زباله پلاستیکی در پارکومترهای هیوندایی

زباله پلاستیکی جدای از بحث بازیافت، نیاز به برنامه‌ریزی گسترده نسبت به جمع آوری دارند. سالیانه 9.5 تن زباله پلاستیک تولید می‌شود و از طرفی 87درصد از زباله‌های تخمین زده شده در دریا به همین آلاینده نسبت داده می‌شود. متاسفانه  سالیانه 1.5 میلیون موجود دریایی (آبزیان) به همین علت دچار مرگ می‌شوند.

لذا برنامه یک کمپانی تولید خودوری هیبریدی (Green Car) برای یک کمپین تبلیغاتی چه می‌تواند باشد؟! مطمئنا بزرگترین انتظار مخاطب از شرکت‌ها و دولت‌ها حفظ محیط زیست و تامین آینده زیست محیطی است.

شرکت هیوندایی در طراحی و معرفی خوردوهای سبز خود اقدام به راه‌اندازی کمپینی با کانسپت حفظ محیط زیست و پاکسازی دریا از زباله‌های پلاستیکی کرده است.

همانطور که مشاهده شد این کمپین در حوزه مسولیت اجتماعی سازمانی CSR ابعاد گسترده‌تری از تبلیغات و معرفی محصولات را در برگرفته است.مخاطبین با مشارکت در جمع‌آوری زباله پلاستیکی و انداختن در پارکومتر هیوندایی از استفاده پارکتینگ رایگان در مناطق ساحلی برخوردار می‌شوند. این نوع کمپین‌ها که از عناصر پارتیزانی با رویکرد بازاریابی ویروسی (WOM) و وایرال شدن استفاده می‌کنند،یکی از راه‌کارهای کم هزینه با تاثیرگذاری بالا هستند.

بازاریابی پارتیزانی از ابزارهای موثر در این حوزه هست که متاسفانه کمتر در ایران استفاده می‌شود. در زیر برخی از کمپین‌های پارتیزانی که در ایران اجرا شده است را ببینید :

صبحانه با نوتلا

خودرو اکتیو شد

نینجاهای پاناسونیک