‌ها را مدیریت می‌کنند، در اینستاگرام هم باید تنها یک یا دو نفر حساب کاربری شما را مدیریت کنند. در صورت امکان، فردی را انتخاب کنید که به استفاده از یک حساب کاربری در اینستاگرام آشنا باشد و بر همین اساس این پلتفرم را “درک” می‌کند و مطمئن شوید که همه ویژگی‌های مفید اینستاگرام را می‌داند.

برای این کار می‌توانید از خدمات تولید محتوا و مدیریت اینستاگرام آژانس‌های دیجیتال مثل آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان استفاده کنید. برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره 02189337 داخلی 706 تماس بگیرید.

3) به دنبال بهترین ابزارهای عکاسی و ویرایش عکس باشید

در اینستاگرام، کیفیت پست بسیار مهم است. فالوورهای توییتر شما ممکن است چند توییت بد را نادیده بگیرند، اما یک عکس بد در اینستاگرام را اصلاً از یاد نخواهند برد. شما به‌هیچ‌وجه مجبور نیستید یک دوره عکاسی را بگذرانید تا بتوانید پست‌های خوب در اینستاگرام بگذارید و نیازی نیست که از هفته‌ها قبل از شروع کار تمرین کنید. اما شما باید با نکات پایه عکاسی و برنامه‌های ویرایش عکس آشنا شوید.

بهترین ابزار برای عکاسی

ازآنجاکه اینستاگرام یک برنامه برای تلفن همراه است، احتمالاً بیشتر عکس‌هایی که در اینستاگرام پست می‌کنید را قبلاً توسط دستگاه تلفن همراه خود گرفته‌اید. این امر همیشه صدق نمی‌کند ولی اکثراً این‌گونه انتظار می‌رود. درحالی‌که بعضی از برندهای تجاری برای عکس‌های خود از عکاسی حرفه‌ای استفاده می‌کنند، اما بیشتر آن‌ها از گوشی‌های هوشمند در این رابطه بهره می‌برند و این همان چیزی است که اینستاگرام برای آن طراحی شده است.

در اینجا برخی از نکات مهم را بررسی می‌کنیم:

 • در یک زمان خاص، فقط روی یک موضوع تمرکز کنید.
 • منظره‌های جالب را بیابید.
 • به دنبال ایجاد تقارن باشید.
 • از جزئیات غافل نشوید.
 • فالوورهای خود را هیجان‌زده و خوشحال کنید.

قبل از پست کردن عکس‌ها، آن‌ها را ویرایش کنید

اینستاگرام دارای برخی قابلیت‌های پایه برای ویرایش عکس است، اما اغلب اوقات آن‌ها برای بهتر کردن یک عکس مناسب نیستند. بسیاری از عکس‌های شما قبل از پست شدن در اینستاگرام، باید تحت ویرایش حداقل یک یا دو برنامه دیگر قرار بگیرند.

4) یک برنامه منظم برای بارگذاری محتوا در پروفایل خود تهیه کنید

هنگامی که پروفایل خود را ایجاد و بهینه کردید و کسی مدیریت آن را به عهده گرفت و همچنین اطلاعاتی راجع به عکاسی با گوشی و ویرایش عکس به دست آوردید، وقت آن است که شروع به بارگذاری محتوا کنید.

ایده خوبی است که کار را با تعدادی پست مثلاً 15 پست آغاز کنید. به این ترتیب، وقتی افراد از پروفایل شما بازدید می‌کنند، به جای صفحه‌ای با تعداد کمی پست، صفحه‌ای پر از عکس‌ها و مطالب می‌بینند و مطمئن می‌شوند که شما به طور مرتب محتوای جدید منتشر می‌کنید.

هنگامی که شما برای اولین بار برنامه‌ریزی برای زمان ارسال پست خود را در ذهن دارید، اشخاص هدف خود را در نظر بگیرید، زیرا این امر می‌تواند زمان و تعداد پست‌های شما را به طور قابل‌توجهی تغییر دهد، مخصوصاً اگر مخاطب هدف شما در منطقه زمانی دیگری قرار دارد.

بهینه‌سازی برنامه زمان‌بندی برای مخاطبین خاص شما ممکن است نیاز به زمان و آزمایش داشته باشد. برای اطلاع یافتن از بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام اینجا را مطالعه کنید.

ازآنجاکه اینستاگرام در درجه اول یک برنامه برای استفاده در دستگاه‌های تلفن همراه است، کاربران تمایل به استفاده از شبکه‌های اجتماعی در همه زمان‌ها دارند. بر اساس مطالعه اخیر Pew Research، اکثر کاربران اینستاگرام در طول روز به این برنامه سر می‌زنند، اگرچه بسیاری از کاربران ساعات بیشتری را هنگام تعطیلی از کار نسبت به زمان کاری، در اینستاگرام می‌گذرانند.

