چگونه نرخ تبدیل ترافیک اینستاگرام کسب و کار خود را افزایش دهیم؟

ترافیک اینستاگرام

اگر در حال انجام بازاریابی برای محصولات یا خدمات خود در اینستاگرام هستید، لازم است علاوه بر افزایش ترافیک اینستاگرام خود به دنبال راه‌هایی برای افزایش بازدید اینستاگرام و نرخ تبدیل ترافیک اینستاگرام خود نیز باشید.

یعنی کاری کنید تا کاربرانی که از اینستاگرام به وبسایت شما منتقل می‌شوند با احتمال بیشتری به مشتری تبدیل شوند. در این مقاله قصد داریم 3 راهکار برای دستیابی به این مهم معرفی کنیم.

چنانچه افزایش نرخ تبدیل ترافیک اینستاگرام از اهداف کسب و کار شما است، می‌توانید از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان بهره مند شوید و برای مشاوره با شماره 02122916722 تماس بگیرید.

راهکارهای افزایش نرخ تبدیل ترافیک اینستاگرام

1) یک صفحه فرود مخصوص برای ترافیک اینستاگرام خود بسازید

همانطور که پیشتر گفتیم جذب ترافیک از اینستاگرام به تنهایی کافی نیست و هدف ما تبدیل این ترافیک به مشتری و خریدار خدمت یا محصول است. با توجه به محدودیت قرار دادن لینک‌های قابل کلیک در اینستاگرام، جذب ترافیک از این پلتفرم تا حدودی پیچیده‌تر است و نیاز به طراحی و برنامه‌ریزی ویژه‌ای دارد.

شما می‌توانید از سه طریق زیر ترافیک اینستاگرام را به سایت خود منتقل کنید:

 • لینک وبسایت در قسمت بایو
 • لینک‌های موجود در استوری‌ها
 • لینک‌های موجود در تبلیغات سیستمی اینستاگرام (که البته استفاده از این مورد در ایران محدودیت‌های زیادی دارد)

بیشتر بخوانید : تولید محتوا در اینستاگرام

اگر در حال حاضر از این روش‌ها برای اینستاگرام خود ترافیک جذب می‌کنید، مهم‌ترین مسئله پیش روی شما این است که بازدیدکنندگانی را که از این راه‌ها جذب می‌کنید به مشتری خود تبدیل کنید و از سرمایه‌گذاری خود روی شبکه اجتماعی اینستاگرام حداکثر بهره‌برداری را داشته باشید.

در رابطه با صفحه فرود مخصوص ترافیک شبکه‌ های اجتماعی، نکات بسیار زیادی وجود دارند که باید رعایت شوند. نمی‌توان تنها با استفاده از یک روش، صفحه فرود را برای افزایش نرخ تبدیل بهینه کرد. شما می‌توانید با نمایش توصیه‌نامه‌ها، تجارب مشتری و دکمه‌های فراخوان اقدام (call-to-action (CTA)) مناسب و مواردی نظیر این، نرخ تبدیل را افزایش دهید، اما دو توصیه‌ای که در ادامه آمده‌اند برای صفحات فرود اینستاگرام بسیار ضروری هستند.

افزایش بازدید اینستاگرام

صفحه فرود شما باید آزمون 5 ثانیه را با موفقیت پشت سر بگذارد

یک نکته مهم که باید در مورد ترافیک شبکه‌های اجتماعی به خاطر داشته باشید، مخصوصاً در صورتی که از تبلیغات استفاده کنید، این است که در اکثر مواقع شما وسط گشت‌وگذار کاربر در شبکه‌های اجتماعی به نوعی مزاحم او شده‌اید و او را از دیدن پست‌ها و استوری‌های دوستانش به سمت وبسایت خود کشیده‌اید . از این رو صفحه فرود شما باید در کمترین زمان ممکن، نظر بازدیدکننده را به خود جلب و پیام درست را به او منتقل کند.

برای دستیابی به این هدف:
 • صفحه فرود شما باید به صورت صریح و روشن و در نگاه اول، هدف شما را بیان کند.
 • دکمه‌های فراخوان اقدام شما باید به اندازه کافی جذاب باشند تا کلیک بازدیدکنندگان را جذب کنند.

یکی از بهترین راه‌ها برای اطمینان از اینکه صفحه فرود شما این ویژگی‌ها را دارد، آزمون 5 ثانیه است. این آزمون یک روش آزمون مطلوبیت است که به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید چه چیزهایی در 5 ثانیه ابتدایی مواجهه با صفحه فرود نظر بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کند.

برای انجام این آزمون، کافی است که از چند شرکت‌کننده بخواهید پس از مشاهده 5 ثانیه‌ای صفحه فرود شما به سؤالاتی درباره آن پاسخ دهند.

