چند نمونه موفق کمپین گوریلا مارکتینگ

مثال گوریلا مارکتینگ
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

گوریلا مارکتینگ از استراتژی‌های بسیار جذاب و هیجان‌انگیز دنیای دیجیتال مارکتینگ است. هیجان‌انگیز بودن آن نیز به دلیل هزینه کم و بازدهی بالای آن است، اما هر کسب و کار و برندی به جهت نیاز به خلاقیت و قدرت اجرای بالا نمی‌تواند این استراتژی را اجرایی نماید. در ادامه به بررسی 5 کمپین گوریلا مارکتینگ موفق می‌پردازیم.

چنانچه قصد اجرای کمپین گوریلا مارکتینگ برای کسب و کار خود را دارید می‌توانید از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان بهره‌مند شوید و برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۹۳۳۷ داخلی ۷۰۳ تماس بگیرید.

گوریلا مارکتینگ چیست؟

گوریلا مارکتینگ یک استراتژی جالب و هیجان انگیز از مارکتینگ است و به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که هزینه‌ای کمتر از متوسط هزینه‌ی کمپین‌ها دارد، اما بازدهی بسیار بیشتری نسبت به آنها دارد. در حقیقت گوریلا مارکتینگ مثل یک ذره بین از جهت تاثیر گذاری کمپین دیجیتال مارکتینگ عمل می‌کند، با هدف کسب بهترین بازدهی و تاثیرگذاری در مخاطبان هدف و با حداقل هزینه و سرمایه‌گذاری جهت اجرا و پیاده سازی کمپین به‌ طوری که کاربر در زمانی که انتظار ندارد با کمپین گوریلا مارکتینگ مواجه شود.

 

ویژگی‌های گوریلا مارکتینگ:

  • مبتنی بر خلاقیت و احساسات هیجان انگیز.
  • به وجد آوردن مخاطبان خاص و هدفمند.
  • کاملا خاص و هدفمند.
  • اجرا با کمترین هزینه و دریافت چندین برابر بازدهی از هزینه.
  • ارتباط با مخاطب دقیقاً در زمانی که مخاطب هدف کمترین انتظار را دارد و انتقال پیام خود با هدف غافلگیری و ایجاد انگیزه و هیجان در مخاطب.
  • هدف ایجاد سر و صدا در یک بازه زمانی معین در ارتباط با برند و کسب و کار.
  • استفاده بهینه و بسیار جذاب، زیبا و غافلگیرانه از محیط جهت تاثیر گذاری بر مخاطب.

چند نمونه موفق کمپین گوریلا مارکتینگ:

 

شرکت کوکاکولا :

چه کسی تا به حال تبلیغاتی روی ایستگاه‌های اتوبوس ندیده‌ است؟ اما مشکل اینجاست که اکثر آنها چنگی به دل نمی‌زنند، اما به چند دلیل این مکان عمومی کوچک می‌تواند مکان بسیار مناسبی برای اجرای یک کمپین تبلیغاتی گوریلا مارکتینگ باشد:

  1. دسته‌های مختلفی از جامعه از آنها استفاده می‌کنند و آنها را می‌بینند.
  2. این مکان ترانزیت نیست اما افرادی که در آن حضور پیدا می‌کنند مدت طولانی‌ای در آن حضور دارند و به این دلیل برند‌ها می‌توانند توجه همه‌گان را به سمت خود جذب کنند.
  3. عناصر زیادی برای استفاده در آن وجود دارد مانند مسقف بودن آن، وجود نیمکت و …

گوریلا مارکتینگ

به عنوان مثال گوریلا مارکتینگ شرکت کوکاکولا در یک روز گرم تابستانی با قرار دادن نوشیدنی‌های خنک در ایستگاه اتوبوس از افراد پذیرایی می‌کند و یا در گوریلا مارکتینگ زیر شرکت مک‌دونالد در یک شب سرد زمستانی ایستگاه را به شکل یک فر در آورده است که مشغول پخت همبرگر‌های مختلف است.

گوریلا مارکتینگ

 

شرکت IWC :

در سیستم‌ حمل و نقل عمومی اتوبوس‌ها، ایستگاه‌ها تنها مکان‌هایی نیستند که می‌توان از آنها استفاده کرد. تا به حال به دستگیره‌های اتوبوس یا مترو برای افراد ایستاده، به عنوان یک عنصر تبلیغاتی دقت کرده‌اید؟ این نگاهی بود که شرکت ساعت IWC به این دستگیره‌ها داشت. در این مثال گوریلا مارکتینگ شرکت IWC با قرار دادن تصویر یک ساعت IWC را روی مچ دست مسافر ایستاده در  اتوبوس یا مترو، تصویر کلی محصولات خود را روی مچ دست مسافران به نمایش گذاشت. این یک ایده فوق‌العاده با خلاقیت بسیار بالاست که به محصول بسیار مرتبط است.

گوریلا مارکتینگ

فروشگاه زنجیره‌ای افق کوروش :

فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با همکاری آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان کمپینی با نام تافیفتی با هدف اعمال تخفیف تا 50 درصد بر روی کلیه محصولات برگزار کرد. در طول این کمپین تبلیغات گسترده ‌ BTL و ATL انجام شد که از جمله آن می‌توان به اینفلوئنسر مارکتینگ، تبلیغات کلیکی، بنر تبلیغاتی و گوریلا مارکتینگ اشاره کرد.

به منظور پروموت، کمپین تافیفتی، پروژه “رکاب بزن، جایزه ببر” در مجتمع تجاری کوروش برگزار شد. در این پروژه از مردم دعوت شد که روی یک دوچرخه رکاب بزنند و در طول مسیر بازی با توقف دوچرخه رو به روی فروشگاه های کوروش، امتیاز کسب کنند و با کسب 1400 امتیاز موفق به دریافت کارت هدیه پنجاه هزار تومانی شوند. در نهایت طی 2 روز 400 مخاطب موفق به دریافت جایزه شدند.

 

گوریلا مارکتینگ

 

شرکت جیپ :

در این کمپین شرکت جیپ با ایجاد فضای پارکینگ در فضای خارجی ساختمان‌ شرکت جیپ به نمایش قدرت و قابلیت‌های خارج جاده‌ای محصولات خود پرداخت. این کمپین گوریلا مارکتینگ شرکت جیپ به زیبایی با استفاده خلاقانه از فضا قصد تحکیم شرکت در ذهن مشتریان خود به عنوان تولید کننده‌ای فوق‌العاده از خودرو‌های آفرود را دارد.

گوریلا مارکتینگ

چنانچه قصد اجرای کمپین گوریلا مارکتینگ برای کسب و کار خود را دارید می‌توانید از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان بهره‌مند شوید و برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۹۳۳۷ داخلی ۷۰۳ تماس بگیرید.

 

 

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0