نیاز ماکارونی مانا به اینفلوئنسر مارکتینگ، تک ماکارون بالاخره سر و سامان گرفت! (بررسی وضعیت برندهای ماکارونی در اینستاگرام – دوره اول – بهمن ۱۳۹۸)

بهترین برند ماکارونی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

بهترین برند ماکارونی در اینستاگرام و انتخاب آن، کار سختی است. هر کدام از برندها ساز خودشان را می‌زنند و به جز چند برند، نه توجه چندانی به دیجیتال مارکتینگ ندارند و نه برنامه مشخصی برای صفحات اینستگرام خود.
در این گزارش به بررسی به بهترین برند ماکارونی ایرانی از نظر دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام پرداخته‌ایم. این گزارش را بخوانید تا متوجه شوید چرا زر ماکارون فعلا در اینستاگرام بهترین است، مانا می‌تواند شماره یک شود و تک ماکارون بالاخره دست از طرح‌های گرافیک قدیمی و نسبتا بدشکل خود برداشته است!

ردیف نام برند آدرس صفحه تعداد پست منتشر شده تعداد فالوئر نرخ تعامل% تعداد فالوئر واقعی
1 ماکارونی رشد roshd.group 610 96,460 0.71 % 60،874
2 زر ماکارون zarmacaron 704 35,091 1.89 % 25،614
3 مک پاستا makpasta 477 12,462 1.89 % 5،859
4 تک ماکارون tak_makaron 771 9,864 4.43 % 8،778
5 ماکارونی سمیرا samira_macaron 106 8,205 1.70 % 5،898
6 ماکارونی مانا mana.macaron 198 5,255 3.75 % 3،780
7  ماکارونی جهان jahanmembers 16 566 13.94 %
8 ان سی ماکارون nc_macaronn 14 90 10.81 %
9 ساوین ماکارون savinbrand 9 222 30.46 %
10 آنا ماکارون

بهترین برند ماکارونی از نظر تعداد فالوئر

  1. زر ماکارون
  2. تک ماکارون
  3. ماکارونی سمیرا

*توضیح: از آنجایی که پیج «رشد» هیچ‌گونه پستی درباره محصول ماکارونی خود نمی‌گذارد، از فهرست بهترین برند ماکارونی از نظر تعداد فالوئر حذف شده است. مک پاستا هم به دلیل عدم فعالیت در چند ماه اخیر، از این فهرست کنار گذاشته شده است.

ماکارونی «رشد» علاقه‌ای به ماکارونی خود ندارد!

نکته جالب و عجیب در بررسی صفحه بهترین برند ماکارونی این است که صفحه ماکارونی رشد گویا علاقه‌ای به ماکارونی خود ندارد! این برند دارای محصولات مختلفی است مانند پودر کیک، پودر خمیر، پودر خمیر پیتزا و… است اما در اینستاگرام خود نشانه‌ای از محصول ماکارونی این شرکت وجود ندارد.
این اتفاق در حالی است که بسیاری از مصرف‌کنندگان، برند رشد را با ماکارونی آن می‌شناسند اما گویا تیم دیجیتال مارکتینگ رشد، خودشان ماکارونی‌شان را دوست ندارند!

«زر ماکارون» حرفه‌ای در دیجیتال مارکتینگ

با بررسی صفحه‌ زر ماکارون به این نتیجه می‌رسیم که این برند مشهور از نظر حرفه‌ای و دیجیتال مارکتینگ یک سر و گردن از سایر برندها بالاتر است و رتبه اول بهترین برند ماکارونی ایرانی در اینستاگرام را دریافت می‌کند.
زر ماکارون تمرکز خود را بر روی کارهای گرافیکی و تصاویر گذاشته که البته برخی از آن‌ها کمی اغراق شده و غیر واقعی به نظر می‌رسد. با این وجود زر ماکارون تلاش کرده با برگزاری مسابقه‌های مختلف و انتشار پست‌های آموزشی و سبک زندگی، کاربران را راضی نگه دارد.
این پیج، پاسخگویی مناسبی به مصرف‌کنندگان دارد و با حوصله به کاربران پاسخ می‌دهد. کاری که برای یک برند مشهور بسیار ارزشمند است.