بیشتر بخوانید : افزایش فالوور اینستاگرام

چند نمونه سؤال‌هایی که می‌توانید از این افراد بپرسید، عباتند از:

 • هدف این صفحه چیست؟
 • برای کلیک روی کدام دکمه یا لینک تمایل بیشتری داشتید؟
 • محتوای برجسته صفحه فرود چه بود؟
 • آیا به نظر شما پیشنهاد ویژه این صفحه به اندازه کافی فریبنده و جذاب بود؟

برای اجرای این آزمون می‌توانید از ابزارهای آنلاین نیز استفاده کنید که برای مثال UsabilityHub این امکان را فراهم کرده است که حتی بتوانید به صورت رایگان نیز از امکانات این پلتفرم استفاده کنید.

تیک آبی اینستاگرام

صفحه فرود شما باید سریع بارگذاری شود و ظاهر و عملکرد مناسبی روی موبایل داشته باشد

واضح و برهان است که اکثر ترافیک اینستاگرام از دستگاه‌های موبایل به وبسایت شما منتقل می‌شوند.

این مسئله دو معنی دارد:

 • صفحه فرود شما باید روی دستگاه‌های موبایل عملکرد خوبی داشته و نمایش آن نیز مناسب باشد
 • صفحه فرود شما باید سریع بارگذاری شود. درست است که شبکه‌های موبایل کیفیت بهتری نسبت به قبل دارند، اما هنوز هم فاصله آن‌ها با ایده‌آل زیاد است.

با توجه به این موارد، لازم است همواره عملکرد سایت خود روی دستگاه‌های موبایل را زیر نظر داشته باشید و بهتر است بدین منظور از چند ابزار پایش عملکرد وبسایت استفاده کنید که گوگل آنالیتیکس فقط یکی از آن‌هاست.

* یک نکته بسیار مهم که باید در حین بررسی عملکرد و نمایش صفحه فرود در موبایل مدنظر داشته باشید، این است که افراد معمولاً لینک‌های اینستاگرام را در مرورگر خود اینستاگرام باز می‌کنند و ظاهر وبسایت شما در این مرورگر می‌تواند متفاوت باشد.

2) بین محتوای صفحه فرود و اینستاگرام هماهنگی برقرار کنید

هماهنگی میان محتوای صفحه فرود و محتوای پست، استوری اینستاگرام یا تبلیغات اینستاگرامی، نکته بسیار مهمی است که اغلب نادیده گرفته می‌شود.

دو دلیل عمده اهمیت این تناسب عبارتند از:

 • این هماهنگی باعث می‌شود که بازدیدکنندگان احساس راحتی بیشتری در سایت شما داشته باشند و احساس نکنند که از محیط اینستاگرام به طور کامل خارجج شده‌اند. دیدن رنگ‌ها و محتوای بصری آشنا، موانع روانشناختی را حذف کرده و بازدیدکنندگان را به کلیک کردن ترغیب می‌کنند.
 • اگر محتوای شما برای کابر جذاب باشد و او روی لینک کلیک کند، بهتر است از همان عناصر که برای او جذاب بوده در صفحه فرود نیز استفاده شود تا احتمال تبدیل او به مشتری افزایش یابد.

از آنجایی که ممکن است چندین نفر مسئول تولید محتوا برای ایسنتاگرام و صفحات فرود سایت باشند، بهتر است یک راهنمای مشخص برای طراحی‌ها داشته باشید تا همه از آن پیروی کنند و هماهنگی و سازگاری بین محتوا از بین نرود.

3) به طور مداوم ترافیک و نرخ تبدیل صفحه فرود خود را پایش کنید

ترافیک انتقالی از اینستاگرام به دقت بررسی کنید تا متوجه شوید که بازدیدکنندگان بیشتر با کدام بخش تعامل برقرار می‌کنند و در طول حضور خود در وبسایت چه کار می‌کنند. مورد دیگر می‌تواند این باشد که بررسی کنید تغیرات کوچک در ظاهر و محتوای صفحه فرود چه تدثیری در نرخ تبدیل دارد.

استوری اینستاگرام در نسخه وب

جمع‌بندی

اینستاگرام می‌تواند ترافیک هدفمندی را جذب وبسایت شما کنید و در صورتی که بتوانید ترافیک اینستاگرام را به مشتری تبدیل کنید، یک کانال بازاریابی بسیار پرسود خواهید داشت.

برای افزایش نرخ تبدیل ترافیک اینستاگرام باید موارد زیر را مدنظر داشته باشید:
 • ایجاد یک صفحه فرود مناسب برای ترافیک اینستاگرام
 • هماهنگی میان محتوای پست، استوری و تبلیغات اینستاگرام با محتوای صفحه فرود
 • پایش مداوم رفتار بازدیدکنندگان سایت و تنظیم استراتژی جدید برای تبدیل این بازدیدکنندگان به مشتری

با انجام این اقدامات، می‌توانید اینستاگرام را به یکی از مؤثرترین کانال‌های بازاریابی خود تبدیل کنید. اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید و هیچ ایده‌ای برای افزایش از ترافیک سایت‌تان ندارید به شرکت تبلیغاتی لاوان با شماره 02122916722 تماس بگیرید و از همکاران ما در آژانس مارکتینگ لاوان مشاوره بگیرید.

منبع:

https://www.socialmediaexaminer.com/how-to-convert-more-instagram-traffic-3-tips/