راه های افزایش فالوور در اینستاگرام – قسمت دوم

راه های افزایش فالوور در اینستاگرام
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

در قسمت اول مقاله به معرفی هفت مورد از راه های افزایش فالوور در اینستاگرام پرداختیم. در این مقاله نیز هفت روش دیگر را تشریح خواهیم کرد.

برای فعالیت مؤثر در اینستاگرام می‌توانید از خدمات تولید محتوا و مدیریت اینستاگرام آژانس‌های دیجیتال مثل آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان استفاده کنید. برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره 02189337 داخلی 706 تماس بگیرید.

8) از طریق فالو کردن، لایک‌ها و نظرات با کاربران تعامل کنید

اینستاگرام یک جامعه است و یکی از راه های افزایش فالوور در اینستاگرام برقراری تعامل با کاربران مختلف است. برای مثال راه عالی برای مشارکت در جامعه اینستاگرام، پیدا کردن افرادی است که تصاویری را پست می‌کنند که شما به آن علاقه نشان می‌دهید و با محتوای آن‌ها تعامل برقرار می‌کنید. این طبیعی‌ترین راه برای جلب‌توجه به حساب کاربری شما در اینستاگرام است.

هنگامی که کاربران اطلاع پیدا می‌کنند که شما آن‌ها را فالو کرده‌اید، ممکن است حساب شما را چک کنند و تصمیم بگیرند که آن‌ها هم شما را فالو کرده یا نکنند. به همین دلیل، مهم است که قبل از اینکه به دیگران دسترسی پیدا کنید، محتوای زیادی در صفحه خود داشته باشید.

هنگامی که به اندازه کافی فالوور جمع کردید، از فالوورهای خود تشکر کنید و با واکنش به نظرات و حتی فالو کردن و درگیر شدن با پست‌های آن‌ها، از آن‌ها قدردانی کنید.

9) ارتباطات خود را با افرادی که مخاطبانی شبیه به مخاطبان شما دارند، ارتقاء دهید

با افرادی که مخاطبین یکسانی با شما دارند، رابطه خوبی ایجاد و یک همکاری دوسویه را آغاز کنید. برای مثال این افراد می‌توانند پستی حاوی محصول یا معرفی برند شما بارگذاری کنند و شما نیز این پست را با تگ کردن آن‌ها بازنشر کنید. بدین ترتیب هر دو از این کار سود خواهید برد. یکی از سایر راه های افزایش فالوور در اینستاگرام نیز استفاده از قدرت افراد تأثیرگذار در قالب اینفلوئنسر مارکتینگ است.

10) رقابت‌ها و بحث‌هایی را در اینستاگرام برای تشویق کاربران به تعامل بیشتر ایجاد کنید

یکی از راه های افزایش فالوور در اینستاگرام تشویق کاربران به تعامل از طریق برگزاری مسابقه و اهدای جوایز و یا پرسیدن سؤال چالشی و بحث‌برانگیز است. مسابقات اینستاگرامی می‌توانند کمپین‌های تولید محتوا توسط کاربران باشند.

11) از استوری اینستاگرام استفاده کرده و ویژگی‌های تعاملی آن را بررسی کنید

استوری‌ها پست‌های موقتی هستند که معمولاً اتفاقات یک روز یا مناسبت خاص را به تصویر می‌کشند، آمارها نشان می‌دهند که تعامل کاربران با صفحات اینستاگرام از پست‌ها به سمت استوری‌ها جابجا شده است. استوری‌های اینستاگرام بعد از ۲۴ ساعت ناپدید می‌شوند، مگر این که آن‌ها به عنوان استوری برجسته هایلایت شوند. این استوری‌ها در بالای پروفایل شما بین مجموعه عکس‌ها و بایو نشان داده خواهند شد.

در ادامه نکاتی برای استفاده از استوری اینستاگرام به عنوان یکی از راه های افزایش فالوور در اینستاگرام آورده شده است:

استوری می‌تواند خنده‌دار، غم‌انگیز یا منحصربه‌فرد باشد اما آنچه مهم است اصالت آن است

گالری عکس شما جایی است که محتوای آن می‌تواند کامل و شیک باشد. اما استوری های اینستاگرام نباید خیلی از واقعیت دور باشند، آن‌ها باید جنبه‌های واقعی‌تر را به تصویر بکشند. از استوری استفاده کنید تا زوایایی از برندتان را به اشتراک بگذارید که ممکن است  نتوانید در جای دیگری منتشر کنید. آیا دفتر شرکت شما یک محل برای نگهداری پرندگان دارد؟ آیا در حال تلاش روی پروژه جدیدی هستید؟ شروع به فیلم‌برداری کنید تا جنبه انسانی بیشتری را از برند خود به نمایش بگذارید.

از اهمیت پشت صحنه غافل نشوید

به فالوورها نشان دهید که چه چیزی در برنامه‌ریزی یک رویداد یا معرفی یک محصول جدید وجود دارد و آن را جالب می‌کند. فالوورها شما می‌خواهند احساس کنند که همراه شما هستند و در مورد شما بیشتر بدانند. از استوری برای ایجاد یک برنامه وفاداری برند استفاده کنید که امکان همراهی با شرکت را فقط به کسانی می‌دهد که همیشه محتوای شما را دنبال می‌کنند.

با آغوش باز از تعاملات پذیرایی کنید

اینستاگرام به شما این اجازه را می‌دهد که برچسب‌های تعاملی به استوری‌ها اضافه کنید. برای مثال، می‌توانید از مخاطبین خود بخواهید در یک نظرسنجی شرکت کنند یا سؤالاتی داغ مطرح کنید. این ویژگی‌ها ممکن است به شما در یادگیری درباره مخاطبین خود و نیز در تعامل بیشتر با آن‌ها کمک کند.

12) ویژگی‌های پخش زنده ویدئویی اینستاگرام را امتحان کنید

اینستاگرام به کاربران این امکان را می‌دهد که ویدیوهای زنده را ضبط و به اشتراک بگذارند، این فرمت محتوای دیگری است که در شبکه‌های اجتماعی بسیار پرطرفدار شده است. این تجربه دوسویه به برندها اجازه می‌دهد تا لحظات خاص را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند.

ویدیوی زنده یک روند رو به رشد در انواع پلتفرم‌های شبکه اجتماعی است، بنابراین اگر چیزی جالب در حال رخ دادن است، دوربین به سمت آن می‌چرخد و آن واقعه را به صورت زنده پخش می‌کند. چه جشن تولد در یک تیم باشد، چه جلسه کارکنان و یا یک حیوان جذاب، طرفداران شما می‌خواهند ببینند که شما هر روز به چه کاری مشغول هستید.

13) لینک پروفایل خود را در وب سایت و شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

دکمه فالو را در صفحه اصلی، صفحه “درباره ما” و جاهای دیگر در وب سایت خود قرار دهید. یک نشان اینستاگرام به وب سایت خود اضافه کنید که هایپرلینکی به حساب کاربری شما باشد.

همچنین، می‌توانید حساب اینستاگرام خود را در حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی دیگر نیز معرفی کنید. افرادی که پیش از این شما را در فیسبوک و توییتر دنبال می‌کردند به احتمال مایل خواهند بود در اینستاگرام نیز شما را فالو کنند. بگذارید آن دسته از هواداران بدانند که شما در اینستاگرام حضور دارید.

14) از اینستاگرام نشان تأیید (تیک آبی) بخواهید

زمانی که یک حساب در اینستاگرام تأیید می‌شود، یک تیک آبی به نام یک نشان در کنار نام کاربری دارد. وقتی کاربر دیگری وارد این مجموعه می‌شود یا نام کاربری تأییدشده را در جستجو پیدا می‌کند، تیک آبی تأیید می‌کند که حساب، کسب‌وکار، فرد و یا نام تجاری همان موردی است که ادعا می‌شود.

درحالی‌که اینستاگرام یک لیست از الزامات صلاحیت برای این نشان دارند، این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد تا برای آن درخواست دهند. شما می‌توانید در مرکز کمک‌رسانی اینستاگرام اطلاعات بیشتری را در مورد این روند کسب کنید. همچنین می‌توانید مقاله نحوه دریافت تیک آبی از اینستاگرام را در بلاگ آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان بخوانید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0