5) از لحن متناسب با پلتفرم استفاده کنید

عکس‌ها و ویدئوها ممکن است مهم‌ترین بخش از پست‌های اینستاگرام شما باشند، اما نوشتارها، نظرات و متن‌های دیگر نباید هرگز کمتر مورد توجه قرار گیرند. اگر شما یک کانال را برای یک برند مدیریت می‌کنید یا بیش از یک مدیر در اینستاگرام دارید، در نظر بگیرید که یک صدای سازگار را با برند خود بسازید.

هنگام ایجاد صدای برند، باید پلت فرم و مخاطبان خود را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال، بسیاری از حساب‌های برجسته و تأثیرگذار برای افزایش فالوور در اینستاگرام ترجیح می‌دهند از لحن و سبک غیررسمی استفاده کنند، اما همچنان حرفه‌ای و متعهد به برند باقی می‌مانند. هنگامی که صدای برند خود را انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که در متن‌ها، نظرات، پیام‌ها و بایو هماهنگ و طبیعی باشد.

6) کپشن‌های جذاب و با قابلیت اشتراک‌گذاری را بنویسید

کپشن یک بخش ضروری از پست‌های اینستاگرام است و اگر مدنظر شما قرار گیرد تأثیری دوچندان ایجاد می‌کند. کپشن می‌تواند تأثیری شگفت در افزایش فالوور در اینستاگرام داشته باشد. چراکه کپشن باعث می‌شود پست شما قابلیت اشتراک‌گذاری بیشتری داشته باشد و شما را بیشتر در معرض دید قرار می‌دهد.

در زیر چند نکته برای بهتر کردن کپشن اینستاگرام مطرح می‌شود:

 • نظرات هوشمندانه یا ظریف
 • دعوت به مشارکت
 • ایموجی‌های مرتبط
 • هشتگ‌ها

نظرات هوشمندانه یا ظریف

برخی از برندها و اینفلوئنسرها، از متون هوشمندانه یا ظریف و یا حتی جوک‌های مناسب برای عکس‌های ارسالی خود استفاده می‌کنند تا خودشان را سازگارتر با محیط اینستاگرام نشان دهند.

دعوت به مشارکت

راه دیگری برای افزایش قابلیت اشتراک‌گذاری و درگیر کردن فالوورها این است که سوا لاتی را برای آن‌ها مطرح کنید و یا در قسمت کپشن راهی برای تعامل با آن‌ها ایجاد کنید. به عنوان مثال، می‌توان نوشت: “اگر برایتان جالب بود، دو بار روی آن کلیک کنید” یا “داستان خود را در نظرات به اشتراک بگذارید”.

ایموجی‌های مرتبط

بر اساس یک مطالعه جدید، برخی از ایموجی‌ها می‌توانند در جهت افزایش تعاملاتی مانند لایک‌ها، نظرات و اشتراک‌گذاری‌ها در پلتفرم‌هایی مثل اینستاگرام، مورد استفاده واقع شوند. اضافه کردن فقط چند ایموجی مرتبط می‌توانند شخصیت بیشتری را به پست‌های شما اضافه کند. همچنین می‌توانند آن‌ها را در بخش Instagram feed مورد توجه بیشتری قرار دهد. در پست زیر، HubSpot  شامل ترکیبی از دعوت به مشارکت و ایموجی‌ها برای بالا بردن محبوبیت پست است.

استفاده از ایموجی برای افزایش فالوور در اینستاگرام

علاوه بر سه مورد ذکرشده در بالا، می‌توانید از هشتگ‌ها نیز برای بهتر شدن پست‌های خود کمک بگیرید.

7) پست‌های خود را با هشتگ های مربوطه بهینه کنید

یکی از راه های افزایش فالوور در اینستاگرام استفاده مناسب از هشتک‌هاست. یک هشتگ مکالمات کاربران مختلف را که قبلاً به یک جریان واحد متصل نشده بودند، به هم پیوند می‌دهد. اگر از هشتگ‌ها به خوبی استفاده کنید، پست‌های شما بازدهی بیشتری را نسبت به افرادی که پیش از این شما را دنبال می‌کردند یا درباره برند شما می‌دانستند، به دست خواهند آورد.

کلید استفاده از هشتگ‌ها به طور موتر استفاده زیرکانه و کم  از آن‌ها است. سعی کنید تعداد هشتگ‌ها را در هر کپشن به سه هشتگ محدود کنید و از هشتگ‌های عمومی استفاده نکنید.

برای پیدا کردن هشتگ‌هایی که مخاطبان شما ممکن است از آن استفاده کنند، کمی تحقیق کنید. ساده‌ترین راه برای انجام این تحقیق در خود برنامه اینستاگرام  و در تب “search” است.

زمانی که یک هشتگ را جستجو می‌کنید، فهرستی از هشتگ‌های مرتبط در بالای صفحه نمایش به شما نشان داده خواهد شد.

برای آشنایی با سایر راه های افزایش فالوور در اینستاگرام قسمت دوم این مقاله را مطالعه کنید.