صنعت تله کام و تاثیر شیوع کووید 19 بر آن

صنعت تله کام
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

صنعت تله کام این روز‌ها به شدت پیشرفت کرده و این توسعه به طور خاص شامل حال پهنای باند می‌شود. در سال 2019، ارزش بازار جهانی خدمات پهنای باند بالغ بر 263 میلیارد و 400 میلیون دلار تخمین زده شد. بر اساس پیش‌بینی‌ها این رقم امسال به 355 میلیارد و 600 میلیون دلار رسید.

تأثیر شیوع کووید 19 بر صنعت تله کام

در اوج رونق این صنعت ناگهان کرونا همه‌گیر شد و در فعالیت شرکت‌های تله کام نوعی اختلال به وجود آمد. داده‌های اطلاعاتی دریافتی از شرکت‌های مالی بین المللی، بانک جهانی و آگاهی از تجارب شخصی مشتریان از خرید اینترنت از شرکت‌‌‌های تله کام نشان می‌دهند که همگی با یک چالش بزرگ مواجه شده‌اند.

اختلال در ساخت شبکه و تسهیلات

این همه‌گیری باعث کمبود مواد خام شد. عدم صادرات مواد اولیه از چین برخی مشاغل را وادار کرد که تا زمان دسترسی به مواد اولیه چینی، تولید را موقتا متوقف کنند. در شرایطی که دنیا برای بازگشت به حالت عادی تلاش می‌کند، کسب و کار‌ها انتظار تاخیر کمتری در حمل‌و‌نقل مواد اولیه را دارند.

کاهش احتمالی رقم درآمد‌ها

در کوتاه مدت، به دلیل رکود فعالیت اقتصادی در دوران قرنطینه، ممکن است درآمد‌ها کاهش یابند. با این وجود، خبر خوب برای فعالان صنعت تله کام این است که میزان افت درآمد در این صنعت کمتر از صنایع دیگر خواهد بود زیرا مشتریان عموما روش کسب‌و‌کار آنلاین را برای بقا بر می‌گزینند.

بر اساس شنیده‌ها و یافته‌های معتبر و موثق، اپراتور‌های تلفن همراه و ارائه دهندگان خدمات اینترنتی به احتمال زیاد در عصر کرونا حتی شاهد افزایش کوتاه مدت درآمد نیز بوده‌اند. آن هم تنها به این دلیل که شیوع گسترده کرونا موجب شده تا کاربران بیش از پیش از اینترنت و دنیای آنلاین استقبال کنند.

با این حال، قبل از وقوع همه این اتفاق‌ها، تغییرات تازه‌ای در صنعت تله کام رخ داده بود که عبارتند از:

  1. مصرف کنندگان بسته‌های اینترنتی را به بقیه ترجیح می‌دهند

به گزارش سازمان تنظیم کننده قوانین رسانه‌ها در بریتانیا (Ofcom)، 85 درصد از خانواده‌ها در این کشور ترجیح می‌دهند تا دو یا چند نوع سرویس اینترنت را در قالب یک بسته از شرکت‌ها خریداری کنند.

این راه حل نه تنها از لحاظ اقتصادی مناسب و به صرفه به نظر رسیده، بلکه باعث می‌شود تا به جای چند قبض یک قبض به دست مصرف کننده برسد.

  1. کسب‌و‌کار‌ها در صدد استقاده از قدرت فراوان اینترنت 5G هستند

به گفته کوین وستکات، نایب رئیس شرکت مشاوره «Deloitte LLP» و مدیر سازمان تله کام، رسانه و سرگرمی ایالات متحده آمریکا، اینترنت 5G تازه اول راه است. کسب‌و‌کار‌های فعال در حوزه تله کام همچنان در تلاشند تا بفهمند فواید کار با اینترنت 5G چیست و چگونه می‌توان با تمرکز بر روی نرم‌افزار‌های مختلف، امکان استفاده از این نوع اینترنت پر سرعت را برای همگان فراهم کرد. با توسعه روزافزون اینترنت 5G، منبع درآمد هنگفتی برای آن دسته از کسب‌و‌کار‌ها به وجود می‌آید که به ارائه و فروش خدمات اینترنتی، تجهیزات شبکه و زیرساخت‌های مورد نیاز برای کار با این نوع اینترنت پر قدرت می‌پردازند.

 

لینک منبع: industrytoday.com

بیشتر بخوانید:

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0