زر ماکارون

دور خیز بزرگ «مانا» و نیاز به اینفلوئنسر مارکتینگ

صفحه اینستاگرام مانا در حال یک تبدیل شدن به یک نمونه موفق از دیجیتال مارتینگ در اینستاگرام است. پست‌های موزاییکی و دنباله‌دار در این پیج به خوبی طراحی و بارگزاری می‌شود.
همچنین این پیج از نظر انتشار پست‌های آموزشی، سبک زندگی، اطلاع رسانی و از همه مهم‌تر پاسخگویی به کاربران بسیار موفق عمل کرده و مخاطبان را راضی نگه می‌دارد.
تنها نکته منفی اینستاگرام مانا این است که پست‌های قرعه‌کشی و تعاملی به تعداد اندکی منتشر می‌کند. قطعا اگر مانا چند کمپین اینستاگرامی و اینفلوئنسر مارکتینگ برگزار کندمی‌تواند از زر ماکارون نیز جلو بزند و به سرعت به رتبه یک برسد. این روزها به راحتی می‌توان با استفاده از پلفترم‌ اینفلوئنسر مارکتینگ به سرعت یک کمپین را جلو برد و نتیجه خوبی در زمینه اینفلوئنسر مارکتینگ گرفت.

بهترین برند ماکارونی

اینستاگرام «تک ماکارون» از بیلبوردهایش بهتر است!

حتما تا به حال با بیلبوردهای فراوان تک ماکارون در سطح شهر رو به رو شده‌اید که سال‌هاست که با شکل یکنواخت و بدترین طراحی گرافیکی ممکن، چشمانتان را نوازش می‌دهد! تیم دیجیتال مارکتینگ تک ماکارون بالاخره پس از سال‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که دستی به طرح‌های خود بزنند.
صفحه اینستاگرام تک ماکارون در چند ماه گذشته کمی بهتر شده و حداقل از نظر گرافیکی به چشمانمان آسیب نمی‌زند! همچنین تک ماکارون، در استفاده از کمپین‌های مسئولیت اجتماعی و توجه به اتفاقات روز، پیشرفت قابل توجه و مناسبی داشته است.
این صفحه هم تصویر ارسال محصولات خود را مردم سیل‌زده را بارگزاری کرده و هم اتفاقاتی مانند حادثه هواپیمای اوکراین را تسلیت گفته. علاوه بر این، پست‌های تعاملی و مسابقه هم به تقریب خوبی در صفحه این پیج وجود دارد.

تک ماکارون

مک پاستا در اغما

یکی از سورپرایزهای بزرگ صفحه مک پاستا، توقف انتشار پست‌های تعاملی، مسابقه، مناسبتی و… است. این در حالی که است که تا چند ماه پیش، هم نوع پست‌های این برند بسیار بهتر و ویژه‌تر بود و هم توجه بهتری به کاربران داشت.

ماکارونی سمیرا، خسته اما لبخند!

پیج ماکارونی سمیرا از نمونه‌های جالب دیجیتال مارکتینگ است که باید در کلاس‌های آموزشی تدریس شود! با وجود آنکه پست‌های پیج ماکارونی سمیرا از نظر کیفیت طراحی و کپشن‌نویسی در حد نسبتا قابل قبولی است اما هیچ نظم و برنامه‌ریزی خاصی در انتشار و تدوین استراتژی آن دیده نمی‌شود.
گویا ادمین این پیج هر وقت حال داشته باشد یک پست منتشر می‌کند!

شروع دوباره ماکارونی جهان

ماکارونی جهان پس از چند بار عوض کردن پیج خود، این بار با یک نام جدید و طراحی مناسب به دنیای اینستاگرام بازگشته است. چند پست اولیه این پیج نشان می‌دهد فعلا راه را درست رفته‌اند. باید منتظر ماند و دید که این بار سرنوشت ماکارونی جهان و پیج اینستاگرمی‌اش به کجا می‌رسد.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0