سریال های اختصاصی فیلیمو و نماوا

سریال های اختصاصی

فیلیمو و نماوا دو پلتفرم VOD یا Video On Demand هستند که علاوه بر نمایش سریال‌ها و فیلم‌های خارجی به نمایش فیلم‌های ایرانی نیز می‌پردازند و حتی برخی از فیلم‌ها و سریال‌ها وجود دارند که به صورت اختصاصی توسط این پلتفرم‌ها به نمایش در می‌آیند. در این مطلب با سریال های اختصاصی فیلیمو و نماوا آشنا می‌شویم.

فیلم و سریال اختصاصی چیست

فیلم و سریال اختصاصی به محتوایی گفته می‌شود که اختصاصاً و انحصاراً توسط یک شرکت به نمایش در می‌آید؛ به عنوان مثال سریال‌های صدا و سیما تنها از شبکه‌های صدا و سیما پخش می‌شود. البته پلتفرم‌های دیگر نیز می‌توانند به پخش این سریال‌ها بپردازند، اما باید تا حق پخش آن را از صدا و سیما خریداری کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های ایرانی

امروزه پلتفرم‌های پخش خانگی زیادی در سراسر جهان وجود دارند که از این کار استفاده می‌کنند؛ به عنوان یکی از جدیدترین مثال‌های آن می‌توان به سریال اسکویید گیم اشاره کرد که یکی از سریال های اختصاصی نتفلیکس است.

چگونه یک سریال اختصاصی می‌شود

پلتفرم‌های پخش خانگی به چند روش می‌توانند این کار را انجام دهند. برخی اوقات این پلتفرم‌ها خود در ساختن یک سریال سرمایه گزاری می‌کنند و حق نشر آن را برای خود می‌گیرند.

برخی اوقات نیز بعد از به اتمام رسیدن تولید یک سریال این پلتفرم‌ها به سازندگان آن رجوع می‌کنند و حق نشر آن را خریداری می‌کنند که باعث می‌شود تا تنها یک پلتفرم حق منتشر کردن این سریال یا فیلم را داشته باشد.

بیشتر بخوانید: فیلیمو یا نماوا

سریال های فیلیمو

سریال های اختصاصی فیلیمو

سریال های اختصاصی فیلیمو بر اساس وضعیت پخش به 3 دسته‌بندی درحال پخش، تمام شده و به زودی تقسیم می‌شوند که در ادامه با لیست هریک از آن‌ها آشنا می‌شویم.

  • در حال پخش: جزیره، میدان سرخ، نیسان آبی
  • تمام شده: زخم کاری، مردم معمولی، دراکولا، می‌خواهم زنده بمانم، آقا زاده، خوب بد جلف: رادیواکتیو، دل، همگناه، کرگدن، گلشیفته، مانکن، سال‌های دور از خانه، هشتگ خاله سوسکه، ممنوعه، گنج مظفر، ویلای من، عاشقانه، شوخی کردم
  • به زودی: ساخت ایران 3، ساغی، جیران

البته در نظر بگیرید که سریال های اختصاصی فیلیمو که جزو تمام شده‌ها هستند همچنان به صورت آنلاین قابلیت پخش دارند و تنها قسمت جدیدی از آن‌ها به دلیل پایان داستان یا در انتظار برای انتشار فصل جدید هستند.

سریال های نماوا

سریال های اختصاصی نماوا

سریال های اختصاصی نماوا نیز بر اساس وضعیت پخش به 3 دسته‌بندی درحال پخش، تمام شده و به زودی تقسیم می‌شوند که در ادامه با لیست هریک از آن‌ها آشنا می‌شویم.

  • در حال پخش: خسوف، حرفه‌ای، سیاوش، روز بلوا
  • تمام شده: قورباغه، گیسو، خاتون (پایان فصل اول)، سیاوش (پایان فصل اول)
  • به زودی: نوبت لیلی، شبکه مخفی زنان

البته در نظر بگیرید که سریال های اختصاصی نماوا که جزو تمام شده‌ها هستند همچنان به صورت آنلاین قابلیت پخش دارند و تنها قسمت جدیدی از آن‌ها به دلیل پایان داستان یا در انتظار برای انتشار فصل جدید هستند.

بیشتر بخوانید: تلوبیون پلاس چیست