محتوای تأثیرگذار برای شبکه های اجتماعی

۳ نکته برای انتشار محتوای تأثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی

زمان مطالعه 2 دقیقه4.8K۰

مردم جهان زمان زیادی را صرف گشت‌و‌گذار در شبکه‌های اجتماعی می‌کنند و تحقیقات در سال ۲۰۱۸ نشان داده که هر نفر به صورت متوسط در ۳ شبکه اجتماعی فعال است و روزانه به صورت متوسط ۴۵ دقیقه را در هر یک از این شبکه‌ها سپری می‌کند. بیشتر ما نگران این هستیم که از این شبکه‌های اجتماعی به درستی استفاده نمی‌کنیم و در این مقاله می‌خواهیم با توجه به تحقیقاتی که انجام شده با نکاتی برای بازاریابی محتوا و انتشار محتوا‌ی تأثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی آشنا شویم.

۱) اهداف خود را از فعالیت‌های خود در شبکه‌‌های اجتماعی مشخص کنید

انگیزه‌های بسیاری از افرادی که در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند، بر محور خودشان است و توجه زیادی به سایر نتایج فعالیت‌های خود ندارد. به عنوان مثال نارسیسیست‌ها از موفقیت‌های خود، عذا‌هایی که می‌خورند، برنامه تمریناتشان و چیز‌هایی از این قبیل می‌گذارند.

این گونه فعالیت‌ها باعث می‌شود که فرد برای موفقیت بیشتر و رسیدن به هدف خود انگیزه بیشتری پیدا کند. این اهداف ممکن است در ارتباط ماندن فرد با افرادی در جاهای دیگر دنیا، به اشتراک گذاری یک جوک و یا مطالب در زمینه‌های حرفه‌ای، به اشتراک گذاشتن تجربه‌ها در زمینه‌های مختلف یا بیشتر کردن روابط کاری با افراد جوان‌تر باشد. اهداف شما هرچیزی می‌تواند باشد، اما اولین گام برای انتشار محتوای تأثیرگذار این است که اهداف شما باید مشخص باشند و برنامه شما برای فعالیت در شبکه‌های اجتماعی توان براورده کردن اهدافتان را داشته باشد.

۲) هر شبکه اجتماعی خاص است، از آنها متناسب با اهدافی که برایشان طراحی شده‌اند استفاده کنید

هیچ چیز بدتر از دیدن یک جوک یا تصویر مربوط به خوشگذرانی در تعطیلات در لینکدین یا دیدن یک مقاله علمی در فیسبوک نیست. استفاده از محتوای یک شبکه اجتماعی برای شبکه‌های اجتماعی دیگر کار بسیار اشتباهی است. شما در گام دوم برای انتشار محتوای تأثیرگذار باید متناسب با اهداف و محتوای خود، شبکه‌های اجتماعی مناسب برای فعالیت را نیز انتخاب کنید.

۳) روند ثابتی در نوع محتوا و زمان پست‌گذاری داشته باشید

بیشتر افراد موفقیت خود در شبکه‌های اجتماعی را در توجهی که مخاطبان به محتوای آنها کرده‌اند و اشتراک گذاری انجام شده و نرخ تعامل می‌بینند و این اطلاعات از راه‌های مختلفی به دست می‌آیند؛ اما بالا بردن اعداد و ارقام مربوط به آنها کاری دشوار است. تحقیقاتی که روی ۱.۶ میلیون پست در شبکه‌های اجتماعی انجام شد، نشان داد که کاربران با ۹۹ درصد این پست‌ها تقریباً هیچگونه تعاملی نداشته‌اند. افراد باتجربه در زمینه دیجیتال مارکتینگ می‌گویند که کلید دستیابی به محتوای تأثیرگذار و بالا بردن نرخ تعامل انجام دو کار است:

  • انتشار محتوا در رابطه با مطالبی خاص در یک مدت طولانی
  • انتشار مداوم محتوا بدون دلسرد شدن از نرخ تعامل پایین اولیه

 

برای حضور مؤثر در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید از خدمات تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی شرکت دیجیتال مارکتینگ لاوان بهره‌مند شوید.

لینک کوتاه
https://www.imarketor.com/L82el

824 نوشته
آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند